Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Σίγουρα δεν είναι κακό να κανουν κωλοτουμπα. Αλλα αν θυμάστε απο τότε που βγήκαν και ειπαν για το νεο plus ειχαν πει τα πάντα εκτος του πως οι υπάρχοντες συνδρομητες θ' αλλαξουν tier. Δεν λέω να κάνουν οτι κάνει και η MS με το 1€ αλλα τουλάχιστον ας κάνουν κάποια προσφορα στους υπάρχοντες συνδρομητές και όχι να τους πάρουν και παραπάνω......

τι σε κανει να πιστευεις οτι ξέρουν και οι ίδιοι τι θέλουν να κάνουν στο οικονομικό κομμάτι ? 😂 

βασικά ξέρουν , το πως θα το πλασάρουν δε ξέρουν κ βολιδοσκοπούν γιαυτο δε λέγανε.

Η σονυ δε ξεπουλάει το προϊόν της οποίο κ αν είναι αυτό, θα βγάλει απο όπου μπορεί. θα δεις θα πάει όπως στο υπάρχον μοντέλο αν δουν οτι δε πουλανε οσες συνδρομές υπολογιζουν η αν δουν οτι δεν ανανεώνουν αρκετοί θα σκάσουν αργοτερα 40 ε οι 60αρες 80 ευρω οι 100αρες κ 100 ε οι 120 (τυχαία νούμερα).

προσωπικά είμαι πολυ περίεργος να δω αν στο τωρινό days of play θα πετάξει φθηνή συνδρομή.. αν θυμάμαι καλα τωρα σε αυτη τη περιοδο έβγαζε το φθηνότερο offer. Αν δε το κάνει θεωρώ θα νε για να βολιδοσκοπήσει πως θα παει η γενικότερη ανανέωση μιας κ πολλών θα λήγει η ετήσια τώρα οπού νανε, θα ανανεώσουν με 60αρι άραγε? 

ισως να μην ήταν τελείως τυχαίο να βγει πρωτα ασια να υπάρχει καπάκι days of play (που για την ώρα ειναι αστιες οι "προσφορές") μετα Αμερική μετα  Ευρώπη 

 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα είχε ενδιαφέρον αν ήταν apple tv/hbo. Δεν περιμένω πολλά από νετφλιξ και αμαζον. Βέβαια, θα έχουν και το budget από Sony, οποτε ίσως γίνει κάτι 

:D Η Amazon ρίχνει το μεγαλυτερο budget που έχει ριχτεί σε σειρά ever τώρα που μιλάμε και το Netflix έχει αρκετά ακριβές παραγωγές. Αν δεν σου αρέσει το content ok, αλλα μια χαρά είναι και οι 2 για να παράγουν το GoW και το Horizon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, chncynic είπε

:D Η Amazon ρίχνει το μεγαλυτερο budget που έχει ριχτεί σε σειρά ever τώρα που μιλάμε και το Netflix έχει αρκετά ακριβές παραγωγές. Αν δεν σου αρέσει το content ok, αλλα μια χαρά είναι και οι 2 για να παράγουν το GoW και το Horizon.

Αν αναφέρεσαι στο Lord of the rings, απο τα μεχρι τώρα τρέιλερ, φαίνεται για φόλα. Από σκηνοθεσία, φωτογραφία, σενάριο κτλ, σόρι αλλά τα αμαζον και νετφλιξ έρχονται μετά. 😊

@sndev εσύ δεν έδωσες λινκ για κωτσο days of play? Παραδόξως ξεκίνησαν, αλλά οι ps+ κάρτες δεν μπήκαν σε έκπτωση 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 

@sndev εσύ δεν έδωσες λινκ για κωτσο days of play? Παραδόξως ξεκίνησαν, αλλά οι ps+ κάρτες δεν μπήκαν σε έκπτωση 

Ναι το είδα.. θέλω να πιστεύω οτι η θα τη βάλουν προς το τελος του days of play (Έχει ξαναγίνει), αλλιώς βλέπουμε. περσι την αγόρασα 8 Ιουνίου

να κάνω μια μαντεψια? 

Spoiler

-Δε δίνει συνδρομή φθηνή τωρα

-ps plus launch  ευρωπη 

-play of stay με god of war 2 Νοέμβριο  , harry poter Δεκέμβριο, last of multiplayer αρχες 23 - (hype)-

-play of state VR2

-βλέπει πως πάνε τα πράγματα κ ξεκινά τα  offer η όχι.. :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτά που ξεχώρισα και θεωρώ ενδιαφέρον 

video pass

πτώση αγορών full games , αύξηση συνδρομών (σε αξία)

retain 20%

στόχος το Live service (to 22 λεει για 3.. ενω έως σήμερα  εχει μονο το MLB) 

20 νέα παιχνίδια με το καλημέρα στο VR2

αναλυτικά όλο το pdf https://www.sony.com/en/SonyInfo/IR/library/presen/irday/pdf/2022/GNS_E.pdf

