Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Αν ήταν τόσο εύκολο να στηθεί ένα φθηνό καλάθι και χωρίς μεταφορικά, ακόμη και για τα ψιλικοκό που είναι ο καημός σας, δεν θα το είχε κάνει ήδη ο χοντρός ανταγωνιστής; Το ότι ακόμη ο ανταγωνισμός τους κοιτάει με τα κιάλια δεν σας προβληματίζει; 

Χαίρομαι πάντως που ο ανταγωνισμός δεν τα σκ@τωσε δοκιμάζοντας μαϊμουδίες για να τραβήξει κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, tasarass77 είπε

Μας τρολαρει ρε 😁

Το 'πιασες!

Αλλα δημιουργικο συναμα, αφου το θεμα εδω το διαβαζουν και αρμοδιοι του σκρουτζ, οποτε οποια καλοπροαιρετη δημιουργικη κριτικη και προταση γινει, ισως να βγαλει κατι καλυτερο για μας τους καταναλωτες.
Ηταν φανερο οτι η διαφημιστικη προσφορα γνωριμιας θα τελειωσει καποια στιγμη, (παλι καλα που την κρατησαν ετησιως, παλι για λογους αξιοπιστιας), το θεμα ειναι να δωσουν καποια επιλογη πλανου πχ με 2 σκαλοπατια τιμης, ωστε να διαλεξει ο καθενας οτι προτιμαει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2022 στις 1:30 ΠΜ, Witcher1st είπε

Μα νομιζα οτι εξαιτιας ατομων σαν και εσενα το αλλαξαν!! :D

Καλα εγω εκανα τρελο abuse, οταν πχ ειχα 2 πραγματα που ηταν >=20Ε επαιρνα και μερικα αμυγδαλα για 3-4ε απο ενα μαγαζι στη ροδο, τα δοκιμασα ολα σε ενα χρονο και διαφορα αλλα μικροπραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Βλέπω την γενική ταχυδρομική να τους νικάει όλους. Πληρώνεις 3.5€ μεταφορικά και αγοράζεις από 50 καταστήματα ταυτόχρονα, χωρίς να σε νοιάζει η αξία των προϊόντων.

Το skroutz πήγε και αγόρασε την πιο low budget courier με μοναδική παρουσία σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Ενώ το shopflix έχει πανελλαδική κάλυψη χωρίς συνεργασίες και άλλα τέτοια. Διατηρώντας ταυτόχρονα και την αρχική του ταυτότητα ως courier για τρίτους.

Καλό ήταν το skroutz plus για όσο κράτησε. 

Αν πρέπει να αγοράσεις από 50 μαγαζιά με την γενική ταχυδρομική, χρειάζεσαι ένα οκτάωρο δουλειά για να καταχωρήσεις τα προϊόντα. Καλύτερα να πάω με τα πόδια να κάψω και καμία θερμίδα. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nermain είπε

Καλα εγω εκανα τρελο abuse, οταν πχ ειχα 2 πραγματα που ηταν >=20Ε επαιρνα και μερικα αμυγδαλα για 3-4ε απο ενα μαγαζι στη ροδο, τα δοκιμασα ολα σε ενα χρονο και διαφορα αλλα μικροπραγματα

Ειχε κατωτερο οριο μεμονωμενης παραγγελιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως το μεγαλύτερο πλεονέκτημα του skroutz plus ειναι η δυνατότητα επιστροφής προιόντων χωρίς χρέωση και με γρήγορη επιστροφή χρημάτων. Εαν έμπλεκες με το κάθε σκρουτζομάγαζο θα πάλευες για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω και να κανονίσεις την επιστροφή.

Τα 20 ευρώ ζορίζουν ναι, αλλά για μένα είναι ακόμα σε λογικά πλαίσια, λόγο της δυνατότητας επιστροφής

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Μακιαβέλλι είπε

Αν πρέπει να αγοράσεις από 50 μαγαζιά με την γενική ταχυδρομική, χρειάζεσαι ένα οκτάωρο δουλειά για να καταχωρήσεις τα προϊόντα. Καλύτερα να πάω με τα πόδια να κάψω και καμία θερμίδα. 

Δεν είναι κακό αυτό που πρότεινες. Τι επαγγέλλεσαι "καταχωρητής διαδικτυακών αγορών" σε περιβάλλον "Γενική Ταχυδρομική certificate".

Δεν έχεις άδικο. Ελπίζω να το φτιάξουν αυτό όπως επίσης και τις σελίδες τους. Ειδικά η επίσημη σελίδα της courier παραπέμπει σε γραφικό περιβάλλον 2006.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω να μου έρθει παραγγελία από τις 2/6 ενώ η κούριερ παρέλαβε την ίδια ημέρα. Στο διάστημα αυτό έληξε και η συνδρομή μου στο skroutz plus... Τώρα πλέον είμαι μια κοινή θνητή γι αυτούς.. Τους έστειλα μήνυμα και η πρότασή τους ήταν να ακυρώσω την παραγγελία μου, αν θέλω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 7/6/2021 στις 3:34 ΜΜ, filip123go είπε

Βέβαια αυτά δεν θα τα πλήρωνες έτσι κ αλλιώς, αλλά λεπτομέρειες... 

