Προς το περιεχόμενο

Διαμέρισμα και υποχρεώσεις μειοψηφίας


Andy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Aυτό το "πουλα" στη παραμικρη δυσκολια ρε παιδια....

Το ακουω συχνα και σε συνελευσεις απο συνενοικους. Οποτε σκάει ζημιά και πρέπει να βαλουν το χέρι στη τσέπη "θα το πουλησω να πάω σε καινουργιο".

Κατ΄αρχην κανεις δεν υποσχεται οτι σε αλλη πολυκατοικια δε θα συναντήσεις ανάλογα προβληματα.

Σε ολες τις πολυκατοικιες υπάρχουν προβληματα και ο μονος τροπος να λυθουν ειναι η καλή συνεννόηση. Δε βάζεις πορτα 5000 επειδη εσυ βγαζεις 10.000 το μηνα και θες να τα ξοδευεις....

το αστειο ειναι οτι δεν εχουν λεφτα αλλα θελουν να βαλουν πορτα 5κ🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Έλα όμως που η πλειοψηφία είναι αυτή που θα κρίνει αν μια δαπάνη είναι αναγκαία και πανάκριβη...

Ελα όμως που πρεπει να την δικαιολογησεις, και να ακολουθησεις συγκεκριμένες διαδηκασιες με προδιαγραφες και προσφορες!!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Ελα όμως που πρεπει να την δικαιολογησεις, και να ακολουθησεις συγκεκριμένες διαδηκασιες με προδιαγραφες και προσφορες!!!!

Σε ευχαριστώ αλλά τα γνωρίζω ήδη αυτά, όπως επίσης γνωρίζω πως κάθε μεγάλη δαπάνη πρέπει να πάρει έγκριση από τη ΓΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειστε ιδιοκτητες ολοι η αυτοι ιδιοκτητες κ συ ενοικιαστης?Τοτε μπορεις να πασαρεις το επιχειρημα οτι σημερα ειμαι αυριο δεν ειμαι κ η πορτα σε σας θα μεινει κ εις αλλα με υγεια αν θελετε βαλτε κ χρυση απτον ριχαρδο.

Αλλιως βρες 2-3-4 προσφορες επουσιωδεις ομως, που να λενε αναλυτικα τι βαζουν κ ποσο σε αντιπαραθεση με την δικη τους προσφορα,δηλ κανε ερευνα αγορας.Προφανως ειναι πληρη ανακατασκευη της προσοψης/τζαμαριας/κουφωματων, αλλα κ παλι το ποσο ειναι ιλιγγιωδες.

 

Εγω θα ταβαζα ολα στο μυαλο μου πχ να ταχουν κανει πλακακια μεταξυ τους κ να σου καπελωσαν εσενα το μεριδιο σου κ αυτονων ναναι λιγοτερο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Έλα όμως που η πλειοψηφία είναι αυτή που θα κρίνει αν μια δαπάνη είναι αναγκαία και πανάκριβη...

το δικαστηριο θα το κρινει και αν βγαλει τη δαπανη καταχρηστικη τοτε πληρωνουν μονο αυτοι που συναινεσαν.

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωσε τους ομορφα και ωραια οτι δεν εχεις λεφτα και δεν συμφωνεις και οτι δεν θα πληρωσεις ακομα και εαν τελικα αυτοι αποφασισουν να το προχωρησουν.

Δεν υπαρχει περιπτωση να το ρισκαρουν? Τα δικαστηρια θελουν 2-3 χρονια. Ο επαγγελματιας που θα βαλει την πορτα πως θα πληρωθει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι έγινε ρε παιδιά δικηγόροι είστε όλοι στο insomnia και ψάχνετε να τα κονομησετε 😁😁😁 ?

Πέρα από την πλάκα , πως αφού δεν έχουν μια ,  θέλουν να βάλουν πόρτα με 5k ομολογώ μου είναι δύσκολο να το καταλάβω .

Προφανώς και δεν γνωρίζω πως είναι η κύρια είσοδος της πολυκατοικίας του @Andy αλλά το νούμερο μου φαίνεται πραγματικά εξωπραγματικό .

Άποψη μου είναι ότι με μια λογική συζήτηση θα βρεθεί κάποια συμβιβαστική λύση . Στην τελική ζήτα ένα αντίγραφο της προσφοράς , πάρε τρία τηλέφωνα ισάριθμους τεχνικούς και με τις επιθυμητές προδιαγραφές ζήτα προσφορές . Φρόντισε να είναι και κάποιος από τα ξαδέρφια παρών , συζήτησε μην τυχόν υπάρχει ενδεχόμενο να κάνετε μια έκπτωση στις απαιτήσεις σας , ώστε να αγοράσετε ένα προϊόν στο οποίο τελικά μπορείτε όλοι να ανταπεξέλθετε.

Εαν βάλετε όλοι νερό στο κρασί σας σίγουρα κάποια λύση θα βρεθεί .

Επεξ/σία από Kostasm45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα ειναι ξαδέρφια οι υπόλοιποι, φέρε και εσυ τα αδέρφια και ξαδέρφια για συνέλευση και πες μαμου δεν πλερωνω, να δεις τι θα σου πουν 😂

Λίγο χιούμορ, ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, magicnumbers είπε

Ειστε ιδιοκτητες ολοι η αυτοι ιδιοκτητες κ συ ενοικιαστης?Τοτε μπορεις να πασαρεις το επιχειρημα οτι σημερα ειμαι αυριο δεν ειμαι κ η πορτα σε σας θα μεινει κ εις αλλα με υγεια αν θελετε βαλτε κ χρυση απτον ριχαρδο.

