Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Armoral είπε

Εντάξει ένα δεκάρικο έχει και η φυσική κόπια. 

Κάποια στιγμή πιστεύω θα το κάνουν διαθέσιμο και για την έκδοση του ps plus, όπως έγινε με το FF VII Remake Intergrade.

Aυτο λεμε, 10+10, το παλληκαρι ειχε μεινει με την εντυπωση οτι θα ξεμπερδεψει μονο με το κοστος της αναβαθμισης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To θέμα μου κυρίως είναι ότι δεν μου αρέσει να παίρνω δισκάκια, προτιμώ digital αγορές. Και όντως υπολόγιζα να έπαιρνα το dlc κάπως έτσι, δεν με ενδιέφερε άμεσα το ps5 upgrade και φυσικά όχι με τον τρόπο που θέλουν να το περάσουν. Το Last Legacy ήθελα να παίξω γιατί βλέπω ότι είναι ένα 8ωρακι ωραίο που θα περάσω μαζί του. That's all.

Το σωστό θα ήταν 10 ευρώ και να τα έπαιρνες και τα δυο όπως έδωσαν όλοι οι υπόλοιποι devs τα games τους. Είναι ps4 game, οτιδήποτε άλλο χρεώνεις το θεωρώ greedy af.

Με αυτά τα χρήματα μπορείς να πάρεις άλλον τίτλο που δεν έχεις παίξει. (αναφέρομαι σε ps4 τίτλους που έχω αφήσει στην άκρη πχ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα, βάζω μετά από καιρό να παίξω cod modern warfare campain και μου έγραφε να κατεβάσω ένα dlc 2 ,προσπάθησα να το κατεβάσω και πέταγε σφάλμα, σβήνω το παιχνίδι και το ξανά εγκαθιστώ και πάλι θέλει να κατεβάσω το campaign , μια από τα ίδια πετάει σφάλμα ws-118720-9

Το παιχνίδι είναι σε δισκάκι και το τρέχω σε ps5

 

Βρήκα  ίσως μια άκρη να κατέβουν από την αρχική σελίδα του ps5 , πατάς επάνω στην εφαρμογή και διαλέγεις διαχείριση περιεχομένου κ τα κατεβάζει από εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημολογία για πιθανή καθυστέρηση του GT7 και το βρίσκω λογικό, έρχονται όπως είπαμε Horizon, Drying Light 2, Elden Ring και μετά στο καπάκι GT7, ίσως καθυστερήσει για να μην πέσουν όλα μαζί σε μικρό χρονικό διάστημα.

Αν δεν έχεις αγοράσει ποτέ Uncharted 4 και το expansion του τότε με 12 ευρώ αγοράζεις το Lost Legacy για PS4 από το skroutz, δίνεις άλλα 10€ για το update και έχεις την collection έκδοση για PS5 με 22 συνολικά ευρώ αντί για 50. Εμείς οι υπόλοιποι που αγοράσαμε στην ώρα τους και τα δύο είμαστε σε τιμωρία, 10€ συν όσα δώσαμε για αυτά τότε. Εγώ πχ πήρα 30€ το Uncharted 4 και 20€ το Lost Legacy, σύνολο 50€ και θέλω άλλα 10€ για το update, no thanks Sony, μας υποχρέωσες.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/1/2022 στις 11:13 ΠΜ, kostiger είπε

Θα συμφωνησω. Ιδιως οποιος εχει μονο ενα απο τα 2 ή και κανενα ακομα περισσοτερο, ευνοειται, με την εννοια οτι πραγματικα αγοραζοντας το ενα απο τα 2 παιχνιδια, που σε αυτη την τιμη παιζουν, αποκτα προσβαση στις πσ5 εκδοσεις και των 2. Το ιδανικο ωστοσο, θα ηταν να υπαρχει free upgrade για ολους και σε αυτο συμπεριλαμβανω και τους συνδρομητες ps plus που ανεφερε ο Xavier πιο πανω.

Αυτο με το psplus και τα κομμενα upgrades ειναι τραγικο και εκμεταλλευση καθαρα. Εχω plus απο το τοτε που πηρα το ps5 για τα παιχνιδια στην ουσια μιας και δεν παιζω κατι online προς το παρoν. Το εχω δει σε 4 παιχνιδια μεχρι τωρα που με ενδιεφεραν να παιξω: Greedfall, FF7R, Mortal Shell και Uncharted 4.

To FF7R το εβαλε δωρεαν εντελει αλλα δεν περιμενα απο 1st party παιχνιδι να κανει τα ιδια... Ειναι σαν να σου λεει η σονυ οτι πληρωνεις για μια "κατωτερη" υπηρεσια γενικα.

Επεξ/σία από Cariolanoc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, gRim είπε

Έχει χρόνια που τον έχω φτιάξει και αν θυμάμαι καλά ναι χρειάζεσαι διαφορετικό mail και βάζεις και μια αμερικάνικη διεύθυνση και είσαι εντάξει. Μετά θα μπεις από το store του λογαριασμού και θα το βρεις λογικά. Υπόψιν για αγορές δε λειτουργεί η Ελληνική κάρτα και θα χρειαστεί να αγοράσεις προπληρωμένες. Από το λίγο που έψαξα και άλλοι αναφέρουν ότι τα upgrade είναι σαν DLC και απαιτούν ίδιο region με το παιχνίδι.

Φιλαράκι έφτιαξα στα γρήγορα ένα λογαριασμό US από την κονσόλα και το έδωσε το free upgrade εκεί, σε ευχαριστώ για την βοήθεια!!! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Tatofski64 said:

Φιλαράκι έφτιαξα στα γρήγορα ένα λογαριασμό US από την κονσόλα και το έδωσε το free upgrade εκεί, σε ευχαριστώ για την βοήθεια!!! 

Ωραία χαίρομαι που δούλεψε! Έχε το νου σου στο μέλλον μην αγοράσεις DLC από διαφορετικό region γιατί το ίδιο ισχύει και για αυτά οπότε να κάνεις ένα check κάθε φορά.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Φιλαράκι έφτιαξα στα γρήγορα ένα λογαριασμό US από την κονσόλα και το έδωσε το free upgrade εκεί, σε ευχαριστώ για την βοήθεια!!! 

Υπόψιν (εφόσον τελικά ήταν θέμα region), μπορείς να παίξεις το παιχνίδι με οποιοδήποτε account σου (π.χ. το βασικό), αρκεί να ενεργοποιήσεις το "Console Sharing anf Offline Play" στον αμερικανικό λογαριασμό (το παλιό primary account στο PS4).

Κι όπως είπε κι ο @gRim, προσοχή στα DLC. Σε αντίθεση με τα δισκάκια, είναι region locked και πρέπει να ταυτίζονται με το region του παιχνιδιού.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Eγω που εχω το uncharted 4 σε Physical και το Lost legacy σε digital θα μπορω να κανω upgrade μεσω lost legacy για να μην βγαζω βαζω δισκακι?

Ναι. 🙂 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...