 

Τι ακριβώς εννοείς; Οτι αυτό που επέστρεψες έκανε 100, εσύ πήρες κάτι άλλο με 500 και ο Σκρουτζ πλήρωσε τα υπόλοιπα 400; Αν ναι, τότε αξίζει όντως να το επιλέξεις. 

όχι πήρα κάτι που είχε κόστος 230 ευρώ και το νέο που μου έφερε είχε κόστος 250 ευρώ

αναγνώρισε το λάθος του επίσης

και πάρα πολλά άλλα τα οποία εμένα προσωπικά με έχουν κερδίσει ως πελάτη/καταναλωτή σε σχέση με το Bestprice που είναι αναζήτηση προιόντος/τιμής αλλά δεν υπάρχει εμπιστοσύνη για αγορά και φυσικά σε σχέση με το Shopflix.

δεν νομίζω να είσαι τόσο ωραίος και όμορφος για να σου δώσει δώρο κάτι που έχει κόστος 500 ευρώ και έχεις δώσει τα 100 ευρώ αλλά το δώρο θα είναι 400 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, myrsine είπε

Περιμένω να μου έρθει παραγγελία από τις 2/6 ενώ η κούριερ παρέλαβε την ίδια ημέρα. Στο διάστημα αυτό έληξε και η συνδρομή μου στο skroutz plus... Τώρα πλέον είμαι μια κοινή θνητή γι αυτούς.. Τους έστειλα μήνυμα και η πρότασή τους ήταν να ακυρώσω την παραγγελία μου, αν θέλω... 

Ποια μεταφορική έχεις επιλέξει για παράβαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία υπάρχουν αρκετές καθυστερήσεις στις παραγγελίες. Κατανοητό έως ένα βαθμό, καθώς φαντάζομαι πολλοί οδηγοί και υπάλληλοι στην αποθήκη θα βγαίνουν θετικοί στον κορονοϊό.  

Είμαι από αυτούς είχαν την αρχική μορφή της υπηρεσίας (20 ευρώ ελάχιστη παραγγελία συνδυαστικά) όπου 3 μήνες πριν την λήξη της δέχτηκα την προσφορά που έτρεχε, δηλαδή να μεταβώ στην "τότε" νέα υπηρεσία όπου ήθελε 15 ευρώ ελάχιστη ανά κατάστημα. Έχω πληρώσει 17 ευρώ το Ιούνιο του 2021 και και η συνδρομή μου λήγει τον Ιούνιο του 2023. 

Μετά την αλλαγή ελαττώθηκαν αρκετά οι παραγγελίες μου (δεν έχω κάνει ποτέ παραγγελία που δεν έβγαινε δωρεάν μεταφορικά) καθώς το καλάθι εξυπηρετεί περισσότερο για αντικείμενα μικρής σχετικά αξίας (αν και ομολογουμένως όλο και περισσότερα μαγαζιά και προϊόντα συμμετέχουν). 

Ωστόσο με την ελάχιστη παραγγελία να έχει φτάσει τα 20 ευρώ και ενδεχομένως τα 25 ευρώ όταν θα χρειαστεί να ανανεώσω, δεν μπορώ να πω ότι αξίζει πλέον τον κόπο εκτός και αν έχουν μπει όλα τα καταστήματα (και τα προϊόντα τους) στο καλάθι. 

Ναι μεν τα μεταφορικά μπορείς να τα κάνεις απόσβεση με έναν αριθμό παραγγελιών τον μήνα πχ. 3-4, αλλά θα πρέπει να υπολογίσει κανείς πόσες φορές αγόρασες από πιο ακριβό μαγαζί μόνο και μόνο επειδή συμμετείχε στο καλάθι κτλ. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cyberguy είπε

Τα 20 ευρώ ζορίζουν ναι, αλλά για μένα είναι ακόμα σε λογικά πλαίσια, λόγο της δυνατότητας επιστροφής

το κακό είναι ότι το συγκρίνουμε με το αρχικό πακέτο, έτσι μας φαίνεται πολύ κακό.

Αν όμως ξεκινούσαν με αυτό, όλοι θα λέγανε καλά λόγια.

Εγώ στην αρχή έλεγα ότι δε θα ανανεώσω. Τώρα που το σκέφτομαι, ίσως τελικά ανανεώσω αλλά αργότερα, όταν χρειαστεί να αγοράσω κάτι.

έχει το πλεονέκτημα των επιστροφών, γενικά έχεις μια ασφάλεια, επιπλέον βάλτε και τις άτοκες δόσεις (έστω 2-3) με πιστωτική.

πιστεύω χαμένος δε θα βγω. στη χειρότερη στα ίδια. Το σίγουρο είναι ότι θα κοπούν οι μικροαγορές που έκανα. δε θεωρώ και μεγάλο ποσό τα 20€ για 1 έτος. 3-4 παραγγελίες δε θα κάνει κάποιος των 20€? μπορεί το καλάθι τους να μην έχει πάντα τα φθηνότερα καταστήματα αλλά έχει πολύ φθηνά.

Μπορεί κάποιο κατάστημα να πουλάει κάτι 20€ και στο καλάθι του σκρουτζ να το βρεις με 21-22€. Βάλε και τα μεταφορικά, κερδισμένος βγαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...