Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, modechristo_13 είπε

Αυτά που ξέρω ότι παίζει είναι το Rachet  , God of War,   death stranding  ,  Spiderman, Valhalla,  immortals Fenix rising , call of duty τα παίζει για το ghost of thusima  δεν είμαι σίγουρος  αν το έχει

Αν δεν ειναι επείγον, με αυτά που λες η πιο ιδανικη αγορά ίσως ειναι το νέο horizon που βγαινει τον αλλο μηνα.
Αλλιως, ίσως κανένα Uncharted 4, Last Of Us 2 ή Ghost of Tsushima;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, modechristo_13 είπε

καλημερα παιδια

εχει φίλος μου γενεθλια και λεω να του παρω κατι για το ps5 .
μπορείτε να μου προτείνετε γενικά 2-3 παιχνίδια ''must'' play ώστε να διαλέξω,.
η αγορά θα γίνει αυριο.

Αγόρασε με 55-60 ευρώ μια PS Plus ετήσια κάρτα και θα πάρεις δωρεάν 20 καλά παχνίδια του PlayStation, όλο και κάποια από αυτά θα του αρέσουν:

Bloodborne

Days Gone

Detroit: Become Human

God of War

Infamous Second Son

Ratchet and Clank 

The Last Guardian

The Last of Us Remastered

Until Dawn

Uncharted 4: A Thief’s End

Batman: Arkham Knight

Battlefield 1

Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Fallout 4

Final Fantasy XV Royal Edition

Monster Hunter: World

Mortal Kombat X

Persona 5

Resident Evil 7 biohazard

https://www.skroutz.gr/s/4668102/Sony-Playstation-Plus-Prepaid-Card-365-Days.html

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ξενερωτικο ειναι το δεκαρικο αναβαθμισης για τους υφισταμενους κατοχους, αλλο τοσο αξιοπαιχτα ειναι και τα δυο παιχνιδια. Διαθεσιμα στις 28 Ιανουαριου..

https://blog.playstation.com/2022/01/21/naughty-dog-celebrates-uncharted-legacy-of-thieves-collection-ps5-launch-with-new-trailer/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostiger είπε

Οσο ξενερωτικο ειναι το δεκαρικο αναβαθμισης για τους υφισταμενους κατοχους, αλλο τοσο αξιοπαιχτα ειναι και τα δυο παιχνιδια. Διαθεσιμα στις 28 Ιανουαριου..

https://blog.playstation.com/2022/01/21/naughty-dog-celebrates-uncharted-legacy-of-thieves-collection-ps5-launch-with-new-trailer/

το θεμα ειναι αν αξιζει να το αγορασει καποιος που το εχει παιξει ηδη. Πόσο μαλλον οταν δεν ισχυει το upgrade με το 10ικο για οσους το παιξαν απο το plus. Για μενα οχι.

Ο λογος που το βγαζουν για μενα ειναι η κυκλοφορια στα pc. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xavier είπε

το θεμα ειναι αν αξιζει να το αγορασει καποιος που το εχει παιξει ηδη. Πόσο μαλλον οταν δεν ισχυει το upgrade με το 10ικο για οσους το παιξαν απο το plus. Για μενα οχι.

Ο λογος που το βγαζουν για μενα ειναι η κυκλοφορια στα pc. 

Καλησπέρα εγώ έχω το uncharted 4 σε δισκάκι, το είχα παίξει αρκετά ίσως πάνω και από το μισό.. Έχασα τα saves και τώρα στο 5 το άφησα για να κάνω την αναβάθμιση κ να το παίξω από την αρχή με ανβαθμισμενα γραφικά σωστά; θα δώσουν κ κάτι άλλο δώρο;;  ψιλοκλεψια είναι αλλά θα τα δωσω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, xavier είπε

το θεμα ειναι αν αξιζει να το αγορασει καποιος που το εχει παιξει ηδη. Πόσο μαλλον οταν δεν ισχυει το upgrade με το 10ικο για οσους το παιξαν απο το plus. Για μενα οχι.

Ο λογος που το βγαζουν για μενα ειναι η κυκλοφορια στα pc. 

Αξίζει, κάπως, αν κάποιος έχει μόνο ένα από τα δύο παιχνίδια (φαντάζομαι το UC4, ποιος τρελός θα έπαιρνε πρώτα το The Lost Legacy; 😂) και θέλει να παίξει και το άλλο κάποια στιγμή.

Εγώ, δυστυχώς, έχω και τα δύο, οπότε 10€ απλά για το upgrade δεν κόβω να τα δίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον που τα έχει ξανά παίξει κ δεν τα έχει πλέον στην κατοχή του  δεν νομίζω πως αξίζει να δώσει 45 ευρώ. Όταν πέσει στα 20-25 ευρώ, καλά θα είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, spartan29gr είπε

Και το  series x  το ιδιο αθορυβο ειναι

To series X βασικά σαν να μην λειτουργεί είναι, νεκρό.  Είτε του βάλεις μέσα στο drive το δισκάκι είτε όχι.

Το ps5 βγαίνει στην αγορά με 3 διαφορετικά fans. Είναι λίγο πολύ random (εκτός αν παίζει το region, δεν το γνωρίζω) αν θα σου κάνει λίγο ή περισσότερο θόρυβο. Υπάρχει και σχετικό βίντεο και μπορείτε και εσείς να το ανοίξετε (δεν χάνεις καμία εγγύηση) να δείτε ποιο fan φοράει η κονσόλα σας.

