Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να το πάρει πίσω. Ισως η Sony θεωρεί τους ασιάτες χαπατα και το έκανε για να κόψει αντιδράσεις. Αλλιώς με βλέπω να μένω με το βασικό plus.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως βάλανε από ότι είδα κ διαδικασία downgrade , οπότε αραχτε να δούμε μπορεί να γίνει καταλάθος να έγινε επίτηδες μπορεί κ να κοβουν αντιδράσεις όπως λέτε. Ποιο πιθανό το βλέπω εάν ισχύει να νε από κουταμαρα γτ ποιος ο λόγος μετά να σου δίνει κ διαδικασία downgrade;

Δεν είναι κάπως αφελές να να το πω, να σου τα παίρνει μέχρι τέλους συνδρομής κ μετά να στα γυρνάει σε περισσότερο χρόνο αλλά σε μικρότερο tier?

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, privateer είπε

Μου αρέσει που το τονίζεις κιόλας, να το καταλαβουμε

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Αν δεν το αλλάξουν η Sony θα πάρει το τριτο το μακρύτερο απο πολύ κόσμο..........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Αν δεν το αλλάξουν η Sony θα πάρει το τριτο το μακρύτερο απο πολύ κόσμο..........

Πολύ αμφιβάλω, για να δουμε.

κρίνουμε γενικά με τη δικη μας πραγματικοτητα εδώ μέσα κ μιλάω για ολα τα θέματα και ξεχνάμε ότι είμαστε υπερβολικά μικρο ποσοστό που ψειριζουμε την μαιμου. η πλειονότητα εκεί εξω δεν ασχολείτε καν 

παντως δεν ειναι πατέντα της σονυ αυτο. Εστω οτι αγοραζεις εισιτήριο οταν εχει 20% η aegean κατω κ μετα πας να το αλλάξεις , πληρώνεις τη διαφορα απο την αρχικη τιμη (έκπτωσης) μεχρι τη καινουρια . ειναι η λογικη δε με νοιαζει ποτε το πηρες κ ποσο εκανε , η υπηρεσία που θες ΤΩΡΑ κανει 10 ευρώ δωσε μου τα λευτα της διαφοράς μέχρι εκεί.

θεωρητικα παντα  εαν παίζει περιοδος έκπτωσης κ κανει 8 ευρω αντι 10  πχ κ το μικρότερο tier το χες πληρώσει κανονικά full price παλι θα πληρωνεις μεχρι το 8 αλλά εκει μας συμφέρει 

 

3 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Αν εγώ πήρα κάρτα 12μηνη με μειωμένη τιμή από κατάστημα η sony πως ξέρεις ότι είχα έκπτωση? 

δε ξερει κ λογικά δεν λένε για αυτη τη περίπτωση αλλα απο το να το χες πάρει κανονικά απο το στορε οοοταν βαζει εκπτώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

Πολύ αμφιβάλω, για να δουμε.

κρίνουμε γενικά με τη δικη μας πραγματικοτητα εδώ μέσα κ μιλάω για ολα τα θέματα και ξεχνάμε ότι είμαστε υπερβολικά μικρο ποσοστό που ψειριζουμε την μαιμου. η πλειονότητα εκεί εξω δεν ασχολείτε καν 

παντως δεν ειναι πατέντα της σονυ αυτο. Εστω οτι αγοραζεις εισιτήριο οταν εχει 20% η aegean κατω κ μετα πας να το αλλάξεις , πληρώνεις τη διαφορα απο την αρχικη τιμη (έκπτωσης) μεχρι τη καινουρια . ειναι η λογικη δε με νοιαζει ποτε το πηρες κ ποσο εκανε , η υπηρεσία που θες ΤΩΡΑ κανει 10 ευρώ δωσε μου τα λευτα της διαφοράς μέχρι εκεί.

