Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Tatofski64 said:

Το βρήκα και εγώ αυτό, αλλά το game θα πρέπει να τρέχει από άλλο account, τέλος πάντων και έτσι παίζετε, δεν θα ασχοληθώ παραπάνω, σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια!

Δεν νομίζω να είναι απαραίτητο αξίζει να δοκιμάσεις. Έχω παίξει στο Ελληνικό μου account αρκετά παιχνίδια με τα DLCs τους αγορασμένα από Αμερικάνικο account. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω έτσι έπαιξα και το Metro Exodus με το upgrade για PS5. Ακόμα και αν δεν έχεις αμερικάνικο account αξίζει να φτιάξεις για τις τιμές και τις προσφορές που παίζουν εκεί.  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, gRim είπε

Δεν νομίζω να είναι απαραίτητο αξίζει να δοκιμάσεις. Έχω παίξει στο Ελληνικό μου account αρκετά παιχνίδια με τα DLCs τους αγορασμένα από Αμερικάνικο account. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος νομίζω έτσι έπαιξα και το Metro Exodus με το upgrade για PS5. Ακόμα και αν δεν έχεις αμερικάνικο account αξίζει να φτιάξεις για τις τιμές και τις προσφορές που παίζουν εκεί.  

Απλά φτιάχνω νέο λογαριασμό στην κονσόλα με άλλο mail, αν κατάλαβα καλά;

Και κάνω το upgrade εκεί, και παιζω από το ελληνικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

Το €10 δεν ειναι ασχημο για καποιον που δεν εχει παιξει κανενα απο τα 2 ή 1 απο τα 2. Πηρα το thief's end σε δισκακι στα €9 και με την αναβαθμιση θα παρω 2 games στη ουσια.

Αν όντως παίζει αυτό το σενάριο(δηλαδή να αγοράσεις το ένα παιχνίδι κουτάτο και με 10ευρώ να πάρει και τα 2 παιχνίδια ψηφιακά με το upgrade),τότε είναι όντως η μοναδική περίπτωση που συμφέρει αυτή η συλλογή.

Γιατί τα 50ευρώ για αυτήν είναι κυριολεκτικά η έννοια της αρπαχτής και για πολλές μούτζες στην Sony.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Tatofski64 said:

Απλά φτιάχνω νέο λογαριασμό στην κονσόλα με άλλο mail, αν κατάλαβα καλά;

Και κάνω το upgrade εκεί, και παιζω από το ελληνικό;

Έχει χρόνια που τον έχω φτιάξει και αν θυμάμαι καλά ναι χρειάζεσαι διαφορετικό mail και βάζεις και μια αμερικάνικη διεύθυνση και είσαι εντάξει. Μετά θα μπεις από το store του λογαριασμού και θα το βρεις λογικά. Υπόψιν για αγορές δε λειτουργεί η Ελληνική κάρτα και θα χρειαστεί να αγοράσεις προπληρωμένες. Από το λίγο που έψαξα και άλλοι αναφέρουν ότι τα upgrade είναι σαν DLC και απαιτούν ίδιο region με το παιχνίδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος λογος που θα πληρωνα το δεκαρικο για την αναβαθμιση του Uncharted Collection ειναι για να ξαναπαιξω το 4 και κυριως μηπως και αν (γιατι δεν το χω ψαξει) , ξαναγεμισει κοσμο το multi του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vag.patrick είπε

Ο μονος λογος που θα πληρωνα το δεκαρικο για την αναβαθμιση του Uncharted Collection ειναι για να ξαναπαιξω το 4 και κυριως μηπως και αν (γιατι δεν το χω ψαξει) , ξαναγεμισει κοσμο το multi του..

https://blog.playstation.com/2021/12/07/uncharted-legacy-of-thieves-collection-details-on-the-remastered-bundle/

Please note that the multiplayer mode included in Uncharted 4: A Thief’s End and Uncharted: The Lost Legacy will not be a part of this new collection.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

https://blog.playstation.com/2021/12/07/uncharted-legacy-of-thieves-collection-details-on-the-remastered-bundle/

Please note that the multiplayer mode included in Uncharted 4: A Thief’s End and Uncharted: The Lost Legacy will not be a part of this new collection.

Meh... Μου κοψες τα φτερα... Ισως απο τα αγαπημενα μου multi αυτο του Uncharted γενικα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tatofski64 είπε

Τα έκανα όλα φιλαράκι και τίποτα, δεν φαίνεται πουθενά. 

  • Insert the eligible PS4 game disc.
  • Go to the game hub for the PS4 game. Users must select "VIEW PRODUCT".
  • Select the upgrade offer on the game hub and review the upgrade offer.
  • Select Download (or purchase with the discount price) to download/purchase content.
  • After the download is complete, you can play the PS5 digital game by inserting the PS4 game disc. You will need to keep the disc inserted each time to play the game
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε
  • Insert the eligible PS4 game disc.
  • Go to the game hub for the PS4 game. Users must select "VIEW PRODUCT".
  • Select the upgrade offer on the game hub and review the upgrade offer.
  • Select Download (or purchase with the discount price) to download/purchase content.
  • After the download is complete, you can play the PS5 digital game by inserting the PS4 game disc. You will need to keep the disc inserted each time to play the game

Τα δοκίμασα και αυτά τα βήματα φιλαράκι, δεν βγάζει πουθενά free upgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το ψάχνετε ακόμη ενώ έχει ήδη μπει φωτογραφία με το παιχνίδι και φαίνεται ότι δεν είναι Ευρωπαϊκό.

Το πιθανότερο είναι με έναν Αμερικάνικο λογαριασμό να κατέβει το upgrade και μετά να το παίξει στον Ελληνικό του λογαριασμό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, music_lover είπε

Σχεδόν 100gb το GT7 και το νέο Horizon 🤯

Ssd GIF by AORUS

 

Για την ακρίβεια, 86gb ο τίτλος που έχει να κάνει με την αμερικανική αγορά κ 96gb για την Ευρώπη. Βάλτε κ κανα day one patch οπότε ίσως κ 100gb+

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

God of War has reportedly sold at least 1 million copies on PC

 Αυτα θα δει και πως ξαφνικα θα αρχισει να δινει ακομα πιο πολλα games...( και καλα θα κανει )

https://www.dsogaming.com/news/god-of-war-has-reportedly-sold-at-least-1-million-copies-on-pc/

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...