Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας! Κάποτε όταν αγοράζαμε ένα προϊόν από skroutz και αν ζητούσαμε αντικατάσταση μας έστελναν ακόμη και από άλλα καταστήματα καλύπτοντας τη διαφορά στην τιμή. Άλλαξε αυτό;; Στις 2 τελευταίες επιστροφές μου παρότι επέλεξα αντικατάσταση μου έκαναν επιστροφή χρημάτων γιατί δεν βρήκαν συνεργάτη τους που να δίνει τα προϊόντα στο ίδιο εύρος τιμής με την αρχική παραγγελία μου.. Μάλιστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, myrsine είπε

Γεια σας! Κάποτε όταν αγοράζαμε ένα προϊόν από skroutz και αν ζητούσαμε αντικατάσταση μας έστελναν ακόμη και από άλλα καταστήματα καλύπτοντας τη διαφορά στην τιμή. Άλλαξε αυτό;; Στις 2 τελευταίες επιστροφές μου παρότι επέλεξα αντικατάσταση μου έκαναν επιστροφή χρημάτων γιατί δεν βρήκαν συνεργάτη τους που να δίνει τα προϊόντα στο ίδιο εύρος τιμής με την αρχική παραγγελία μου.. Μάλιστα..

Οπως και να εχει ικανοποιητικες ειναι και οι δυο λυσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως δίνουν και κουπόνι εκτός από επιστροφή χρημάτων, οπότε αν δεν το βιάζομαι το προϊόν πραγματικά παρακαλάω να μη το βρουν γιατί στο τέλος θα έχω και κέρδος...

Το μόνο κακό είναι στις περιπτώσεις μεγάλων αγορών με δόσεις, που το ποσό δεν αποδεσμεύεται ολόκληρο αλλά σταδιακά σε κάθε δόση. Οπότε σου "τρώει" από το συνολικό διαθέσιμο της κάρτας μέχρι να εξοφληθεί εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2023 στις 3:01 ΜΜ, Ntinaras είπε

Μεσος ορος 4 με τετοια βαθμολογια...

image.png.d2eec18b66ae04a42ddee61c77edb743.png

στην βαθμολογια μετρανε μονο τις επιβεβαιωμενες αγορες

γι αυτο βγαινει 4.0

και γι αυτο διαβαζουμε παντα οσες περισσοτερες μπορουμε

Στις 28/6/2023 στις 8:33 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Καλησπερα 

Πηρα ενα email απο skroutz οτι εχω ενα κουπονι 5 ευρω που μου εστειλαν με προηγουμενο email και ληγει σε δυο μερες 

Μαλλον εσβησα το παλιο email ή δεν ηρθε ποτε 

Μπορω να βρω καπως αυτο το κουπονι ?

τελικα; εμενα μου ηρθε ενα mail με διαρκεια1 βδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Titos301 είπε

στην βαθμολογια μετρανε μονο τις επιβεβαιωμενες αγορες

γι αυτο βγαινει 4.0

και γι αυτο διαβαζουμε παντα οσες περισσοτερες μπορουμε

τελικα; εμενα μου ηρθε ενα mail με διαρκεια1 βδομαδα

Δεν ειχε καμια επιβεβαιωμενη αγορα αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ThanosR92 είπε

Αν κάποιος έχει το 5€ κουπόνι και δεν θα το χρησιμοποιήσει, θα το δεχόμουν με χαρά, διότι είμαι έτοιμος να κάνω μια παραγγελία. 

Ευχαριστώ 😀

Έχω την εντύπωση ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν αποκλειστικά μέσω του λογαριασμού για τον οποίο εκδόθηκαν.

 

Επίσης, έχει παρατηρήσει κανείς ότι πλέον μπορεί να υπάρχουν διαφορετικές χρεώσεις μεταφορικών μέσω του Έξυπνου Καλαθιού με συνδρομή Skroutz Plus για το ίδιο προϊόν αλλά διαφορετικά καταστήματα; Το πολεμάνε πραγματικά πάντως και γίνονται όλο και χειρότεροι! Εν τω μεταξύ όλο αυτό ξεκίνησε πέρυσι όταν είχε ανέβει το μεταφορικό κόστος λόγω της αύξησης του πετρελαίου κίνησης (και της βενζίνης), αλλά και που έπεσε η τιμή τους ξέχασαν να επαναφέρουν κάποια προνόμια που "αναγκάστηκαν" να κόψουν, κι όχι μόνο ξέχασαν, συνεχίζουν να τα κάνουν όλα χειρότερα για να κερδίσουν ακόμη περισσότερα! Κάπου έλεος όμως, έτσι;

Ρίξτε για παράδειγμα μια ματιά εδώ, σε κάποια καταστήματα το κόστος των μεταφορικών είναι 2 Ευρώ, σε κάποια άλλα 10 Ευρώ (αν και θεωρώ υπερβολικό το γεγονός ότι χρεώνουν επιπλέον μεταφορικά για ένα προϊόν αυτού του όγκου/βάρους).

https://www.skroutz.gr/s/23460892/Lineme-Marin-02-00166-Ανεμιστήρας-Οροφής-50cm-με-Φως-και-Τηλεχειριστήριο-Καφέ.html

 

 

Επεξ/σία από CakeNet
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CakeNet είπε

Έχω την εντύπωση ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν αποκλειστικά μέσω του λογαριασμού για τον οποίο εκδόθηκαν.

 

Μία δοκιμή θα μας πείσει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, l3ft3r1s είπε

Ενδεχομένως να εξαρτάται από το αν το κατάστημα είναι σε περιοχή που εξυπηρετείται από SLM...

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό...και ούτε περιγράφεται κάπου στους όρους που ίσχυαν όλα τα προηγούμενα χρόνια.  (Καλάθι Skroutz υπήρχε και πριν ακόμη και πριν βγει η συνδρομή Skroutz Plus).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2023 στις 8:33 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Καλησπερα 

Πηρα ενα email απο skroutz οτι εχω ενα κουπονι 5 ευρω που μου εστειλαν με προηγουμενο email και ληγει σε δυο μερες 

Μαλλον εσβησα το παλιο email ή δεν ηρθε ποτε 

Μπορω να βρω καπως αυτο το κουπονι ?

Τελικά μου έστειλαν ένα κουπόνι 5 ευρώ για αγορές πάνω από 25 ευρώ με λήξη χτες τα μεσάνυχτα 

Το έδωσα στην κόρη μου και πήρε κάτι που ήθελε. Με τον δικό μου λογαριασμό φυσικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, CakeNet said:

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με αυτό...και ούτε περιγράφεται κάπου στους όρους που ίσχυαν όλα τα προηγούμενα χρόνια.  (Καλάθι Skroutz υπήρχε και πριν ακόμη και πριν βγει η συνδρομή Skroutz Plus).

Η τιμολογιακή πολιτική δεν είναι ποτέ μέρος των όρων, ακριβώς επειδή μπορεί να αλλάξει... Δεν είναι παράλογο να εφαρμόσεις έκπτωση αν θες να αποφύγεις ανάθεση σε τρίτο.

 

Περαιτέρω, παρατηρούμε πως όσα έχουν 2 ευρώ αντί για 10, είναι όλα σε Αττική και Θεσσαλονίκη, που καλύπτονται από την SLM...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...