Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιλέγω μια λέξη από το Word και την πετάω στον browser για να την κάνει αναζήτηση.

Η αρχική λέξη εξαφανίζεται από το έγγραφο! Πρώτη φορά το συναντάω αυτό νομίζω.

Είναι κάποια ρύθμιση στο word μήπως ή τα 11 δίνουν ρέστα πάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί, το έκανες στα 10άρια και δεν στο μετέφερε; Μην τα ρίχνουμε όλα στα windows.

Μόλις τώρα το δοκίμασα σε windows 10 με office 2007 και μεταφέρει τη λέξη στον browser εξαφανίζοντας την από το word.

Εξ' άλλου αυτή είναι και η λειτουργία της μεταφοράς και απόθεσης μέσα στο word και ανήκει στο office και όχι στα windows. Αν θέλεις να το στείλεις για αναζήτηση χωρίς να το αφαιρέσει από το word πρέπει να το κάνεις με το ctrl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/1/2022 στις 7:14 ΜΜ, JDROGAS είπε

Παντως δεν γνωριζω το λογο που (μαλλον) σβηστηκε το ποστ μου αλλα εγω εκανα τη δουλεια μου με mspaint Ελληνικη!

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

123.jpg

 

 

Από που το κατεβάζεις αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που και που αλλάζει σε ανύποπτο χρόνο ο κέρσορας και από βελάκι γίνεται αυτό το ακατανόητο. Μετά από λίγο του περνάει.

IMG_7219.JPG.a37c3ef98775f30fa2c463ec472c24f2.JPGIMG_7220.JPG.614b8522fc8f471a14149f86f9b5fba3.JPG

Έχει γίνει και σε κανέναν άλλο αυτή η πρωτοτυπία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Που και που αλλάζει σε ανύποπτο χρόνο ο κέρσορας και από βελάκι γίνεται αυτό το ακατανόητο. Μετά από λίγο του περνάει.

IMG_7219.JPG.a37c3ef98775f30fa2c463ec472c24f2.JPGIMG_7220.JPG.614b8522fc8f471a14149f86f9b5fba3.JPG

Έχει γίνει και σε κανέναν άλλο αυτή η πρωτοτυπία?

Αδερφέ τράβα ένα Format, να ξανά νιώσεις. Σε λίγο θα βλέπεις και πεταλούδες στην οθόνη σου. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Που και που αλλάζει σε ανύποπτο χρόνο ο κέρσορας και από βελάκι γίνεται αυτό το ακατανόητο. Μετά από λίγο του περνάει.

IMG_7219.JPG.a37c3ef98775f30fa2c463ec472c24f2.JPGIMG_7220.JPG.614b8522fc8f471a14149f86f9b5fba3.JPG

Έχει γίνει και σε κανέναν άλλο αυτή η πρωτοτυπία?

Έχεις AMD GPU; Αν ναι, DDU και clean install driver!
Αυτό με τον κέρσορα το είχα συνέχεια όσο είχα AMD GPU, σε 1 driver έπαιζε σε 10 είχα αυτό το θέμα. Τελικά πήγα σε nVidia και δεν το έχω πια αυτό το θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.hirensbootcd.org/download/

ναι ναι εχουμε φλεβα και ταλαντο !! smile.gif

ΠΑΙΔΙΑ σας εχω ευχαριστα νεα !! ανακαλυψα τυχαια ενα τροπο εγκαταστασης των win 11 χωρις καμια επεμβαση στο iso !!!! clapping.gif

loipon κατεβαζουμε το hirens boot cd , που ολοι γνωριζετε μπουταρει το κομπιουτερ οταν κατι δεν παει καλα με τα windows , απο το λινκ παραπανω

ειτε απο dvd ειτε απο στικακι μπουταρουμε τον υπολογιστη απο το hirens που ειναι win pe 10 οπως ειπαμε και αφου παρουσιαστει η επιφανεια εργασιας του βρισκουμε απο το μενου το

WinNTSetup v4.6.3 το κλικαρουμε και αφου ορισουμε το iso windows 11 που θελουμε να εγκαταστησουμε επο αξωτερικο σκληρο η στικακι ( οχι boot σκετο iso ) και το δισκο που θελουμε να κανουμε την εγκατασταση παταμε το setup η σταρτ ( δεν θυμαμαι ακριβως πως το εχει smile.gif

....ειναι πολυ γρηγορο στην εγκατασταση και αφου ολοκληρωσει το πρωτο κυκλο ζηταει επανεκινηση ....κανουμε επενεκινηση του υποloγιστη και τον αφηνουμε να ολοκληρωσει την εγκατασταση και ειμαστε ετοιμοι !!!!!

δοκιμασμενο και σε amd k pentium συστηματα που δεν υποστηριζονταο και λειτπουργει τελεια !!!!clapping.gifclapping.gif

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aitos είπε

https://www.hirensbootcd.org/download/

ναι ναι εχουμε φλεβα και ταλαντο !! smile.gif

ΠΑΙΔΙΑ σας εχω ευχαριστα νεα !! ανακαλυψα τυχαια ενα τροπο εγκαταστασης των win 11 χωρις καμια επεμβαση στο iso !!!! clapping.gif

loipon κατεβαζουμε το hirens boot cd , που ολοι γνωριζετε μπουταρει το κομπιουτερ οταν κατι δεν παει καλα με τα windows , απο το λινκ παραπανω

ειτε απο dvd ειτε απο στικακι μπουταρουμε τον υπολογιστη απο το hirens που ειναι win pe 10 οπως ειπαμε και αφου παρουσιαστει η επιφανεια εργασιας του βρισκουμε απο το μενου το

WinNTSetup v4.6.3 το κλικαρουμε και αφου ορισουμε το iso windows 11 που θελουμε να εγκαταστησουμε επο αξωτερικο σκληρο η στικακι ( οχι boot σκετο iso ) και το δισκο που θελουμε να κανουμε την εγκατασταση παταμε το setup η σταρτ ( δεν θυμαμαι ακριβως πως το εχει smile.gif

....ειναι πολυ γρηγορο στην εγκατασταση και αφου ολοκληρωσει το πρωτο κυκλο ζηταει επανεκινηση ....κανουμε επενεκινηση του υποloγιστη και τον αφηνουμε να ολοκληρωσει την εγκατασταση και ειμαστε ετοιμοι !!!!!

