Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data για 30 ημερες, whats up με 9,90€ στο app


disturb3d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, oletiras είπε

Χλωμο. Αν και τα δικτυα δειξανε αντοχη με αυτη την προσφορα στα 10 ευρω, αμφιβαλλω για την μονιμοποιηση της. Πολλοι θεωρω θα κοψουνε τα 30αρια του VDSL για να κρατησουν συνδεση μονο μεσω κινητης με 10 ευρω. Η δημοφιλια του πακετου θα μπορουσε να γινει η ταφοπλακα του.

Μακαρι τελος πάντων, για να κοψω και γω την σταθερη... αλλα...

Αν σου δώσουν όμως με 30€, 200/200 οπτική ίνα θα το ξανασκεφτείς. Κι έτσι έπρεπε να είναι ήδη δηλαδή.

Σε σχέση με 50αρα VDSL τα 4G απεριόριστα συμφέρουν ακόμα και με 50€ το μήνα γιατί η σύνδεση είναι φορητή, αρκεί να υπάρχει κάλυψη κι αξιοπιστία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σε σχέση με 50αρα VDSL τα 4G απεριόριστα συμφέρουν ακόμα και με 50€ το μήνα γιατί η σύνδεση είναι φορητή, αρκεί να υπάρχει κάλυψη κι αξιοπιστία.

Ελαχιστα σημεια (στατικα) εχω βρει που παει καλυτερα το 4G απο μια ακομα και 24αρα ADSL γραμμη. Αρα η αποψη μου ειναι οτι θα συνεφερε ελαχιστους για χρηση σταθερη, οχι στα 50, αλλα και στα 20€.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ελαχιστα σημεια (στατικα) εχω βρει που παει καλυτερα το 4G απο μια ακομα και 24αρα ADSL γραμμη. Αρα η αποψη μου ειναι οτι θα συνεφερε ελαχιστους για χρηση σταθερη, οχι στα 50, αλλα και στα 20€.

Όχι βρε συ αποκλείεται, ακόμα και κοντά σε κεραία 4G; Εγώ ψάχνω να βρω VDSL που πάει καλύτερα από την 24αρα ADSL :P. Την έχουμε βολέψει αρκετοί μέχρι στιγμής με το 4G του speedbooster γι' αυτό το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Όχι βρε συ αποκλείεται, ακόμα και κοντά σε κεραία 4G; Εγώ ψάχνω να βρω VDSL που πάει καλύτερα από την 24αρα ADSL :P. Την έχουμε βολέψει αρκετοί μέχρι στιγμής με το 4G του speedbooster γι' αυτό το λέω.

Αν μενεις σε τροχοσπιτο οκ. Αλλιως μπορεις να μεταφερεις το σπιτι σου κατω απο κεραια 4G;

Το σχολιο στο οποιο απαντησα εκανε συγκριση με σταθερες συνδεσεις οικιακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, matrixxx είπε

Ελαχιστα σημεια (στατικα) εχω βρει που παει καλυτερα το 4G απο μια ακομα και 24αρα ADSL γραμμη. Αρα η αποψη μου ειναι οτι θα συνεφερε ελαχιστους για χρηση σταθερη, οχι στα 50, αλλα και στα 20€.

Θέλει λιγάκι ψάξιμο αυτό.
Έχω γνωστό που το έψαξε αρκετά κ αγόρασε εξοπλισμό με κεραία. Στοχεύει σε συγκεκριμένη κεραία της cosmote με κατευθυντική που έχει εγκαταστήσει κ συνδέσει στο 4G modem/router του.
Οι ταχύτητες που πιάνει βάζουν τα γυαλιά στο starlink, τόσο σε download όσο και σε upload.
Έβγαλε το vdsl εντελώς κ έβαλε το 4G data unlimited cosmote με voip νούμερο δικό του.
Έχει κάνει ο ίδιος σχετική δημοσίευση εαν δεν κανω λάθος στο adslgr

Εγώ απο το iPhone 11 pro max πάντως πιάνω υποδεέστερες ταχύτητες απο το κουτσουρεμένο adsl  moy (max 5Mbps στα καλύτερά του: 600KB/s download) πριν τα μεσάνυχτα.
Μετά τα μεσάνυχτα εκτοξεύεται βεβαια στα 20 με 24Mbps (μέσο όρο 3MB/s download που λίγες φορές έχει πάει στα 9MB/s)

Επεξ/σία από _filippos_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, matrixxx είπε

Αν μενεις σε τροχοσπιτο οκ. Αλλιως μπορεις να μεταφερεις το σπιτι σου κατω απο κεραια 4G;

Το σχολιο στο οποιο απαντησα εκανε συγκριση με σταθερες συνδεσεις οικιακες.

