Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  

On 14/05/2023 at 01:29, poulinos said:

αλλα η μουσικη του diablo παντα τα εσπαγε. και το συγκεκριμενο τραγουδι απο το diablo 1 απλα οτι και να πω θα ειναι λιγο.οπως και οταν επαιξα diablo 1 για πρωτη φορα.

Σίγουρα άγγιξε πολλούς. Δε μπορεί.

Πάντως δεν είναι απλά ζήτημα "polishing" σε unpolishable περιβάλλον, όπως ήταν τα γραφικά του τότε. Δεν πιστεύω πως ήταν μοναχά η πρόκληση αυτή, που έκανε τους τότε developers να βγάζουν κάτι πραγματικά καινούριο και περιποιημένο. Εγω έχω βγάλει μια άλλη θεωρία. Behold.

Υπάρχουν game ορφανά. Βλέπε νεότερα games, κομμένα και ραμμένα για το άμεσο κέρδος, ακριβώς σαν το Diablo III. Δεν ήταν μάνα, ήταν εργοστάσιο.

Υπάρχουν όμως και games τα οποία τα έπαιξε στα πόδια της μια μάνα, έκλαψε στο πρώτο τους animation, τα περπάτησε έξω από τα όρια της κοινής φαντασίας, και τα ολοκλήρωσε με αγάπη και στοργή.. ακριβώς όπως συνέβει με το Diablo II.

Δεν - βλέπεις - πια - τέτοια - game.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 17/05/2023 at 23:06, JiovanniGeorgeo said:

  

Σίγουρα άγγιξε πολλούς. Δε μπορεί.

Πάντως δεν είναι απλά ζήτημα "polishing" σε unpolishable περιβάλλον, όπως ήταν τα γραφικά του τότε. Δεν πιστεύω πως ήταν μοναχά η πρόκληση αυτή, που έκανε τους τότε developers να βγάζουν κάτι πραγματικά καινούριο και περιποιημένο. Εγω έχω βγάλει μια άλλη θεωρία. Behold.

Υπάρχουν game ορφανά. Βλέπε νεότερα games, κομμένα και ραμμένα για το άμεσο κέρδος, ακριβώς σαν το Diablo III. Δεν ήταν μάνα, ήταν εργοστάσιο.

Υπάρχουν όμως και games τα οποία τα έπαιξε στα πόδια της μια μάνα, έκλαψε στο πρώτο τους animation, τα περπάτησε έξω από τα όρια της κοινής φαντασίας, και τα ολοκλήρωσε με αγάπη και στοργή.. ακριβώς όπως συνέβει με το Diablo II.

Δεν - βλέπεις - πια - τέτοια - game.
 

πολλες φορες ο κοσμος κοιταει τα γραφικα και οχι το Gameplay>ακομα και το Diablo 1 με τα χαλια γραφικα για μενα αξιζει ακομα και σημερα.σιγουρα ειναι πιο ωραια πχ τα γραφικα diablo  3 και diablo 4 αλλα λιγο με απασχολει.παντα ηθελα παιχνιδια με ωραιο Gameplay και ιστορια για αυτο και ειχα διαλεξει να παιζω adventures.βλεπε Phantasmagoria,  syberia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα σας κυριοι,

μετά από χρόνια μου ήρθε η επιθυμία να ξανά ξεκινήσω αυτή την παιχνιδαρα! βέβαια απο τότε δεν θυμάμαι και πάρα πολλά άλλα πιστεύω σιγά σιγά θα μου έρθουν! είναι κάποιος που ψήνεται να παίξει μπας και κάνουμε μαζι κανένα act?

Επεξ/σία από BraziL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
3 ώρες πριν, Sugizo είπε

Μα ούτε μια αλλαγή? βαρέθηκαν η μου φαίνεται?

Σκοπιμα δεν κανουν για να μη χασουν κοσμο απο το 4.
Τα εβαλαν και σε διαφορετικες ημερομηνιες ενω πριν εκαναν μαζι Reset :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...