Spoiler

image.png.040ba7dcaa363b969e3e17499f5b7d4b.png

 

Spoiler

image.png.df6668147878a18ab16be966478e12c6.png

Spoiler

image.png.c9d8afd891ece196e2abd76e62bc7b23.png

 

Spoiler

image.png.b061a925bd70f3048e817d3fc5a5adbc.png

Spoiler

image.png.e1d93369bdd8c454b4d03e51a32735ab.png

Spoiler

image.png.22c5f328819c7d44a411fcf22c7f58cb.png

 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα εχω μια ερωτηση.γιατι duasense φορτιζει πανω στην κονσολα μονο με το δικο του καλωδιο που ειχε μεσα στη συσκευασια του ps5???εχω δοκιμασει αρκετα καλωδια απο κν κτλ αλλα φορτιζει μονο με το δικο του η κανει αναγνωριση η κονσολα μονο με το δικο της που ειχε μεσα στη συσκευασια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, agelosq είπε

καλημερα εχω μια ερωτηση.γιατι duasense φορτιζει πανω στην κονσολα μονο με το δικο του καλωδιο που ειχε μεσα στη συσκευασια του ps5???εχω δοκιμασει αρκετα καλωδια απο κν κτλ αλλα φορτιζει μονο με το δικο του η κανει αναγνωριση η κονσολα μονο με το δικο της που ειχε μεσα στη συσκευασια..

Σε μένα φορτίζει με το καλώδιο απο το Samsung κινητο που έχω και με κάτι καλώδια που εχω πάρει απο το Amazon. Το δικό του δεν το εχω χρησιμοποιησει ακόμα εδω και σχεδον 1,5 χρόνο. Και εχω 3 dualsense.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Σε μένα φορτίζει με το καλώδιο απο το Samsung κινητο που έχω και με κάτι καλώδια που εχω πάρει απο το Amazon. Το δικό του δεν το εχω χρησιμοποιησει ακόμα εδω και σχεδον 1,5 χρόνο. Και εχω 3 dualsense.

Φορτιζει πιο γρηγορα στην πριζα η στο πσ5 με καλωδιο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, agelosq είπε

καλημερα εχω μια ερωτηση.γιατι duasense φορτιζει πανω στην κονσολα μονο με το δικο του καλωδιο που ειχε μεσα στη συσκευασια του ps5???εχω δοκιμασει αρκετα καλωδια απο κν κτλ αλλα φορτιζει μονο με το δικο του η κανει αναγνωριση η κονσολα μονο με το δικο της που ειχε μεσα στη συσκευασια..

κ εμένα φορτίζουν με οποιοδήποτε καλώδιο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sndev είπε

κ εμένα φορτίζουν με οποιοδήποτε καλώδιο  

πως γινεται αυτο ρε παιδια σε μενα να φορτιζει στη κονσολα μονο με το δικο του καλωδιο?δεν υπαρχει προβλημα στη κονσολα...επισης με διαφορετικα καλωδια κανετε και τις αναβαθμισεις?γιατι την προηγουμενη φορα που ζηταγε αναβαθμιση ο μοχλος την εκανα μονο με το δικο του καλωδιο στην αρχη ειχα βαλει αλλο και δε το αναγνωριζε καν τον μοχλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, agelosq είπε

πως γινεται αυτο ρε παιδια σε μενα να φορτιζει στη κονσολα μονο με το δικο του καλωδιο?δεν υπαρχει προβλημα στη κονσολα...επισης με διαφορετικα καλωδια κανετε και τις αναβαθμισεις?γιατι την προηγουμενη φορα που ζηταγε αναβαθμιση ο μοχλος την εκανα μονο με το δικο του καλωδιο στην αρχη ειχα βαλει αλλο και δε το αναγνωριζε καν τον μοχλο

δε ξέρω.. κοιτα και εμενα απο Samsung φορτιστή ειναι το ενα κ το αλλο που ειχα δοκιμάσει ήταν απο Huawei laptop

(αυτά πριν κανα 8μηνο σίγουρα πριν πάρω τη βάση φόρτισης) 

τι να σου πω αν θες το βραδύ να το τσεκαρο με κανα no name καλώδιο αν έχω να δω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, agelosq είπε

πως γινεται αυτο ρε παιδια σε μενα να φορτιζει στη κονσολα μονο με το δικο του καλωδιο?δεν υπαρχει προβλημα στη κονσολα...επισης με διαφορετικα καλωδια κανετε και τις αναβαθμισεις?γιατι την προηγουμενη φορα που ζηταγε αναβαθμιση ο μοχλος την εκανα μονο με το δικο του καλωδιο στην αρχη ειχα βαλει αλλο και δε το αναγνωριζε καν τον μοχλο

Το τελευταίο update και στα 3 κοντρολλερ το έκανα με ενα καλώδιο που εχω πάρει απο amazon

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...