Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tsoubas είπε

εχει δωσει official iso η MS ;

Ναι, την Πεμπτη που μας περασε η ms εδωσε το πρωτο iso της beta στους insiders. Δεν ξερω αν εινια ακομα διαθεσιμο απο την ιδια την ms, αλλα αν θες να το βρεις απο αλλου εχει ονομα 

Windows11_InsiderPreview_Client_x64_en-us_22000.iso

και sha1sum

6ee25e52e740604881b2d11f003274f374488ae5

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, panakos_thess είπε

yy

στα 10αρια??

Bro!! στα  10αρια είναι οκ η cache

στα 11αρια σε όλες τις εκδόσεις υπάρχει αυτό το θέμα με τη μειωμενη L3 cache για amd μιλαω

δε ξερω για ιντελ τι παιζει σε οσους εχω δει σε ξενα φορουμ σε amd αναφερονται

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα έβαλα μέσω insiders σε Elitebook 8470p και πάνε αρκετά καλά (ναι έκανα πατέντα στο bios για το tpm 😇). Απλά όταν δοθούν στην κανονική κυκλοφορία τον Οκτώβρη λογικά δε θα παιρνω ενημερώσεις αφού δε θα υποστηρίζεται η cpu μου. Και ιδου το ερώτημα, κανεις rollback στα 10 ή περνάς linux; (Για να μην πω windows 7 και ξερό ψωμί). Το θέμα είναι ότι αρκετά προγράμματα που χρησιμοποιώ για τη σχολή δεν υπάρχουν για linux...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jim_p είπε

Γιατι δεν μενεις στα 10? Δεν ειναι υποχρεωτικη η αναβαθμηση στα 11, ουτε θα γινει αυτοματα.

Εν τέλει κάτι τέτοιο θα γίνει μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnhatzip είπε

Απλά όταν δοθούν στην κανονική κυκλοφορία τον Οκτώβρη λογικά δε θα παιρνω ενημερώσεις αφού δε θα υποστηρίζεται η cpu μου.

Aυτο δεν προκυπτει απο καπου.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειχε εμφανισει ενα μνμ στις ρυθμισεις με κιτρινα γραμματα οτι δεν υποστηριζεται το pc οποτε υποθετω οτι δε θα παιρνουμε ενημερωσεις εμεις οι vintage

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, johnhatzip είπε

μου ειχε εμφανισει ενα μνμ στις ρυθμισεις με κιτρινα γραμματα οτι δεν υποστηριζεται το pc οποτε υποθετω οτι δε θα παιρνουμε ενημερωσεις εμεις οι vintage

 

 

22 λεπτά πριν, mphxths είπε

Aυτο δεν προκυπτει απο καπου.

Εδω μηχανηματα που δεν υποστηριζεται ο επεξεργαστης τους , δεν εχουν tpm 2.0 , secure boot κλπ και ενημερωνονται κανονικα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, mphxths είπε

 

Εδω μηχανηματα που δεν υποστηριζεται ο επεξεργαστης τους , δεν εχουν tpm 2.0 , secure boot κλπ και ενημερωνονται κανονικα... 

επειδη ειναι σε φαση δοκιμων το συστημα. Αν ηταν να τα δινουν παντου δεν θα ειχαν κανει τον ντορο με τις προυποθεσεις που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, johnhatzip είπε

επειδη ειναι σε φαση δοκιμων το συστημα. Αν ηταν να τα δινουν παντου δεν θα ειχαν κανει τον ντορο με τις προυποθεσεις που λες.

Προυποθεσεις που τις παιρνουν πισω καθε δευτερη Κυριακη. Θελουν να τα δωσουν παντου , οπως και τα 10αρια που οι αναβαθμισεις απο τα 7αρια κρατησαν 25 χρονια (τροπος του λεγειν). Απλα ενσωματωνουν διαφορες τεχνολογιες στα 11αρια που για να δουλεψουν σωστα θελουν καποιες προυποθεσεις. Για να μην ερχονται μετα στο ινσομνια και λενε "το ταδε δεν μου δουλευει σωστα ... κακια microsoft". Προσπαθουν να ειναι καλυμμενοι.
Η φαση δοκιμων ειναι συνεχης με τρανο παραδειγμα το insider channel. Αλλιως δεν θα σου διναν ενα λειτουργικο δωρεαν (ουσιαστικα) .

Γνωμη μου , μπορει στο μελλον να σου πουν , τα 11αρια θελουν αυτα τα requirements . Tα εχεις ? Εχει καλως. Δεν τα εχεις ? Εγκατεστησε το με δικη σου ευθυνη. Δεν θα σε αποτρεπει δηλ το λειτουργικο απο το να το εγκαταστησεις.
Και φυσικα δεν προκειται να ψαχνει το hardware και να λεει , εδω θα δωσω ενημερωσεις , εκει οχι. Αν ηταν ετσι και στα 10αρια που τρεχουν απο τα σαπια μηχανηματα εως τα πιο τουμπανα , τα μισα απο αυτα (τα σαπια δηλ) θα επρεπε να ειχαν μεινει χωρις ενημερωσεις...
Δεν γινονται αυτα τα πραγματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σάπια με την έννοια του όσο σάπια ήταν και τα Pentium 4/ Core2Duo συστήματα για την εποχή τους, δηλαδή πλέον ξεπερασμένα.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα Παιδιά,

Εχω ένα pc με I9 7900X και Gigabyte x299 gaming 9 M/B.

Όταν κανω έλεγχο συμβατότητας μου λέει ότι δεν υποστηρίζει secure boot.

Τι πρέπει να κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, sifalio είπε

Τι πρέπει να κάνω? 

Να το ενεργοποιήσετε από το Bios 

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...