Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτού του είδους οι υπηρεσίες δεν είναι βιώσιμες. 

Το πόσες λάθος εκτιμήσεις έχει κάνει η Sony με επικεφαλής τον Jim Ryan δεν περιγράφεται και ο άνθρωπος είναι ακόμα στην θέση του. Hermen Hulst ανέλαβε γιατί αυτός θα το διαλύσει το καράβι.

Edit: Με πρόλαβαν.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τι απέγινε το "αυτού του είδους οι υπηρεσίες δεν είναι βιώσιμες"? Το πόσες λάθος εκτιμήσεις έχει κάνει η Sony με επικεφαλής τον Jim Ryan δεν περιγράφεται και ο άνθρωπος είναι ακόμα στην θέση του. Hermen Hulst ανέλαβε γιατί αυτός θα το διαλύσει το καράβι.

Στις day one κυκλοφορίες αναφερόταν, όχι, γενικά, στην διάθεση παιχνιδιών μέσω τέτοιων μοντέλων. Για αυτό και σε όλες τις φήμες του Spartacus δεν υπάρχει πουθενά σαν feature.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, kosmsamo είπε

Στις day one κυκλοφορίες αναφερόταν, όχι, γενικά, στην διάθεση παιχνιδιών μέσω τέτοιων μοντέλων. Για αυτό και σε όλες τις φήμες του Spartacus δεν υπάρχει πουθενά σαν feature.

Ας περιμένουμε να δούμε αν γίνει τελικά (δεν έχω πεισθεί ακόμα ότι θα το δούμε) και τι θα περιλαμβάνει, δλδ αν έχει μέσα day1 ΑΑΑ κυκλοφορίες και βλέπουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Τι απέγινε το "αυτού του είδους οι υπηρεσίες δεν είναι βιώσιμες"? Το πόσες λάθος εκτιμήσεις έχει κάνει η Sony με επικεφαλής τον Jim Ryan δεν περιγράφεται και ο άνθρωπος είναι ακόμα στην θέση του. Hermen Hulst ανέλαβε γιατί αυτός θα το διαλύσει το καράβι.

Περίμενε εσύ να δεις day one , τα παιχνίδια της sony σε κάποια υπηρεσία της.

H ms έχει να ανακοινώσει operating income στο xbox κάτι αιώνες. Γιατί άραγε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, music_lover είπε

Τι απέγινε το "αυτού του είδους οι υπηρεσίες δεν είναι βιώσιμες"? Το πόσες λάθος εκτιμήσεις έχει κάνει η Sony με επικεφαλής τον Jim Ryan δεν περιγράφεται και ο άνθρωπος είναι ακόμα στην θέση του. Hermen Hulst ανέλαβε γιατί αυτός θα το διαλύσει το καράβι.

Μα δεν είναι στην τιμή που τα δίνει η MS η οποία εισπράτει ένα κλάσμα όσων θα έπαιρνε αν δεν άφηνε ανοιχτές τις συνδρομές από Βραζιλία κλπ. Μην κοιτάμε που δεν την ενδιαφέρουν τα χρήματα που χάνει προσωρινά γιατί πολύ απλά έχει ένα από τα 5 μεγαλύτερα πορτοφόλια στον κόσμο. Μόλις επιβάλει αυτό που θέλει (σύντομα απ' ότι φαίνεται), θα τα πάρει πίσω πολλαπλάσια γιατί δεν θα υπάρχει άλλη επιλογή πέρα από την ενοικίαση μέσω συνδρομής.

Επεξ/σία από pictorino
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, xavier είπε

Περίμενε εσύ να δεις day one , τα παιχνίδια της sony σε κάποια υπηρεσία της.

H ms έχει να ανακοινώσει operating income στο xbox κάτι αιώνες. Γιατί άραγε;

Αυτό που περιμένω εγώ είναι μια απάντηση στον ανταγωνισμό, το πως θα γίνει αυτό δεν είναι δικό μου θέμα, εγώ είμαι εδώ ως πελάτης για να "εισπράξω" τους καρπούς του, πράσινους και μπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αυτό που περιμένω εγώ είναι μια απάντηση στον ανταγωνισμό, το πως θα γίνει αυτό δεν είναι δικό μου θέμα, εγώ είμαι εδώ ως πελάτης για να "εισπράξω" τους καρπούς του, πράσινους και μπλε.

