Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

Μια ερώτηση.

Επιστροφή χρημάτων μετά την ακύρωση παραγγελίας σε πόσες μέρες έρχονται στο λογαριασμό ?

Γιατί έχουν περάσει ήδη τρεις εργάσιμες +  Σαββατοκύριακο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Alekos1304 είπε

Επιστροφή χρημάτων μετά την ακύρωση παραγγελίας σε πόσες μέρες έρχονται στο λογαριασμό ?

Πάντως γινεται αρκετά γρήγορα. Εγώ είχα κάνει αίτηση επιστροφής προιόντος Κυριακή, την Δευτέρα ήρθε mail ότι δρομολογήθηκε η επιστροφή στην κάρτα, δυο μερες αργότερα παρέλαβε ο courier το πακετο και την επομένη τα λεφτά μπηκαν.

Λογικά και εσύ θα κυμαίνεσαι σε παρόμοια επίπεδα οπότε κάνε υπομονή μια-δυο εργασιμες παραπάνω.

Επεξ/σία από Engimek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραδόσεις του σκρουτζ είναι ότι να ναι. Φίλος είχε παραγγείλει προϊόν για παραλαβή σε θυρίδα. Του ήρθε μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατό να γίνει παράδοση λόγω μεγέθους. Εγινε επαναπρογραμματισμός για παράδοση σπίτι του , την επόμενη μέρα σε συγκεκριμένες ώρες. Την επόμενη μέρα του ήρθε μήνυμα ότι θα παραλάμβανε σε 5 λεπτα οπότε και το περίμενε. Δεν πήγαν ποτέ μετά από πολύ λίγο δήλωσαν αδυναμία παράδοσης. Και πάλι επαναπρογραμματισμός για Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2/2 παραγγελίες μετά την ανανέωση με καθυστέρηση.

Η 1η μάλιστα μου έλεγε παράγγειλε ΤΩΡΑ για να το έχεις αύριο με express. Υeah right!🤣

H 2η με άλλαξε από αθηναικό κατάστημα σε θεσσαλονίκης και πάμε για 2+ μέρες καθυστέρησης.

Και οι 2 είναι σε θυρίδα.

 

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεύτερη παραγγελία το τελευταίο μήνα που αδυνατούν εν τέλει να βρουν το προϊόν ,τώρα εμφανίζεται ως μη διαθέσιμο αλλά γράφει το κλασικό ότι προσπαθούν να το βρουν από άλλο κατάστημα. Από περιέργεια ,αυτό έχει δουλέψει σε κανέναν γιατί στις δικές μου παραγγελίες πάντα ακυρώνουν σε 1-2 μέρες μετά από αυτό το στάδιο (το ίδιο περιμένω να συμβεί και τώρα και μετά άλλες 3-4 εργάσιμες να μου επιστρέψουν τα λεφτά). Τουλάχιστον παλιά σου έδιναν και κάνα κουπόνι για επόμενη αγορά , πλέον ούτε αυτό. Τα έχουν αναφέρει και άλλοι σε προηγούμενες σελίδες αλλά η υπηρεσία έχει πέσει εμφανώς τόσο σε αξιοπιστία των καταλόγων τους όσο και σε χρόνους παράδοσης , τιμές. Δυστυχώς η ανικανότητα των υπολοίπων του κλάδου να στήσουν μια ανταγωνιστική πλατφόρμα  έχει οδηγήσει το σκρούτζ στο να επαναπαυθεί στις δάφνες του. Ήδη μετά τα μέσα του έτους έχω ελάχιστες παραγγελίες σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια στο ίδιο διάστημα και το σκέφτομαι αν άξιζε το κόπο που ανανέωσα για 3ο συνεχόμενο έτος. Δεν έρχεται και η ρημάδα η Άμαζον. 

Επεξ/σία από tliako
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, tliako said:

Δεύτερη παραγγελία το τελευταίο μήνα που αδυνατούν εν τέλει να βρουν το προϊόν ,τώρα εμφανίζεται ως μη διαθέσιμο αλλά γράφει το κλασικό ότι προσπαθούν να το βρουν από άλλο κατάστημα. Από περιέργεια ,αυτό έχει δουλέψει σε κανέναν γιατί στις δικές μου παραγγελίες πάντα ακυρώνουν σε 1-2 μέρες μετά από αυτό το στάδιο

Σε 'μενα έχει δουλέψει κάμποσες φορές. Μάλιστα την μια μου επέστρεψαν και 1,20€ γιατί το άλλο κατάστημα ήταν φθηνότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Alkazar21 said:

Σε 'μενα έχει δουλέψει κάμποσες φορές. Μάλιστα την μια μου επέστρεψαν και 1,20€ γιατί το άλλο κατάστημα ήταν φθηνότερο.

ΟΚ good to know οτι απλά εγώ είμαι ο γκαντέμης γιατί ποτέ δεν το βρίσκουν αλλού. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλαν banner για αγορες απο mymarket συνεργασια λογικα μεταξυ τους ειδα οτι ειναι για κεντρο Αθηνας. Εβαλα ομως καποια προιοντα και για Χαλκιδικη εχει δωρεαν μεταφορικα για αγορες απο 60 ευρω και πανω δηλαδη παλι εξυπηρετουν ολη την Ελλαδα απλα για δωρεαν μεταφορικα θελει μεγαλυτερη αγορα απο το 20αρικο. Οσο παμε σιγα σιγα θα κανουμε τα περισσοτερα ψωνια online και ολα στην πορτα μας ουτε να τρεχουμε στους δρομους με την κινηση για ψωνια ουτε περιμενε στο ταμειο ουτε τιποτα η ευκολια που προσφερετε ειναι τρομερη. Τωρα ειδικα για καλοκαιρι για φαγωσιμα/παγωτα ειναι λιγο εως πολυ ζορι αλλα για χειμωνα πιστευω δεν υπαρχει θεμα πχ στο να σε λιωσει μια σοκολατα η να παθουν κατι τα πιο επιρρεπη προϊοντα λογο θερμοκρασιων. 

Screenshot-1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση .Παραλαβή δέματος από Σκρουτζ point που υποστηρίζει bluetooth όχι pin.χρειαζεται να ανοίξεις και τα δεδομένα του κινητού για να πάρει την εντολή να ανοίξει η θυρίδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/07/2023 at 18:51, tliako said:

ΟΚ good to know οτι απλά εγώ είμαι ο γκαντέμης γιατί ποτέ δεν το βρίσκουν αλλού. 

 

Update  Δεν βρέθηκε το προϊόν όπως αναμενόταν σε άλλο κατάστημα και ξεκίνησε η διαδικασία επιστροφής αλλά this time μου έστειλαν 5 ευρώ κουπόνι . Το αναφέρω για να είμαι δίκαιος ,όχι γιατί ενδιαφέρει κανέναν .  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Skroutz point η παράδοσή μου έχει.... επαναπρογραμματιστεί 8 φορές!!

Δεν την έχω ακυρώσει ακόμα από περιέργεια να δω πόσο θα κάνουν.

Από Σκρουτζομάγαζο που ψάχνοντας το με τον ΓΕΜΗ για να μιλήσω, βγήκε ένα κατάστημα που ισχυρίζεται πως δεν έχει καμία σχέση με την συγκεκριμένη επιχείρηση!!

Η βοήθεια μέσω επικοινωνίας με την Σκρουτζ ήταν ό'τι νά ναι...

Πάει έχουν καταρεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...