Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσες παραγγελίες έχω κάνει όλες ερχόταν με acs. Χθες έκανα νέα παραγγελία κ είδα ότι μου το έστειλαν με ΕΛΤΑ κούριερ, που προσωπικά δεν την προτιμώ. Άραγε είναι επιλογή του κάθε καταστήματος με ποια εταιρεία θα στείλει ή μήπως ξεκίνησε νέα συνεργασία το skroutz plus με την ΕΛΤΑ κούριερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελάχιστες ήταν οι φορές που μου έχουν στείλει με ELTA Courier. Ούτε 1 στις 100.

Δυστυχώς όμως οι 7 στις 10 τελευταίες στάλθηκαν με Easy Mail η οποία είναι ο ορισμός της μαύρης τρύπας.

Μηδέν ενημέρωση και οι 2 αγνοούνται από τις 03/01. Μάλιστα στο Ηράκλειο δουλεύουν κυρίως με εργολάβους που έρχονται οπότε τους βολεύει πχ 19:00

Όσο υπάρχουν αυτές οι σάπιες εταιρείες courier δεν πρόκειται να δούμε άσπρη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά να ξέρετε είναι διαφορετικά ανά περιοχή. Εδώ δίνουμε μάχες κάθε φορά με την ACS για να πάρουμε ένα δέμα (6-7 εργάσιμες το δέμα στις αποθήκες, να μη μας το δίνουν ούτε από το κατάστημα).

Η EasyMail από την άλλη το φέρνει το επόμενο πρωί, πάντα. Πάντα όμως!

Η Γενική δε το φέρνει ποτέ, ή θα πας να το πάρεις ή θα το χάσεις.

Ούτε δυσπρόσιτη περιοχή ούτε τίποτα. Η κάθε εταιρία είναι το δικό της χάος σε κάθε πόλη. Το skroutz δε φταίει για τα παραρτήματα των courier, θα μπορούσε όμως να έχει επιλογή μεταφορικής μιας και ξέρουμε ποια λειτουργεί σωστά στην περιοχή μας.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To skroutz εκοψε τα κουπονια με τις ακυρωσεις παραγγελιων? Μου ακυρωθηκε σημερα μια παραγγελια, μου ηρθε εμαιλ οτι το ποσο εχει αντιλογιστει αλλα δεν ηρθε το κουπονακι των 5 ευρω που επαιρνα καποτε

edit: ακυρο παιδια, μου ηρθε το κουπονι, εχω δε το ειχα δει...

Επεξ/σία από therock
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω ότι τα καταστήματα που παρέχουν την δυνατότητα "συσκευασία δώρου" δε βάζουν και την απόδειξη στο πακέτο ε;

Θέλω να στείλω 2 δώρα, δε λέει να πάει και η απόδειξη μαζί . Μάλλον πρέπει να πάρω και στο κατάστημα να συνενοηθω ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Bitbit είπε

Να υποθέσω ότι τα καταστήματα που παρέχουν την δυνατότητα "συσκευασία δώρου" δε βάζουν και την απόδειξη στο πακέτο ε;

Θέλω να στείλω 2 δώρα, δε λέει να πάει και η απόδειξη μαζί . Μάλλον πρέπει να πάρω και στο κατάστημα να συνενοηθω ε;

Το Skroutz δίνει την δυνατότητα να βάλει το κατάστημα ηλεκτρονικά την απόδειξη στην παραγγελία και κάποιοι έχουν αρχίσει να το χρησιμοποιούν.

Οπότε μπορείς να ζητήσεις η απόδειξη να μην είναι φυσική μέσα στο πακέτο αλλά ηλεκτρονική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα να ρωτησω κάτι βρε παιδια :

 

το skroutz plus (17 ευρω ετήσια) δινει δυνατότητα για απεριοριστες αγορες άνω των 20 ευρω χωρις μεταφορικα ; Απο το καλάθι skroutz?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, mikeriko7 είπε

Καλησπέρα να ρωτησω κάτι βρε παιδια :

 

το skroutz plus (17 ευρω ετήσια) δινει δυνατότητα για απεριοριστες αγορες άνω των 20 ευρω χωρις μεταφορικα ; Απο το καλάθι skroutz?

