Προς το περιεχόμενο

Αγορά φθηνού αυτοκινήτου


klai9991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι φοιτητής και εργάζομαι για να πάρω το πρώτο μου αυτοκίνητο.Θα ήθελα ιδανικά κάποιο αυτοκίνητο που έχει ένα "κατάλληλο" look για την ηλικία μου (20s) και παράλληλα να μην καίει πολύ.Έχετε κάποια πρόταση ή (κακή) εμπειρία με κάποιο αυτοκίνητο? 

Αξίζει κάποιο Seat Ibiza ή Ford Fiesta?

Δεν με ενδιαφέρει το γκάζι,να κάνω την δουλειά μου θέλω με όσο το δυνατόν οικονομικότερο τρόπο και όχι να τρέξω σε Rally.

Υ.Γ Ενημερωτικά διαθέτω γύρω στα 6000 ευρώ και προφανώς αναφέρομαι σε μεταχειρισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι σε περιοχή με πρατήριο φυσικού αερίου δες για Fiat Punto CNG

ωραία εμφάνιση ,καίει σα παπί και δε θα έχεις θέμα με τα λίγα άλογα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και τα Mito! Αν βάλεις κάτι παραπάνω θα βρεις ένα αξιόλογο! Με πολύ ενεργές ομάδες γενικά η αλφα ρομεο όποτε ότι χρειαστείς θα σε βοηθήσουν αρκετά παιδιά! Και ότι πρέπει για την ηλικία σου! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, klai9991 είπε

Καλημέρα σε όλους!

Είμαι φοιτητής και εργάζομαι για να πάρω το πρώτο μου αυτοκίνητο.Θα ήθελα ιδανικά κάποιο αυτοκίνητο που έχει ένα "κατάλληλο" look για την ηλικία μου (20s) και παράλληλα να μην καίει πολύ.Έχετε κάποια πρόταση ή (κακή) εμπειρία με κάποιο αυτοκίνητο? 

Αξίζει κάποιο Seat Ibiza ή Ford Fiesta?

Δεν με ενδιαφέρει το γκάζι,να κάνω την δουλειά μου θέλω με όσο το δυνατόν οικονομικότερο τρόπο και όχι να τρέξω σε Rally.

Υ.Γ Ενημερωτικά διαθέτω γύρω στα 6000 ευρώ και προφανώς αναφέρομαι σε μεταχειρισμένο.

Να μιλησουμε με αριθμους. Αν σου περισσευουν καθε χρονο γυρω στα 700ευρω και με καταναλωση εντος στα 8-8,5λ παρε αυτη την κατηγορια(μαρκες)

Τα ποσα που αναφερω ειναι σε βαθος 5ετιας..  Παγια εξοδα+service+ζημιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Να μιλησουμε με αριθμους. Αν σου περισσευουν καθε χρονο γυρω στα 700ευρω και με καταναλωση εντος στα 8-8,5λ παρε αυτη την κατηγορια(μαρκες)

Τα ποσα που αναφερω ειναι σε βαθος 5ετιας..  Παγια εξοδα+service+ζημιες

Ποιες μαρκες? Γιατι γενικα για βλαβες που βγαζουν ορισμενα αυτοκινητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα κάνα aygo κτλ για οικονομία και για πρώτο αμαξι που είναι και μικρό (πιο εύκολο παρκαρισμα) τώρα αναλόγως τι θες εγώ 20 ευρώ καίω την βδομάδα με ενα ypsilon που έχω (βόλτες +δουλειά κοντά) Τώρα αν θες κάτι καλύτερο εγώ έβλεπα swift ,fiesta 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ibiza απλά πρόσεχε μην καίει λάδια , να δουλεύουν όλες οι κλειδαριές και τα παράθυρα , και φυσικά να μην έχει αναμένα λαμπάκια που είναι αρκετά ευαίσθητο σε αυτό τον τομεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλε κατι παραπάνω και παρε ενα μικρού κυβισμού καινούριο  πχ fiat panda. Στα μικρά μεταχειρισμένα οι τιμές ειναι αρκετά υψηλές χωρια που δεν ξερεις τι ζημιές θα βγάλει καθως συνηθως εχει παρέλθει η εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NickTG είπε

Το κάτι παραπάνω είναι περίπου τα διπλά λεφτά βέβαια αλλά ΟΚ. 

πριν 11 χρόνια ήμουν στη θέση σου, μεταχειρισμένα με 6-7000 μικρου κυβισμού εβρισκα 8-10 ετών, τα πιο καινούρια εφταναν το 10χίλιαρο. Τελικά εβαλα τα υπόλοιπα σε δόσεις και πήρα καινουριο πετρελαίου που έχει βγάλει απειροελάχιστα προβλήματα, καιει  επίσης πολύ λίγο και εχω γυρίσει όλη την Ελλάδα με αυτό. το panda δε ξέρω ποσο κοστίζει αυτη τη στιγμή, πριν 2-3 χρονια που το πήρε η αδερφή μου είχε κοντα στα 9.000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

Είναι γενικά αξιόπιστα τα φίατ πλέον;

Αν ο/οι προκάτοχος/οι το συντηρουσαν σωστά και το οδηγούσαν σωστά, ναι είναι αξιόπιστα. 

Αυτό ισχύει σχεδόν για κάθε μοντέλο κάθε μάρκας. 

Δεν υπάρχουν αξιόπιστες και μη αξιόπιστες μαρκες έτσι γενικά και αόριστα. 

Υπάρχουν συγκεκριμένα μοντέλα, συγκεκριμένου κυβισμού και χρονολογίας, σε κάθε μάρκα,

που ήταν ευπαθη σε κάποιους τομείς. Και το κυριότερο για την αξιοπιστία ειναι φυσικά η συντήρηση που γινόταν και ο τρόπος που τα οδηγούσαν. 

Στο insomnia βέβαια κλασσικα τα τσουβάλιαζουν όλα τα μοντέλα μιας μάρκας και κάθε κυβισμού και χρονολογίας ως αξιόπιστα ή μη αξιόπιστα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...