θεωρητικα παντα  εαν παίζει περιοδος έκπτωσης κ κανει 8 ευρω αντι 10  πχ κ το μικρότερο tier το χες πληρώσει κανονικά full price παλι θα πληρωνεις μεχρι το 8 αλλά εκει μας συμφέρει 

 

δε ξερει κ λογικά δεν λένε για αυτη τη περίπτωση αλλα απο το να το χες πάρει κανονικά απο το στορε οοοταν βαζει εκπτώσεις 

Ειναι μια καινούργια υπηρεσία που θεωρητικά η Sony θέλει να την προωθήσει (αν και μεταξύ μας, δεν το νομίζω...). Με αυτές τις κινήσεις η πλειονότητα του κόσμου θα τους ρίξει μια μούτζα και θα μείνει στο βασικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Ειναι μια καινούργια υπηρεσία που θεωρητικά η Sony θέλει να την προωθήσει (αν και μεταξύ μας, δεν το νομίζω...). Με αυτές τις κινήσεις η πλειονότητα του κόσμου θα τους ρίξει μια μούτζα και θα μείνει στο βασικό.

Το δικό σου κ το δικό μου μυαλό λέει ότι θέλει να τη προώθηση γτ είναι κάτι νέο κ μπλα μπλα.

Υπάρχει η άποψη που τη βλέπω πιο ορθολογιστική, ότι απλά θέλει να κρατήσει τους υπάρχων συνδρομητές σε μια ενγρηγορση γενικοτερα κ να μη χάνει κόσμο προς τον ανταγωνισμό τη συγκεκριμένη περιοδο

Αντίστοιχα πάλι Με το δικό μου μυαλό ειλικρινά πριν  1 2 χρόνια περίμενα το αντίστοιχο GP να χει φτάσει στα 45m τουλάχιστον σημερα. Είναι τσάμπα γι'αυτό που θεωρητικά πρόσφερε, το βρίσκεις ακόμα σε γαριδάκια πατατάκια burger τεράστια καμπάνια από μέρους τους κ ομως ακόμα 25 m στα 4 χρόνια ; 5; Ζώης του.

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι  η αγορά του  gaming έχει το δικό της τροπο λειτουργίας και είμαι πεπεισμένος ότι αυτοί ξέρουν πολύ καλύτερα τη ψυχολογία μας τόσα χρόνια. Έχουν τοοοσα στατιστικα μαζεμένα που πάνε εκ του ασφαλούς. Πιστεύεις δε ξέρουν ότι δε θα πουλήσει το tier 3? Ότι το tier 2 είναι αδιάφορο για κάποιον που είναι χρόνια στη πλατφόρμα της;  Προφανώς θα πάνε πολλοί στο 1 tier. Στο 2 έχει βγάλει ότι είχε να βγάλει χρηματικά κ το πουλάει σαν υπηρεσία στα μάτια μου. Τι να νε 10 ευρώ playstation hit τι να το πληρώνεις ευρώ ευρώ το μήνα μη σου πω πιο πολλά θα βγάζει γτ κάποιοι απλά θα το βάλουν ενώ τα χουν είδη στη κατοχη τους 

Δική μου οπτική κάτσε να δούμε..

πάλι με τη δική μου οπτική όλο το σύστημα της Nintendo το βλέπω παλαβό κ δες που βρίσκεται σε πωλήσεις

Ξαναλέω ανώμαλο κοινό γενικότερα ο χώρος του gaming κ τα θέλω του τόσα πολλά κ τόσα διαφορετικά για να μπουν σε καλούπι ώστε να βγουν σωστά συμπεράσματα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επόμενη φάση, οποιοδήποτε παιχνίδι πήρατε με έκπτωση από το store, θα πρέπει να πληρώσετε την διαφορά με την κανονική του τιμή διαφορετικά θα σταματάει η πρόοδος σας στο 50% και θα εμφανίζεται μύνημα  στην οθόνη "pay to continue". Δίνω ιδέες στην Sony γιατί μπορεί και καλύτερα. Αρκεί να με προσλάβει και θα την κάνω no1 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...