δοκιμασμενο και σε amd k pentium συστηματα που δεν υποστηριζονταο και λειτπουργει τελεια !!!!clapping.gifclapping.gif

Για φλέβα δεν ξέρω, ταλέντο σίγουρα όχι. Αν δεν παίζει με μαγικά (surprise surprise δεν υπάρχουν μαγικά) τότε σίγουρα κάποιο αρχείο/config πειράζει για να κάνει install. Αντί να μπλέξει κανείς με outdated software (Hiren’s BootCD PE x64 v1.0.2 (1 July 2021)) πιο καλά να το κάνει με το ventoy το οποίο είναι και ανοιχτού κώδικα, δεν χρειάζεται καν να μπεις σε PE περιβάλλον, δεν πειράζει το .iso και να μπορεί να έχει ένα σορό άλλες διανομές μέσα στο ίδιο USB.

Επεξ/σία από comfuzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Έχω το εξής σύστημα:
CPU: AMD Ryzen 9 3950X
Mobo: ASUS x570e
GPU: msi ventus 3080
SSD: samsung 970 evo plus

Τα Windows 11 δεν μου έχουν έρθει ακόμα ως δωρεάν αναβάθμιση. Έχω κατεβάσει το PC Health και μου λέει όλα κομπλέ, ακόμα και στο control panel μου γράφει ότι το PC τα υποστηρίζει σωστά.

Γνωρίζω ότι μπορώ να τα βάλω όποτε θέλω μέσω .iso κλπ, δεν είναι το πρόβλημα μου αυτό. Απλώς απορώ με ποιό σκεπτικό δεν μου έχει γίνει ακόμα η προτροπή για αναβάθμιση. Αντίθετως, σε λάπτοπ 5ετίας έχω κάνει αναβάθμιση κανονικά. Έχω κάνει όλες τις απαραίτητες αλλαγές στο BIOS (TPM κλπ) αλλά τίποτα...

Επειδή ξέρω ότι κάποια στιγμή, κάποιο αναγκαίο software θα με αναγκάσει να αναβαθμίσω θέλοντας και μη. Κάνω κάτι λάθος; Υπάρχει κάποια σοβαρή ασυμβατότητα στο σύστημα μου που θα πρέπει να διορθώσω;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Την Παρασκευή που μας πέρασε μου ήρθε ειδοποίηση στον υπολογιστή για την εγκατάσταση των windows 11.

Αμφιταλαντεύτηκα αρχικά αλλά τελικά τα εγκατέστησα.. 

Θεωρώ ότι είναι αρκετά πιο smooth από τα 10 αλλά δυστυχώς αυτό που με ξινίζει είναι το πρόβλημα με τη ζωγραφική και αυτό γιατί συχνά πυκνά τη  χρησιμοποιώ ως εφαρμογή για εικόνες που μου χρειάζονται σε διάφορες εργασίες.

Η ερώτηση λοιπόν είναι:

Θα διορθωθεί συνεπώς να περιμένω ή να κάνω επεγκατάσταση και να γυρίσω πίσω στα windows 10.

Έπειτα, αν κάνω απεγκατάσταση θα έχω τη δυνατότητα να ξαναβάλω τα 11 αργότερα? Θα έρθει ξανά ενημέρωση ή όχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή βδομάδα σε όλους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sxetikos13 είπε

Θα διορθωθεί συνεπώς να περιμένω;

Δεν έχουν αναφέρει κάτι. Μπορείτε να βάλετε αυτή, είναι ακριβώς η ίδια: https://win7games.com/#mspaint

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sxetikos13 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Την Παρασκευή που μας πέρασε μου ήρθε ειδοποίηση στον υπολογιστή για την εγκατάσταση των windows 11.

Αμφιταλαντεύτηκα αρχικά αλλά τελικά τα εγκατέστησα.. 

Θεωρώ ότι είναι αρκετά πιο smooth από τα 10 αλλά δυστυχώς αυτό που με ξινίζει είναι το πρόβλημα με τη ζωγραφική και αυτό γιατί συχνά πυκνά τη  χρησιμοποιώ ως εφαρμογή για εικόνες που μου χρειάζονται σε διάφορες εργασίες.

Η ερώτηση λοιπόν είναι:

Θα διορθωθεί συνεπώς να περιμένω ή να κάνω επεγκατάσταση και να γυρίσω πίσω στα windows 10.

Έπειτα, αν κάνω απεγκατάσταση θα έχω τη δυνατότητα να ξαναβάλω τα 11 αργότερα? Θα έρθει ξανά ενημέρωση ή όχι?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή βδομάδα σε όλους!!

Βάλε σαν πρώτη γλώσσα κειμένου (όταν ξεκινούν τα win) τα αγγλικά και η ζωγραφική θα δουλέψει... 

 

1484773810_.png.f001f0772e99df46523eb07271f1d99e.png

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...