Αλλιως βρες 2-3-4 προσφορες επουσιωδεις ομως, που να λενε αναλυτικα τι βαζουν κ ποσο σε αντιπαραθεση με την δικη τους προσφορα,δηλ κανε ερευνα αγορας.Προφανως ειναι πληρη ανακατασκευη της προσοψης/τζαμαριας/κουφωματων, αλλα κ παλι το ποσο ειναι ιλιγγιωδες.

 

Εγω θα ταβαζα ολα στο μυαλο μου πχ να ταχουν κανει πλακακια μεταξυ τους κ να σου καπελωσαν εσενα το μεριδιο σου κ αυτονων ναναι λιγοτερο.

 

Ολοι ιδιοκτητες φιλε. Ψαχνω ηδη προσφορες.

31 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εχει άλλη εισοδο που μπορείς να χρησιμοποιείς;

Οχι.

 

9 λεπτά πριν, Kostasm45 είπε

Τι έγινε ρε παιδιά δικηγόροι είστε όλοι στο insomnia και ψάχνετε να τα κονομησετε 😁😁😁 ?

Πέρα από την πλάκα , πως αφού δεν έχουν μια ,  θέλουν να βάλουν πόρτα με 5k ομολογώ μου είναι δύσκολο να το καταλάβω .

Προφανώς και δεν γνωρίζω πως είναι η κύρια είσοδος της πολυκατοικίας του @Andy αλλά το νούμερο μου φαίνεται πραγματικά εξωπραγματικό .

Άποψη μου είναι ότι με μια λογική συζήτηση θα βρεθεί κάποια συμβιβαστική λύση . Στην τελική ζήτα ένα αντίγραφο της προσφοράς , πάρε τρία τηλέφωνα ισάριθμους τεχνικούς και με τις επιθυμητές προδιαγραφές ζήτα προσφορές . Φρόντισε να είναι και κάποιος από τα ξαδέρφια παρών , συζήτησε μην τυχόν υπάρχει ενδεχόμενο να κάνετε μια έκπτωση στις απαιτήσεις σας , ώστε να αγοράσετε ένα προϊόν στο οποίο τελικά μπορείτε όλοι να ανταπεξέλθετε.

Εαν βάλετε όλοι νερό στο κρασί σας σίγουρα κάποια λύση θα βρεθεί .

η πορτα ειναι 245χ172! 

Γενικα η πορτα εχει τα παντα λες και πας να μπεις στο πενταγωνο ξερω γω. 

Οριστε και η προσφορα ετσι για τον ενδιαφερον.

 

ΠPOΣΦOPA
ΠOPTA 245x 172  AΣΦAΛEIAΣ
X1AR AYTOMATO KΛEIΔΩMA ME KAPTA
ΣXEΔIO AΛOYMINIOY ΣE XPΩMA ΞYΛOY 3128
KAΣΣΩMATA ΣE AΛOYMINIO ΣE XPΩMA ΞYΛOY
TZAMIA AΛEΞIΣΦAIPA
ΣOYΣTA EΠANAΦOPAΣ
ΛABH N170 INOX
10 XPONIA EΓΓYHΣH
15 KΛEIΔIA.
6 ANAΓNΩΣTEΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πάρε προσφορές 

Κυρία είσοδος αλουμινίου με ένα φεγγίτη και ένα ή δυο σταθερά σε αυτές τις διαστάσεις , ακόμα και για "χρώμα " ξύλου , το νούμερο μου ακούγεται τουλάχιστον υπερβολικό . 

Τζάμια αλεξίσφαιρα δηλαδή τι τζάμια είναι ? 

Triplex 5αρια ?

Triplex 4αρια ?

Κάτι άλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Andy είπε

TZAMIA AΛEΞIΣΦAIPA

Εισαγγελείς και ανακριτές είναι τα ξαδέρφια? Μήπως είναι ξαδέρφια του Φουρθιώτη? Μπραβόνια? Ισραηλινοί πράκτορες?

Μήπως βλέπουν πολλές ταινίες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Εισαγγελείς και ανακριτές είναι τα ξαδέρφια? Μήπως είναι ξαδέρφια του Φουρθιώτη? Μπραβόνια? Ισραηλινοί πράκτορες?

Μήπως βλέπουν πολλές ταινίες?

60αρες θειτσες με προβλημα στο μυαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 3DJIN είπε
3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Έλα όμως που η πλειοψηφία είναι αυτή που θα κρίνει αν μια δαπάνη είναι αναγκαία και πανάκριβη...

το δικαστηριο θα το κρινει και αν βγαλει τη δαπανη καταχρηστικη τοτε πληρωνουν μονο αυτοι που συναινεσαν.

Άλλο έγραψα εγώ και άλλο σχολίασες εσύ...

Κατά τα άλλα χαίρω πολύ, αν μια υπόθεση φτάσει στα δικαστήρια φυσικά και τα δικαστήρια είναι αυτά που θα την κρίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...