Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το cinebench score είναι το ίδιο πάντως και δεν παρατηρώ τίποτα άλλο περίεργο. Θα δω για το memory leak που αναφέρθηκε και θα περιμένω λίγο μπας και διορθώσουν το L3 bug. Οπτικά ωραία είναι πάντως και μια χαρά τσουλάνε, δεν βλέπω τίποτα hiccups..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Τα έβαλα με τον assistant, 40 λεπτά πήρε όλη η διαδικασία. Το L3 cache υπάρχει όντως, ξεφτυλίκια..

aida64_windows_11.png

Είναι εύκολο να τρέξεις, ένα membench από ryzen dram calculator? Διαβάζω τώρα ότι μόνο σε aida υπάρχει χαμηλά L3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους τα ακούμπησε η Intel να αλλάξουν τον CPU scheduler για να δουλεύει καλύτερα η αρχιτεκτονική του Alder Lake που είναι Big.Little cores και τα ρύζια στον καιάδα με προβλήματα σε PBO και L3 cache.

To boot-άρισμα είναι πιο αργό από τα 10άρια και το fTPM που χρειάζεται για τα Win11 δημιουργεί stutters στα παιχνίδια.

Μόλις τώρα, nikpoth είπε

Είναι εύκολο να τρέξεις, ένα membench από ryzen dram calculator? Διαβάζω τώρα ότι μόνο σε aida υπάρχει χαμηλά L3.

SiSoftware Sandra τα ίδια..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, yiannis1991 said:

το cinebench score είναι το ίδιο πάντως και δεν παρατηρώ τίποτα άλλο περίεργο. Θα δω για το memory leak που αναφέρθηκε και θα περιμένω λίγο μπας και διορθώσουν το L3 bug. Οπτικά ωραία είναι πάντως και μια χαρά τσουλάνε, δεν βλέπω τίποτα hiccups..

Δεν θα δείς διαφορές σε CB , εκεί που μπορείς να δείς διαφορές είναι σε κανα CS:GO 

Δεν ξέρω επίσης μπορεί να δείς και σε κανα SOTR με Lowest settings 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Devastor είπε

Δεν θα δείς διαφορές σε CB , εκεί που μπορείς να δείς διαφορές είναι σε κανα CS:GO 

Δεν ξέρω επίσης μπορεί να δείς και σε κανα SOTR με Lowest settings 

Yeap..

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχουμε καποια εκδοση που παρακαμπτει το TPM 2.0 ; και να είναι Ελληνική ; 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Devastor είπε

Δεν θα δείς διαφορές σε CB , εκεί που μπορείς να δείς διαφορές είναι σε κανα CS:GO 

Δεν ξέρω επίσης μπορεί να δείς και σε κανα SOTR με Lowest settings 

ε εντάξει κλάιν, θα περιμένω κάνα μήνα μήπως το διορθώσουν γιατί βαριέμαι να κάνω format τώρα. Εκτός αν προκύψει κάτι άλλο στην πορεία που δημιουργεί πρόβλημα στην καθημερινή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

έχουμε καποια εκδοση που παρακαμπτει το TPM 2.0 ; 

https://forums.mydigitallife.net/threads/win-11-boot-and-upgrade-fix-kit-v2-0.83724/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, yiannis1991 said:

ε εντάξει κλάιν, θα περιμένω κάνα μήνα μήπως το διορθώσουν γιατί βαριέμαι να κάνω format τώρα. Εκτός αν προκύψει κάτι άλλο στην πορεία που δημιουργεί πρόβλημα στην καθημερινή χρήση.

Windows 11 Tweaks, Fixes and Modifications [Overview] | Page 27 | My Digital Life Forums

Σιγά μην τους πάρει μόνο 1 μήνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

L3 cache  απο dev channel το τελευταιο σημερινο 22471

διαβαζω οτι υπαρχει  ακομα θεμα με την L3 cache  καλα τοσο δυσκολο ειναι να φτιαχθει στην κανονικη εκδοση

 

xccx.jpg

Επεξ/σία από ultraex2003
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Devastor είπε

Από τη στιγμή που βγήκε η ''RTM'' μ' αυτό το πρόβλημα προσωπικά δεν βλέπω να το φτιάχνουν καν σ' αυτή την έκδοση(21H2). Στην 22H1 ίσως μιας και τα dev builds της insider δείχνουν να το έχουν φτιάξει από αυτά που ποστάρει ο Ultraex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Από τη στιγμή που βγήκε η ''RTM'' μ' αυτό το πρόβλημα προσωπικά δεν βλέπω να το φτιάχνουν καν σ' αυτή την έκδοση(21H2). Στην 22H1 ίσως μιας και τα dev builds της insider δείχνουν να το έχουν φτιάξει από αυτά που ποστάρει ο Ultraex.

Καλά και τα Windows 10 όταν είχανε πρωτοβγεί ήτανε τίγκα στα bugs (Οχι οτι τώρα είναι bug-free αλλά καμία σχέση)

Προσωπικά εγώ ακόμα και τα cumulative updates τα περνάω 1 μήνα μετά να είμαι σίγουρος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Devastor είπε

Καλά και τα Windows 10 όταν είχανε πρωτοβγεί ήτανε τίγκα στα bugs (Οχι οτι τώρα είναι bug-free αλλά καμία σχέση)

Προσωπικά εγώ ακόμα και τα cumulative updates τα περνάω 1 μήνα μετά να είμαι σίγουρος 

Ναι ακόμα θυμάμαι το Start να μην ανοίγει στην πρώτη έκδοση κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...