Και εγώ για σταθερή λέω, υπάρχουν σημεία μέσα στο σπίτι που μπορείς να πιάσεις σε άλλη κεραία που είναι πιο κοντά ή έχει λιγότερο "φορτίο". Σε iOS υπάρχει η εφαρμογή signal με χάρτη και το ψάχνεις από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, xphobus είπε

93363538-93ED-45BF-829D-7900203B2B72.png

Αυτο τωρα τι ακριβως προσθετει στο θεμα; Εχω πετυχει και εγω τετοιο σημειο και καλυτερο μαλιστα, 400Μbps εδω και 2 χρονια. Αλλα ειναι μονο ενα σημειο, στο ασχετο, πολυ μακρια απο σπιτια που μενω κλπ. Ενα σημειο απο τα 30 που εκανα το τεστ. Στα αλλα 29 σημεια εχω απο 2Mbps  μεχρι 25 στο καλυτερο. Σε σπανιες περιπτωσεις, καποιοι το εχουν και σπιτι τους, αυτο δεν σημαινει οτι ειναι για ολους ομως, δεν εχει νοημα συγκριση με VDSL και ινες. 

Με το 5G θα ερθουν τα πανω κατω, το 4G δεν λεει τιποτα γενικα.

 

fillipos, εννοειται οτι αν το πας σε αλλο επιπεδο ειναι αλλιως τα πραγματα, αλλα αυτο εχει κοστος και συντηρηση - εγνοιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Αυτο τωρα τι ακριβως προσθετει στο θεμα; Εχω πετυχει και εγω τετοιο σημειο και καλυτερο μαλιστα, 400Μbps εδω και 2 χρονια. Αλλα ειναι μονο ενα σημειο, στο ασχετο, πολυ μακρια απο σπιτια που μενω κλπ. Ενα σημειο απο τα 30 που εκανα το τεστ. Στα αλλα 29 σημεια εχω απο 2Mbps  μεχρι 25 στο καλυτερο. Σε σπανιες περιπτωσεις, καποιοι το εχουν και σπιτι τους, αυτο δεν σημαινει οτι ειναι για ολους ομως, δεν εχει νοημα συγκριση με VDSL και ινες. 

Με το 5G θα ερθουν τα πανω κατω, το 4G δεν λεει τιποτα γενικα.

 

fillipos, εννοειται οτι αν το πας σε αλλο επιπεδο ειναι αλλιως τα πραγματα, αλλα αυτο εχει κοστος και συντηρηση - εγνοιες.

Στο μπαλκόνι μου με 3 γραμμές 

μεσα στο σπίτι πιάνει 100 με 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 λεπτά πριν, xphobus είπε

Στο μπαλκόνι μου με 3 γραμμές 

μεσα στο σπίτι πιάνει 100 με 2

Και μενα 4Mbps με 3 γραμμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2021 στις 11:13 ΜΜ, matrixxx είπε

Και μενα 4Mbps με 3 γραμμες.

Στο upload είναι κλάσεις καλύτερο το 4G από μια 24/1 (!) που πρακτικά είναι 8/1 στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο συνδέσεις cosmote και στην μια έβαλα την προσφορά σε κινητό Xiaomi mi a3 και κάνω tethering σε iphone.

Τις πρώτες μέρες είχα καλές ταχύτητες αλλά σήμερα η ταχύτητα του ίντερνετ στο iphone είναι τραγική. (Κάτω από 1mbps) ενώ στο android πάει μια χαρά.

Μπορεί να καταλάβει το tethering η cosmote και να έχει περιορίσει την ταχύτητα του ίντερνετ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, greg4 είπε

Έχω δύο συνδέσεις cosmote και στην μια έβαλα την προσφορά σε κινητό Xiaomi mi a3 και κάνω tethering σε iphone.

Τις πρώτες μέρες είχα καλές ταχύτητες αλλά σήμερα η ταχύτητα του ίντερνετ στο iphone είναι τραγική. (Κάτω από 1mbps) ενώ στο android πάει μια χαρά.

Μπορεί να καταλάβει το tethering η cosmote και να έχει περιορίσει την ταχύτητα του ίντερνετ;

Apple, τι περιμένεις;

:P

(Έκανες καμιά επανεκκίνηση στο iPhone? Δεν έχει να κάνει με τη σύνδεση, αφού το λες η κυρίως συσκευή παίζει μια χαρά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πλέον μετέφερα όλο το Home Internet στο GIGA Unlimited της COSMOTE. Νομίζω όσοι το έχουν κάνει ετσι μπορούν εύκολα να μεταφέρουν απόψεις. 

Οταν λέμε ότι είναι η μέρα με την νύχτα με το αρρωστημένο VDSL της VODAFONE απλά το εννοώ. 

Πρώτη φορά είδα την OLED να τρέχει UHD Netflix και γενικά UHD περιεχόμενο στα Max Bitrate. Πρώτη φορά είδα μετά από κάποιους μήνες που έχω την OLED να δείχνει τα δόντια της σε αθλητικό περιεχόμενο μέσω του COSMOTE App της LG. 

Downalod από 150Mbps με 200Mbps.

Συν όσοι εργάζονται με λαπτοπ, όπου και να πας πλέον δεν σε νοιάζει τίποτα. Πας διακοπές; Έχεις Internet. Πας Ευρώπη; Έχεις Internet. 

Το πακέτο με Unlimited Data και λεπτά ομιλίας κοστίζει 64€. Αν έχεις COSMOTE ONE έχεις - 10% συν - 10% με κάρτα ανεργίας. Γενικά για εμένα δεν υπάρχει επιστροφή. 

Screenshot_20210906-215844_Chrome.jpg.ac0d86c04a927b6e28b604df55e50c4f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...