Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, vorlon68 είπε

Και αν μετα θές απο το tier 3 να πας στο 2? Θα σου δώσουν πίσω χρήματα? Το λογικό ειναι να παίζεις με τους συνολικούς μήνες

Δεν νομίζω να μην υπάρχει επιλογή ad hoc μετάβασης σε υψηλότερο tier , όλες οι συνδρομητικές υπηρεσίες το παρέχουν (και λογικό είναι , έξτρα λεφτά παίρνουν) .Απλά αν θες να κάνεις downgrade θα σου λέει να περιμένεις να λήξει το πακέτο που έχεις πληρώσει (πάλι όπως κάνουν όλοι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 11/5/2022 στις 6:44 ΜΜ, sndev είπε

το καλωδιο ειναι 1000αρι? η λαν του router? αν ναι δοκιμασε να ανοιξεις τις παρακαλώ πόρτες στο router

TCP: 1935, 3478-3480
UDP: 3074, 3478-3479

και να αλλάξεις τους dns του ps5 σε 8.8.8.8 και 8.8.4.4

Καλησπέρα φίλε μου το βρήκα κάπου και εγώ αυτό γιατί έχω θέμα με το ZTE Router  που έβαλαν από wind  με fiber to home. Σε elden ring δεν μπορώ να κάνω summon πχ ούτε να με δουν . Επίσης στο Minecraft ο μικρός δεν μπορεί να μπει σε κόσμο που έχει με φίλο του. Είδα ότι είμαι Nat type 3

πρέπει να πάω στο 1 λογικά Ε ;

Αν έχει κάποιος καμία ιδέα ευπρόσδεκτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, jimpsar είπε

Καλησπέρα φίλε μου το βρήκα κάπου και εγώ αυτό γιατί έχω θέμα με το ZTE Router  που έβαλαν από wind  με fiber to home. Σε elden ring δεν μπορώ να κάνω summon πχ ούτε να με δουν . Επίσης στο Minecraft ο μικρός δεν μπορεί να μπει σε κόσμο που έχει με φίλο του. Είδα ότι είμαι Nat type 3

πρέπει να πάω στο 1 λογικά Ε ;

Αν έχει κάποιος καμία ιδέα ευπρόσδεκτη 

Και nat 2 να σε βάλει δε θα χεις θέμα

Βάλε στατική ιπ στο ps5 κ στο ρούτερ για εκείνη τη στατική ip κάνε port forward τις παραπάνω θύρες. Θεωρητικά πρέπει να λυθεί το θέμα 

Επίσης εάν δε φτιάξει κάνε ένα τεστ. Δες τι ip σου δίνει το ρούτερ. Μετά δες τι ip σου δίνει το whatismyip.com. εάν είναι διαφορετική πάρε τηλ τη wind κ πες να σου βγάλουν το cgnat που σε έχουν βάλει

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα  

Παιδιά μια βοήθεια γιατί με έχει τρελάνει ο μικρός 

Γιατί δεν μπορεί ο μικρός να παίξει fifa 22 έκδοση ps5 με φίλους του που έχουν ps4 ?

Έχουν όλοι ps plus 

Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mples είπε

Καλημέρα  

Παιδιά μια βοήθεια γιατί με έχει τρελάνει ο μικρός 

Γιατί δεν μπορεί ο μικρός να παίξει fifa 22 έκδοση ps5 με φίλους του που έχουν ps4 ?

Έχουν όλοι ps plus 

Ευχαριστώ !

Δεν υπάρχει crossplay μεταξύ των εκδόσεων ps5 & ps4 . Ο μόνος τρόπος είναι να κατεβάσει/αγοράσει την έκδοση για ps4 στο ps5 .  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tliako είπε

Δεν υπάρχει crossplay μεταξύ των εκδόσεων ps5 & ps4 . Ο μόνος τρόπος είναι να κατεβάσει/αγοράσει την έκδοση για ps4 στο ps5 .  

Σε ευχαριστώ δηλαδή θα πρέπει να πληρώσω την έκδοση ps4 για να παίζει με τους φίλους του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mples είπε

Σε ευχαριστώ δηλαδή θα πρέπει να πληρώσω την έκδοση ps4 για να παίζει με τους φίλους του 

Χωρίς να είμαι μπροστά στο PS5. Από το app στο κινητό έχω βάλει στον λογαριασμό μου και την έκδοση του ps4(από τα παιχνίδια του μήνα) οπότε φαντάζομαι απλά κατεβάζεις αυτή την έκδοση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, mples είπε

Σε ευχαριστώ δηλαδή θα πρέπει να πληρώσω την έκδοση ps4 για να παίζει με τους φίλους του 

Αν δεν κάνω λάθος , στα παιχνίδια του μήνα είχε και τις 2 εκδόσεις οπότε λογικά απλά κατεβάζει την ps4 . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...