Διάβασε εδώ https://www.skroutz.gr/plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο διαβασα αλλα να σου πω την αληθεια απο μηνυματα συναδελφων εδω  διαβασα παραλληλα πριν λιγο καιρο να μιλανε για 50 ευρω ελαχιστη παραγγελια αντί 20 και επιπελον να γραφουν κατι του τυπου " Όπως είχα πει και όταν έγινε η αλλαγή, κάποια καταστήματα επαρχίας με ψιλολόγια και μη  τεχνολογικά είδη πουλούσαν αποκλειστικά χάρη στις 3 αποστολές για κάθε 20 ευρώ. " ποια αλλαγη ;

 

Κάτι για ψιλά γραμματα που φαινονται ολα αυτα . Μπορειτε να εξηγησετε τα ανωτερω που εγραψα ; 

 

Ευχαριστω

Επεξ/σία από mikeriko7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα να σχολιάσω ότι μας τα έχει κάνει τσουρέκια το Σκρουτζ με τα κουπόνια του. 10€ για αγορές 250€+ και αυτό για χρήση  εντός δύο ημερων. Κούρασαν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/12/2022 στις 7:41 ΜΜ, GeorgT. είπε

Εμένα με βγάζει ένα στο Avin στη Πλαστήρα  κ εκεί κοντά έχει κ ένα στη Roma-Pizza λίγα μέτρα πιο κάτω.

Αλλα το λες κ τραγικό για τη εξωτική Τούμπα δυστυχώς να μην έχει τίποτα κ αντί να αυξάνονται να μειώνονται κιόλας δυστυχώς.

 

Νιώθεις ότι είναι παρακμιακή απομίμηση Amazon - DHL Packstation Balkan edition 

Πλεον και στον Μασουτη στα Κωνσταντινουπολιτικα .

Επεξ/σία από Mondler
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα και παλι ρε παιδια ενας σας παρακαλω να επιβεβαιωσει το skroutz plus για να δουλεψει το "δωρεαν μεταφορικα" πρεπει να ειναι παραγγελια ανω των 20 ευρω απο ενα συγκεκριμενο μαγαζι με το καλαθι του skroutz. Οταν βαζω ενα αντικειμενο 5 ευρω και ενα αλλο 15 ευρω απο αλλο μαγαζι δεν βγαζει δωρεαν μεταφορκκα . 

 

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mikeriko7 είπε

Kαλησπερα και παλι ρε παιδια ενας σας παρακαλω να επιβεβαιωσει το skroutz plus για να δουλεψει το "δωρεαν μεταφορικα" πρεπει να ειναι παραγγελια ανω των 20 ευρω απο ενα συγκεκριμενο μαγαζι με το καλαθι του skroutz. Οταν βαζω ενα αντικειμενο 5 ευρω και ενα αλλο 15 ευρω απο αλλο μαγαζι δεν βγαζει δωρεαν μεταφορκκα . 

 

ευχαριστω 

αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω τους κατόχους του skroutz+, για αυτές οι πάνες πχ, πόσα μεταφορικά σας χρεώνει;

https://www.skroutz.gr/s/11579927/Pampers-Πάνες-με-Αυτοκόλλητο-Premium-Care-No-2-3-6kg-No-2-για-3-6kg-240τμχ.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darkmatinee είπε

Να ρωτήσω τους κατόχους του skroutz+, για αυτές οι πάνες πχ, πόσα μεταφορικά σας χρεώνει;

https://www.skroutz.gr/s/11579927/Pampers-Πάνες-με-Αυτοκόλλητο-Premium-Care-No-2-3-6kg-No-2-για-3-6kg-240τμχ.html

Δωρεάν μεταφορικά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...