Προς το περιεχόμενο

Laptop Lenovo IdeaPad 3 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H / nVidia GeForce GTX 1650 623€


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Πήρα τηλέφωνο και γω αλλά δεν πείστηκα για τίποτα. Μάλλον χρειάζονται λεφτά την περίοδο αυτή και ψάχνουν καταθέσεις! (προσωπική εννοείται γνώμη / διαίσθηση) Εννοείται δεν προχωράω... ! 

@hasiotis_john Μιλάς για το λάπτοπ του αρχικού μηνύματος ή αυτό που παρέθεσες εσύ; Το δεύτερο δεν παρήγγειλες;

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω τελικά παράγγειλα αυτο

https://gamefreak.gr/index.php?route=product/product&product_id=69989&skr_prm=WyI2ZGY0MTZkMi02ODdkLTQ3YWEtOGM2OS04Y2JmM2M4ZTk3OGYiLDE2MjA5OTAzMTIxNzQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

με τραπεζική κατάθεση μου είπε οτι υπάρχει διαθεσιμότητα ....

...τι παίζει τελικά? μερικοι στο σκρουτζ διαμαρτύρονται οτι το προϊόν έκανε πάνω απο 10 μέρες .....αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

εγω τελικά παράγγειλα αυτο

https://gamefreak.gr/index.php?route=product/product&product_id=69989

με τραπεζική κατάθεση μου είπε οτι υπάρχει διαθεσιμότητα ....

...τι παίζει τελικά? μερικοι στο σκρουτζ διαμαρτύρονται οτι το προϊόν έκανε πάνω απο 10 μέρες .....αυτό δεν είναι πρόβλημα.

588.62€!
Πολύ καλή τιμή!

Αν τελικά σταλεί και αποδειχτεί ΟΚ το μαγαζί...

Γιατί όμως αγορά με τραπεζική κατάθεση και όχι με χρεωστική/πιστωτική;

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ένα χρόνο δουλεύει το gamefreak δεν είναι ενός μήνα.... υποθέτω(η θέλω να ελπίζω) ότι μαζεύουν χρήμα και κάνουν παραγγελία γιαυτό αργεί.

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nikoleo είπε

Γενικα για να το εχω σαν γνωση... οταν πληρωνουμε με καρτα διασφαλιζουμε 100% οτι θα παρουμε τα λεφτα πισω αν κατι παει στραβα; ανεξαρτητου ποσο διαστημα περασε απο τη παραγγελια;

Παιρνεις ενα τηλεφωνακι στη τραπεζα,κανεις μια αμφισβητηση συναλλαγης και ολα παιρνουν το δρομο τους.

Με τη καταθεση ,μπλεκεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω ψωνίσει στο παρελθόν από αυτό το κατάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τώρα δοκίμασα να κάνω αγορά του συγκεκριμένου laptop και μου επιτρέπει κανονικά να βάλω πληρωμή με κάρτα (μέσω viva) και τα μεταφορικά για το νησί είναι 6 ευρώ που μου φαίνεται πολύ λογικό.

Διαβάζω στα σχόλια ότι πρόκειται για scam 99%, ότι δεν δέχεται κάρτα και έχω μπερδευτεί, αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι πρόβλημα ακριβώς συνάντησε μην κάνω το ίδιο λάθος θα το εκτιμούσα.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nikoleo είπε

η αμφισβητηση γινεται εντος καποιου χρονικου διαστηματος;

Δε το γνωριζω αν καθε τραπεζα εχει διαστημα,αλλα δε νομιζω να πας και να σου πουν οτι δε μπορειτε να κανετε αμφισβητηση.Ψαξε το στους ορους της τραπεζας σου για περισσοτερα,αλλα γενικα δυσκολα χανεις χρηματα ετσι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, elpenor είπε

Εγώ έχω ψωνίσει στο παρελθόν από αυτό το κατάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τώρα δοκίμασα να κάνω αγορά του συγκεκριμένου laptop και μου επιτρέπει κανονικά να βάλω πληρωμή με κάρτα (μέσω viva) και τα μεταφορικά για το νησί είναι 6 ευρώ που μου φαίνεται πολύ λογικό.

Διαβάζω στα σχόλια ότι πρόκειται για scam 99%, ότι δεν δέχεται κάρτα και έχω μπερδευτεί, αν μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι πρόβλημα ακριβώς συνάντησε μην κάνω το ίδιο λάθος θα το εκτιμούσα.

εαν αναφερεσαι στο gamefreak γινεται λογος για τις πολλες αρνητικες κριτικες που εχει, αν ηταν legit θα το επαιρνα χθες το λαπτοπ.

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

μοιαζει λιγο κοπια με το site του gamefreak, αλλα στους ορους χρησης δε βρισκω την απαλλαγη φπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Himura είπε

εαν αναφερεσαι στο gamefreak γινεται λογος για τις πολλες αρνητικες κριτικες που εχει, αν ηταν legit θα το επαιρνα χθες το λαπτοπ.

μοιαζει λιγο κοπια με το site του gamefreak, αλλα στους ορους χρησης δε βρισκω την απαλλαγη φπα

Mε την απαλλαγή ΦΠΑ (που ενδιαφέρει ελάχιστους απ' αυτούς που ψάχνουν εδώ μέσα) σε πολλά Ελληνικά μαγαζιά υπάρχουν διάφορα θεματάκια...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Mε την απαλλαγή ΦΠΑ σε πολλά Ελληνικά μαγαζιά υπάρχουν διάφορα θεματάκια...

οτι και να υπαρχει εφοσον υφισταται νομοθεσια δε γινεται να μην εχουν απαλλαγη φπα στα συγκεκριμενα προιοντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Himura είπε

οτι και να υπαρχει εφοσον υφισταται νομοθεσια δε γινεται να μην εχουν απαλλαγη φπα στα συγκεκριμενα προιοντα

Ναι υφίσταται αλλά σε τρέχουν καιρό, εν πάση περιπτώσει η απαλλαγή ΦΠΑ ενδιαφέρει ελάχιστους απ' αυτούς που ψάχνουν εδώ μέσα, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Ναι υφίσταται αλλά σε τρέχουν καιρό, εν πάση περιπτώσει η απαλλαγή ΦΠΑ ενδιαφέρει ελάχιστους απ' αυτούς που ψάχνουν εδώ μέσα, οπότε...

καλα σιγουρα ενδιαφερει ελαχιστους, εγω περισσοτερο αναφερομαι στην αξιοπιστια του site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Himura είπε

καλα σιγουρα ενδιαφερει ελαχιστους, εγω περισσοτερο αναφερομαι στην αξιοπιστια του site

Από το Gamefreak.gr έχω αγοράσει αρκετές φορές χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Από το Gamefreak.gr έχω αγοράσει αρκετές φορές χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...

δεν εχω αγορασει και δε γνωριζω, απλα ειναι η γνωμη σου εναντια στις δεκαδες αρνητικες στο skroutz και το google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...