Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παράγγειλα με skroutz plus 2 προιοντα απο 1 καταστημα και βλεπω σημερα οτι θα ερθουν με 2 courier, το ενα με elta και το αλλο με acs ετσι γινεται παντα; πιστευα οτι θα ερχοτανε σε 1 αποστολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 minutes ago, Titos301 said:

παράγγειλα με skroutz plus 2 προιοντα απο 1 καταστημα και βλεπω σημερα οτι θα ερθουν με 2 courier, το ενα με elta και το αλλο με acs ετσι γινεται παντα; πιστευα οτι θα ερχοτανε σε 1 αποστολη

Μπορεί το κατάστημα να τα είχε σε διαφορετικό υποκατάστημα

Συνήθως όμως έρχονται με μια αποστολή

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Titos301 είπε

παράγγειλα με skroutz plus 2 προιοντα απο 1 καταστημα και βλεπω σημερα οτι θα ερθουν με 2 courier, το ενα με elta και το αλλο με acs ετσι γινεται παντα; πιστευα οτι θα ερχοτανε σε 1 αποστολη

Μου έτυχε πολύ πρόσφατα σε παραφαρμακευτικά και όντως 4 προϊόντα ήρθαν με δύο αποστολές (2+2) από διαφορετικά υποκαταστήματα του ίδιου μαγαζιού (επωνυμία).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

1η φορά σήμερα πρόσεξα μηνυμα σε παραγγελία με παράδοση SLM:

"Λόγω της τεράστιας αγάπης σας, θα χρειαστούμε λίγο παραπάνω χρόνο για να ολοκληρώσουμε την παράδοση και παραλαβή των παραγγελιών. Προσπαθούμε πάντα για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας. Ευχαριστούμε για την κατανόηση 🧡"

Κάτι μου λέει ότι θα αρχίσουν να πήζουν με τις skroutz plus συνδρομές που μοίρασαν.

 

 

Επίσης σήμερα εξαφανίστηκε η επιλογή για παραλαβή από Skroutz Points.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2023 στις 1:48 ΜΜ, l3ft3r1s είπε

Η τιμολογιακή πολιτική δεν είναι ποτέ μέρος των όρων, ακριβώς επειδή μπορεί να αλλάξει... Δεν είναι παράλογο να εφαρμόσεις έκπτωση αν θες να αποφύγεις ανάθεση σε τρίτο.

 

Περαιτέρω, παρατηρούμε πως όσα έχουν 2 ευρώ αντί για 10, είναι όλα σε Αττική και Θεσσαλονίκη, που καλύπτονται από την SLM...

 

 

Για να το πιάσουμε πιο ουσιαστικά, δεν θα έπρεπε να είχα καθόλου έξοδα αποστολής σε κανένα κατάστημα! Το προϊόν που ήθελα να παραγγείλω ήταν μικρότερου βάρους (και ογκομετρικά) από αυτά που δικαιούμαστε, αλλά βλέπουμε ότι όπως το πάνε θα καταργηθεί εντελώς το Skroutz Plus όπως το ξέραμε και νομίζω ότι θα πληρώνουμε όλοι έξοδα αποστολής στο τέλος, αλλά με έκπτωση.  Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έπεσαν τα κόστη παράδοσης που υποτίθεται ότι είχαν ανέβει λόγο της αύξησης του πετρελαίου κίνησης...το οποίο πετρέλαιο ξαναέπεσε αλλά σφυρίζουν όλοι αδιάφορα.

Που είναι ο μέτοχος που εμφανίστηκε κάποια στιγμή εδώ μέσα και μας την έλεγε ότι κάναμε κακή χρήση; Τι; Κάνουμε και τώρα κακή χρήση; Όχι φυσικά, η ίδια η Skroutz κάνει κακή χρήση που μας σπάει παραγγελίες των 20 Ευρώ σε 2 αποστολές ενώ δεν μας επιτρέπει να το επιλέγουμε και μόνοι μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, myrsine είπε

Τα skroutz points τα έβγαλαν;; Δεν εμφανίζεται η επιλογή skroutz point..