Θα μπορούσες και τώρα να βάλεις psnow, δε σε εμπόδιζε κανένας. Απλά μην περιμένεις κάτι παραπάνω. Αν αξίζει ή όχι, δικό σου θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

Θα μπορούσες και τώρα να βάλεις psnow, δε σε εμπόδιζε κανένας. Απλά μην περιμένεις κάτι παραπάνω. Αν αξίζει ή όχι, δικό σου θέμα.

Τι εννοείς "δεν σε εμπόδισε κανένας"? Αφού ξέρεις ότι δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα το PS now.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Αυτό που περιμένω εγώ είναι μια απάντηση στον ανταγωνισμό, το πως θα γίνει αυτό δεν είναι δικό μου θέμα, εγώ είμαι εδώ ως πελάτης για να "εισπράξω" τους καρπούς του, πράσινους και μπλε.

εγώ προτιμώ πάντως την ποιότητα από την ποσότητα. Δλδ στην sony όπως και στην nintendo σου βγάζει 10 τίτλους και είναι όλοι τους κορυφαίοι γιαυτό ακιρβώς το λόγο παίρνεις και αυτές τις κονσόλες και βλέπεις ας πούμε η nintendo να πουλάει εκατομμύρια πάνω από τον ανταγωνισμό χωρίς να χρειάζεται καμία συνδρομή η να δίνει τζάμπα game. Το ίδιο συμβαίνει και με το sony μέχρι σήμερα. Τα game της όλα αξίζουν και το τελευταίο σου ευρώ. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

η υπηρεσία game pass υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα, το ps now όχι. Δεν συζητάμε για τον τρόπο πληρωμής αλλά για την υπηρεσία αυτή κάθε αυτή.

το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα us ή uk κτλ account. Αν το ηθελες, πραγματικα δε σε εμποδιζει κανενας να το βαλεις.

στην καλυτερη περιμενω ενα κουτσουρεμενο ps now + ps plus πακετο με καποιο καπελο στη τιμη του ps plus. Θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xavier είπε

το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα us ή uk κτλ account. Αν το ηθελες, πραγματικα δε σε εμποδιζει κανενας να το βαλεις.

στην καλυτερη περιμενω ενα κουτσουρεμενο ps now + ps plus πακετο με καποιο καπελο στη τιμη του ps plus. Θα δειξει.

Τέσπα, διαφωνώ, δεν πάει έτσι, μιλάμε για official support μιας υπηρεσίας. Για αυτό και δεν μπορεί να σταθεί ως επιχείρημα το "δεν σε εμποδίζει". Δεν το υποστηρίζει στην Ελλάδα, end of discussion, όταν και αν το υποστηρίξει το συζητάμε, αν αξίζει ή όχι, τι προσφέρει κτλ.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εdit παίζει να γίνει console war το τοπικ από αυτά που βλέπω και από άτομα που αντιδρούν σε ποστ και μάλλον γιαυτο σβήνονται μνμτα. Το αφήνω εδώ και κρατάει ο καθένας την άποψή του.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω ότι ps now περιλαμβάνει περίπου 800 games και από αυτά τα 500 είναι διαθέσιμα μόνο μέσω streaming ενώ τα 300 με δικαίωμα να τα κάνεις τοπικά download στην κονσόλα και απαιτεί ελάχιστη σύνδεση 5mbps για να δουλέψει. Εφόσον δεν υποστηρίζεται επίσημα στην Ελλάδα, υποθέτω πως δεν υπάρχουν καν servers που θα κάνουν streaming για πελάτες στην χώρα μας. Αν το αγοράσω λοιπόν έστω και με πλάγιο τρόπο, θα μπορώ να παίζω σωστά αυτά τα 500 παχνίδια ή θα φάω άκυρο λόγω απόστασης από τον server με ping στο Θεό και freeze ανά διαστήματα? Και αν το πάθω, υπάρχει support που θα βοηθήσει? ή θα μου πει, κύριε στην Ελλάδα δεν υποστηρίζεται? Αν υπάρχει κανείς που το κάνει χρήση στην Ελλάδα ας μας πει τις εντυπώσεις του από αυτό όσον αφορά την απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...