Στην δική μου περίπτωση νομίζω ότι έχω μεσαίας τάξης ''φασαρία'' (δεν έχω το πιο ήσυχο fan) αλλά είναι πιο έντονη όταν γίνεται install ένα παιχνίδι ή στα πρώτα seconds όταν πρέπει να γίνει το validation του disk. Δεν είναι ενοχλητικό όλο αυτό γιατί συμβαίνει για λίγα λεπτά όπως είπα στην εγκατάσταση game από το δισκάκι στον σκληρό.

Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι στα επίπεδα αεροτουρμπίνας Boeing 747 του ps4/ps4 Pro (που υποτίθεται είναι πιο ήσυχο από το απλό). Το ps5 μπορείς να τo χαρακτηρίσεις σε γενικές γραμμές ήσυχη κονσόλα.

ΥΓ. Αυτό περί new version κονσόλας που έλεγαν ότι είναι χειρότερη σε θερμοκρασίες και θόρυβο είναι εν μέρει παπάτζα. Υπάρχει και για αυτό σχετικό βιντεάκι και είναι από Ελληνικό κανάλι που το καταρρίπτει όλο αυτό. Λίγο πολύ οποιοδήποτε product έχει υποστεί revision μόνο καλύτερο μπορεί να είναι από το προηγούμενο. (εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων διαχρονικά)

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπισα το Valhalla μεταχειρισμένο, αλλά την PS4 έκδοση, αυτό βλέπω έχει δωρεάν upgrade σε ps5 και δεν το βρίσκω πουθενά να το κατεβάσω, σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με το συγκεκριμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Τσιμπισα το Valhalla μεταχειρισμένο, αλλά την PS4 έκδοση, αυτό βλέπω έχει δωρεάν upgrade σε ps5 και δεν το βρίσκω πουθενά να το κατεβάσω, σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο με το συγκεκριμένο;

Αν δεν σου βγάζει το free upgrade κάτω δεξιά (πάνω από κει που εμφανίζει τον αριθμό των ξεκλειδωμένων trophies), τσέκαρε την σελίδα του παιχνιδιού στο store (με τον δίσκο μέσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Αν δεν σου βγάζει το free upgrade κάτω δεξιά (πάνω από κει που εμφανίζει τον αριθμό των ξεκλειδωμένων trophies), τσέκαρε την σελίδα του παιχνιδιού στο store (με τον δίσκο μέσα).

Το δοκίμασα και αυτό, τώρα κάνει patch update του ps4, λόγο αργου ίντερνετ θα περιμενω να τελειώσει αυριο και να το ξανά ψάξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kostiger είπε

Οσο ξενερωτικο ειναι το δεκαρικο αναβαθμισης για τους υφισταμενους κατοχους, αλλο τοσο αξιοπαιχτα ειναι και τα δυο παιχνιδια. Διαθεσιμα στις 28 Ιανουαριου..

https://blog.playstation.com/2022/01/21/naughty-dog-celebrates-uncharted-legacy-of-thieves-collection-ps5-launch-with-new-trailer/

Το €10 δεν ειναι ασχημο για καποιον που δεν εχει παιξει κανενα απο τα 2 ή 1 απο τα 2. Πηρα το thief's end σε δισκακι στα €9 και με την αναβαθμιση θα παρω 2 games στη ουσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Το €10 δεν ειναι ασχημο για καποιον που δεν εχει παιξει κανενα απο τα 2 ή 1 απο τα 2. Πηρα το thief's end σε δισκακι στα €9 και με την αναβαθμιση θα παρω 2 games στη ουσια.

Θα συμφωνησω. Ιδιως οποιος εχει μονο ενα απο τα 2 ή και κανενα ακομα περισσοτερο, ευνοειται, με την εννοια οτι πραγματικα αγοραζοντας το ενα απο τα 2 παιχνιδια, που σε αυτη την τιμη παιζουν, αποκτα προσβαση στις πσ5 εκδοσεις και των 2. Το ιδανικο ωστοσο, θα ηταν να υπαρχει free upgrade για ολους και σε αυτο συμπεριλαμβανω και τους συνδρομητες ps plus που ανεφερε ο Xavier πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, kostiger είπε

Θα συμφωνησω. Ιδιως οποιος εχει μονο ενα απο τα 2 ή και κανενα ακομα περισσοτερο, ευνοειται, με την εννοια οτι πραγματικα αγοραζοντας το ενα απο τα 2 παιχνιδια, που σε αυτη την τιμη παιζουν, αποκτα προσβαση στις πσ5 εκδοσεις και των 2. Το ιδανικο ωστοσο, θα ηταν να υπαρχει free upgrade για ολους και σε αυτο συμπεριλαμβανω και τους συνδρομητες ps plus που ανεφερε ο Xavier πιο πανω.

Για το Plus διαφωνώ με το να υπήρχε δωρεάν αναβάθμηση, κανονικά έπρεπε να ειναι δωρεάν σε όσους αγόρασαν και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Για το Plus διαφωνώ με το να υπήρχε δωρεάν αναβάθμηση, κανονικά έπρεπε να ειναι δωρεάν σε όσους αγόρασαν και τα 2.

Γιατι να ειναι ετσι, οσοι εχουν ενεργο plus τσαμπα το πηραν; Δεν πληρωσαν;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...