Προς το περιεχόμενο

Εντελώς δωρεάν η αναβάθμιση σε Windows 11 μόνο για χρήστες Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Black Demis είπε

συμβατότητα με UEFI, Secure Boot και με TPM 2.0 +dx12

Πολλά μηχανήματα θα φάνε άκυρο που τρέχουν τα 10 κανονικά

αν ισχύουν τα ίδια και με το "leaked iso" τότε από δίκτυο δεν είχα θέμα με την εγκατάσταση (ούτε σε vm βέβαια αλλά άσχετο) 

ίσως είναι απλά τα πράγματα για καθαρή εγκατάσταση (για update δεν ξέρω)

 

Why needs to be so complicated?

1. Just make a USB drive using Windows 10 ISO (English)
2. Mount the Windows 11 ISO with Windows Explorer, and go to sources folder and copy install.wim.
3. Paste the file in the USB drive, inside sources folder.

Don’t need Secure boot, don’t need TPM.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να αφήσουν τα ίδια services τηλεμετρίας ώστε να τα κλείσουμε πάλι.

Αλλά και νέα να βάλουν ... μασάει η κατσίκα ταραμά μαρή microspy?😁

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

γιατι, τον εδειξαν?

Πολύ σωστή ερώτηση.

Επιμελώς, απέφυγαν να πατήσουν το παραδιπλανο, απο start και windget menu, εικονιδιο του file explorer. Γιατί απλά δεν κανανε τίποτα απολύτως για αυτό. Βελτιωμένη λειτουργικότητα είναι το αίτημα και δινουν νεα εικονίδια αντ' αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 24/6/2021 στις 8:43 ΜΜ, Eru Iluvatar είπε

Θέλει δλδ να πάει ο κόσμος και να εγκαταστάσει TPM 2.0 στη μητρική; Okay ... most will stay with Windows 10.

Ολες οι καινουριες μητρικες απο 2018 και μετα το εχουν απο μονες τους απλα ανοιγεις το bios και κανεις το TPM enable. Εγω με ryzen build τα εχω εδω και 1 εβδομαδα χωρις προβληματα. Και καλα εκαναν καιρος ειναι να περνουν καινουρια μηχανηματα οσοι θελουν το πιο συγχρονο λειτουργικο. Για τους mac χρηστες ειναι ενα προβλημα επειδη δεν εχουν TPM και δεν θα μπορουν να τα εγκαταστησουν σαν 2ο λειτουργικο.

Επεξ/σία από TaxiarhisGR
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Vagus. είπε

Πολύ σωστή ερώτηση.

Επιμελώς, απέφυγαν να πατήσουν το παραδιπλανο, απο start και windget menu, εικονιδιο του file explorer. Γιατί απλά δεν κανανε τίποτα απολύτως για αυτό. Βελτιωμένη λειτουργικότητα είναι το αίτημα και δινουν νεα εικονίδια αντ' αυτου.

Για πες

windows-11-file-explorer-1.jpg

Επεξ/σία από tritonas00
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

αν ισχύουν τα ίδια και με το "leaked iso" τότε από δίκτυο δεν είχα θέμα με την εγκατάσταση (ούτε σε vm βέβαια αλλά άσχετο) 

ίσως είναι απλά τα πράγματα για καθαρή εγκατάσταση (για update δεν ξέρω)

 

Why needs to be so complicated?

1. Just make a USB drive using Windows 10 ISO (English)
2. Mount the Windows 11 ISO with Windows Explorer, and go to sources folder and copy install.wim.
3. Paste the file in the USB drive, inside sources folder.

Don’t need Secure boot, don’t need TPM.

 

received_559821532090929.jpeg.442c0183e07023f78a6f3a85a1e270ac.jpeg

Yeap, τόσο εύκολο είναι. Σαν επιδόσεις το leaked πάντως, δεν έχει καμία διαφορά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, Vagus. said:

Πολύ σωστή ερώτηση.

Επιμελώς, απέφυγαν να πατήσουν το παραδιπλανο, απο start και windget menu, εικονιδιο του file explorer. Γιατί απλά δεν κανανε τίποτα απολύτως για αυτό. Βελτιωμένη λειτουργικότητα είναι το αίτημα και δινουν νεα εικονίδια αντ' αυτου.

https://www.microsoft.com/store/productId/9NGHP3DX8HDX

δοκιμαστε αυτον απο store αν θελετε modern ui και tabs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον η MS  αποφάσισε να χρησιμοποιήσει το TPM 2 για και για DRM σκοπό, που όλοι ξέρουμε τι σημαίνει. Thats Good Robert Deniro GIF

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ενα desktop με i5 3570, 8GB RAM, 256 SSD, Nvidia 1650 και τρωω ακυρο για τα windows 11, συμφωνα με το pc health check της MS.

Να υποθεσω λογω TPM 2.0? Τι ηλιθιοτητα ειναι αυτη? Oχι το TPM αυτο καθεαυτο αλλα η απαιτηση να υποστηριζεται απο το pc.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπείτε στο Bios και ψάξτε να βρείτε την ρύθμιση Intel platform trust technology (PTT) κάντε την Enable
Μόλις το ενεργοποίησα και ξανά έκανα τον έλεγχο μου έβγαλε ότι είναι συμβατό με τα windows 11

Γράψτε και στην εκτέλεση tpm.msc για να δείτε αν το υποστηρίζεται πριν κάνω την ρύθμιση μου έγραφε ότι δεν υποστηρίζεται μετά την ρύθμιση μου γράφει είναι έτοιμο για χρήση

Επεξ/σία από andreas443
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι σε συνδυασμό Mac+Linux μου κάνει εικαστικά και η δυνατότητα διαχείρισης διαφορετικών desktop, ωραία και η απλότητά στην διαχείριση οθονών τώρα όταν οι επιχειρήσεις ακόμη έχουν θέματα με με win10 (ειδικά μετά από κάθε βασικό update) πιστεύω ότι δεν θα αλλάξουν και εύκολα λόγο εφαρμογών οι οποίες θα πρέπει να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα. Όσο για αναβάθμιση σε ένα pc που έχει γίνει ήδη αναβάθμιση για win10 μάλλον θα πρέπει να βαλουμε το χέρι ξανά στην τσέπη για νέο pc.Τώρα επειδή η microsoft από την ιστορία της πάει μια έκδοση καλή, που λες εδώ είμαστε (βλέπε '98B,2000,XP,WIN7,WIN10) μια που λες "τι την ήθελα την αναβάθμιση" (βλέπε win me, Win vista,win8) τώρα η πορεία θα δείξει, το σίγουρο είναι ότι όλα πρέπει να εξελίσσονται για να γίνονται καλύτερα ειδάλλως ότι εταιρία και να είναι κάποια στιγμή θα ξεπεραστεί από κάποια άλλη συνεπώς τα λάθη σε κάνουν καλύτερο άσχετα αν πληρώνουμε εμείς τα σπασμένα.😄😄😄 

Επεξ/σία από nicklaz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...