Προς το περιεχόμενο

Indiana Jones and the Dial of Destiny (Lucasfilms/Disney, 2023)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 392
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/9/2022 στις 3:52 ΜΜ, mindreader είπε

Αυτο ειναι το game που ειχε βγει, στη δεκαετια του '90;

βγηκαν διαφορα στα 90s. απο το Greatest Adventures και το Instrument of Chaos (μαπα κ τα δυο) εως το Infernal Machine (που ειναι πολυ καλο Tomb Raider clone). To συγκεκριμενο ειναι το Fate of Atlantis, 3rd person Point & Click adventure της Lucas Arts. Και ειναι ενα απο τα καλύτερα adventures όλων των εποχων, εκει ψηλα (και για πολλους το υψηλότερο) μαζι με Monkey Island, Gabriel Knight, Broken Sword, Longest Journey κλπ.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχναμε και το Last Crusade, που εκτος απο ενα εξαιρετικο adventure game, ειναι επισης και μια απο τις καλυτερες movie to game προσαρμογες.

αντε να δουμε τι θα γινει το παιχνιδι που ετοιμαζει η MachineGames, λογικα θα ειναι στο στυλ του Uncharted, αν και θα προτιμουσα να εχει μεσα και αρκετο απο το κλασικο adventure puzzle στοιχειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, KilliK είπε

μην ξεχναμε και το Last Crusade, που εκτος απο ενα εξαιρετικο adventure game, ειναι επισης και μια απο τις καλυτερες movie to game προσαρμογες.

αντε να δουμε τι θα γινει το παιχνιδι που ετοιμαζει η MachineGames, λογικα θα ειναι στο στυλ του Uncharted, αν και θα προτιμουσα να εχει μεσα και αρκετο απο το κλασικο adventure puzzle στοιχειο.

indeed, μεγας παιχνιδαρος (το πρωτο μου adventure πλαι πλαι με Monkey Island 1 τα επαιζα) απλα δε το ανεφερα γιατι βγηκε αρχικα το 1989 και το παιδι ρωτησε για 90s :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όλο τον σεβασμό στις γνώμες όλων αλλά τα έργα που προαναφέρατε δεν είναι και αποτυχίες,μάλλον το αντίθετο.Σε ότι έχει σχέση με τον Indy διαβάζω εξαιρετικά πράγματα,νομίζω ότι θα είναι ένα έργο που πολύ ευχάριστα θα το δούμε όλοι,πάντα άποψη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

και για το KOTCS. το ζομπι κορμι του μονο για τις επιταγες ενδιαφερεται απο το 2000.

κατι μου λεει οτι αυτη η ταινια θα εχει την χειροτερη κατακραυγη του fanbase απο εποχης TFA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ήταν φανερό ήδη από το KOTCS ότι έψαχναν "διάδοχο".

Αυτό έδειχνε, εκτός της "συγγένειας" και η κίνηση του "γιου" να φορέσει το καπέλο του Ιντιάνα στο τέλος- οκ, του το αρπάζει ο Ίντι, αλλά η κίνηση ήταν σαφής.

Απλά, πόνταραν στο ΛεΜπεφ και δεν τους βγήκε καθόλου η επιλογή, για διάφορους λόγους.

Κατα τα άλλα, αντιλαμβάνομαι τη λογική να μη θέλεις να αφήσεις το franchise, αλλά εδώ δεν μιλάμε καν για έναν κόσμο με πολλαπλούς ήρωες (όπως αυτός του SW, που κι εκεί τα έκαναν γενικά και ειδικά μαντάρα) αλλά ένα franchise απόλυτα ταυτισμένο με τον ήρωα.

Δυστυχώς, ο Φορντ δεν φαίνεται να κατάλαβε τίποτε από τον τραγέλαφο του SW ή απλά δεν τον νοιάζει.

Προσωπικά, στα 80 μου, θα κοίταζα και λίγο την υστεροφημία μου, αλλά ποιος ξέρει τι έξοδα έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Snoob είπε

 

Απλά, πόνταραν στο ΛεΜπεφ και δεν τους βγήκε καθόλου η επιλογή, για διάφορους λόγους.

 

 

Καλουτσικος ο εν λογω, αλλα καμια σχεση με Harrison Ford.

Πραγματικα, οκ, ο κοσμος θα συνεχισει, αλλα οταν εχεις 'μεγαθηρια' και 'ιερα τερατα' του μεγεθους του Harrison Ford, ή μεχρι πριν λιγα χρονια o Robert Redford, πραγματικα, τα νεουδια δεν κανουν ουτε ως λουστράκοι για να τους γυαλιζουν τα παπουτσια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, eaglos είπε

Θα μπορούσαν αν ήθελαν να κάνουν ένα Indiana Jones χωρίς να είναι Indiana Jones.

Όπως πχ έκανε το Kingsman όπου είναι κάτι σε 007 χωρίς να είναι James Bond.

Κατι σαν αναλατο φαγητο...λες, καλο ειναι, αλλα κατι λειπει, κατι το χαλαει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2022 στις 4:48 ΜΜ, mindreader είπε

Κατι σαν αναλατο φαγητο...λες, καλο ειναι, αλλα κατι λειπει, κατι το χαλαει...

Θα έλεγα κάτι σαν φαγητό όπου αντί για αλάτι έχεις βάλει soy sauce ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...