Από ότι κατάλαβα αν το κατάστημα είναι από επαρχία δεν σου παραδίδει σε ντουλάπι. Βάλε κάποιο από Αθήνα και πες μου τι σου βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Thresh είπε

1η φορά σήμερα πρόσεξα μηνυμα σε παραγγελία με παράδοση SLM:

"Λόγω της τεράστιας αγάπης σας, θα χρειαστούμε λίγο παραπάνω χρόνο για να ολοκληρώσουμε την παράδοση και παραλαβή των παραγγελιών. Προσπαθούμε πάντα για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας. Ευχαριστούμε για την κατανόηση 🧡"

Κάτι μου λέει ότι θα αρχίσουν να πήζουν με τις skroutz plus συνδρομές που μοίρασαν.

 

 

Επίσης σήμερα εξαφανίστηκε η επιλογή για παραλαβή από Skroutz Points.

Ναι, και εμένα για παραγγελία του Σαββάτου:

Αναφορά σε κείμενο

Η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης των προϊόντων από το κατάστημα _______ έχει αλλάξει, καθώς η διακίνηση της αποστολής δε θα πραγματοποιηθεί στον χρόνο που είχαμε αρχικά εκτιμήσει. Αν επιθυμείς να ακυρώσεις την αποστολή, πάτησε εδώ.

Καλώς ήρθαμε στο μαγικό κόσμο των δωρεάν συνδρομών... 🙄

6 ώρες πριν, myrsine είπε

Τα skroutz points τα έβγαλαν;; Δεν εμφανίζεται η επιλογή skroutz point..

Εκτός του μεγάλου πλήθους που πλάκωσε, μπορεί και το κατάστημα που επιλέγεις να μην στέλνει με Skroutz Last Year... εεε... Mile.

Εγώ πάντως από εδώ και πέρα δεν θα συνιστώ σε κανέναν να πληρώσει για αυτό το πανηγύρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, dtk-386 said:

Από ότι κατάλαβα αν το κατάστημα είναι από επαρχία δεν σου παραδίδει σε ντουλάπι. Βάλε κάποιο από Αθήνα και πες μου τι σου βγάζει;

Δοκίμασα από χθες (όπως κι άλλοι) 5-6 διαφορετικά καταστήματα εντός Αθήνας με διαφορετικά προϊόντα και βγάζει μόνο επιλογή διεύθυνσης, υποθέτω ότι έχει βγει προσωρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνησα μαζι τους για τα skroutz points. Τεραστιος ογκος παραγγελιων που δεν τον προλαβαιναν και τα απενεργοποιησαν για λιγο.

Μου ειπαν να δοκιμασω απο το απογευμα που ΜΑΛΛΟΝ θα επανελθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, CakeNet είπε

Για να το πιάσουμε πιο ουσιαστικά, δεν θα έπρεπε να είχα καθόλου έξοδα αποστολής σε κανένα κατάστημα! Το προϊόν που ήθελα να παραγγείλω ήταν μικρότερου βάρους (και ογκομετρικά) από αυτά που δικαιούμαστε, αλλά βλέπουμε ότι όπως το πάνε θα καταργηθεί εντελώς το Skroutz Plus όπως το ξέραμε και νομίζω ότι θα πληρώνουμε όλοι έξοδα αποστολής στο τέλος, αλλά με έκπτωση.  Επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έπεσαν τα κόστη παράδοσης που υποτίθεται ότι είχαν ανέβει λόγο της αύξησης του πετρελαίου κίνησης...το οποίο πετρέλαιο ξαναέπεσε αλλά σφυρίζουν όλοι αδιάφορα.

Που είναι ο μέτοχος που εμφανίστηκε κάποια στιγμή εδώ μέσα και μας την έλεγε ότι κάναμε κακή χρήση; Τι; Κάνουμε και τώρα κακή χρήση; Όχι φυσικά, η ίδια η Skroutz κάνει κακή χρήση που μας σπάει παραγγελίες των 20 Ευρώ σε 2 αποστολές ενώ δεν μας επιτρέπει να το επιλέγουμε και μόνοι μας!

εγω δεν καταλαβαινω γιατι καθε καταστημα πλεον δεν εχει συνεργασια με box now

αρκετα με τα 3ευρα 4ευρα και 5ευρα σε elta, acs, γενικη, speedex

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Δεν είναι καλά σημάδια αυτά. Ούτως ή άλλως έχω αραιώσει τις παραγγελίες στο Σκρουτζ. Παίζω και με άλλους.

Bestprice και ποιο άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...