Προς το περιεχόμενο

Indiana Jones and the Dial of Destiny (Lucasfilms/Disney, 2023)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το τελευταίο Indy με το ψυγείο εννοείς. :P

Νομίζω έχει και τον πιο δυναμικό partener από όλα τα Indiana Jones (Shia LaBeouf).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • Απαντ. 392
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, firepc είπε

Γυριζει πισω ο Χάρισον στα 80 του να κανει τι ακριβως? 🤪

Να δωσει ρεστα

και να διδαξει στα σημερινα πιρπιτσολια,

τι σημαινει ηθοποιία και επική ταινία!

So simple.

Μακαρι να ειχαν τα σημερινα φροκαλα, κλασμα του ταλεντου του Ford.  H ηλικια παιζει ελαχιστο ρολο, οταν μιλαμε για τετοια ταλεντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πολλοί οι ηθοποιοί που έχουν την ευκαιρία στα 80 τους να καλοπληρωθούν και να πρωταγωνιστήσουν σε major blockbuster. O Harrison Ford καλώς έκανε και δέκτηκε να παίξει στη ταινία γιατί είναι επαγγελματίας ηθοποιός και αυτή είναι η δουλειά του. Ακόμα και αν πιστεύει οτι η ταινία θα είναι φόλα (που δυστυχώς προβλέπω ότι θα  είναι ) ο Ford δεν έχει κάτι να χάσει γιατί έχει αποδείξει εδώ και δεκαετίες τις ικανότητες του σαν ηθοποιός. Προσωπικά πιστεύω ότι ο Ford κάνει nostalgia αρπακτές πριν βγει στη σύνταξη όπως έκανε και με το άθλιο star wars the force awakens .Δεν τον κατηγορώ για αυτό γιατί δεν πιστεύω ότι οι ηθοποιοί θα πρέπει να έχουν κάποιο συναισθηματικό δέσιμο με τους χαρακτήρες που υποδύονται. Σε τελική ανάλυση τη τελευταία λέξη την έχει το κοινό και η απόφαση του για την ταινία θα φανεί μέσο των χαμηλών η υψηλών εισπράξεων της ταινίας.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται ακομψο και αστοχο να παιζει semi rambo ρολους στα 80 του

Πιστευω οτι εχει και αλλες προτασεις

Αλλα απ΄ την αλλη θα μου πεις και ο Σιλβεστερ τα ιδια κανει οποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φορντ το κάνει και πιο φανερά για τα χρήματα γιατί απλά μπορεί, ανεξάρτητα αν αγαπάει ή όχι το ρόλο. Δεν είναι κατακριτέο, καλά κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που ενοχλεί. Είναι ένας ηθοποιός που έχει ταυτιστεί με το ρόλο του τυχοδιωκτη,περιπετειώδη, διαφορετικού αρχαιολόγου, μας έχει χαρίσει πολύ όμορφες κινηματογραφικες στιγμές και είμαι σίγουρος ότι θα το ξαναπετυχει. Αν είναι 20,50,80 χρόνων δε με νοιάζει καθόλου. Ακόμα και οι αντιρρησίες θα είναι οι πρώτοι που θα το δουν,το περιμένω ειλικρινά με ανυπομονησία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, bardull01 είπε

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που ενοχλεί. Είναι ένας ηθοποιός που έχει ταυτιστεί με το ρόλο του τυχοδιωκτη,περιπετειώδη, διαφορετικού αρχαιολόγου, μας έχει χαρίσει πολύ όμορφες κινηματογραφικες στιγμές και είμαι σίγουρος ότι θα το ξαναπετυχει. Αν είναι 20,50,80 χρόνων δε με νοιάζει καθόλου. Ακόμα και οι αντιρρησίες θα είναι οι πρώτοι που θα το δουν,το περιμένω ειλικρινά με ανυπομονησία...

Πιστεύω ότι έχει περισσότερο σχέση με το γεγονός ότι η συντριπτική πλειοψηφία των sequels/ continuation επιτυχημένων παλιών franchises είναι από χάλια έως σκατά (Star Wars, Indiana Jones 4, terminator, matrix, Star trek series κα) παρά με την ηλικία καθαυτή του Ford

Επεξ/σία από mike299
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2021 στις 5:53 ΜΜ, KilliK είπε

Γενικα ο τυπος εστησε την καριερα του απο καθαρες συγκυριες. 

Άλλος είναι ο λόγος..... :)

Spoiler

Κάτι για αλογίσια ακούγεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...