Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ότι να 'ναι πάντως να μην υποστηρίζονται zen1 και παλιότεροι Intel. Με ποια δικαιολογία;

Άγνωστες οι βουλές της microsoft... πάντως αυτή την στιγμή ο υπολογιστής μου τρέχει τα 11 απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

να είναι χαζό να είναι εντός οι zen+ και εκτός οι zen1. Πρακτικά ίδια αρχιτεκτονική είναι..

 

Ε ναι. Ο άλλος έχει Ryzen 5 1600 ξέρω γώ που είναι του 2017 σαν τον δικό μου (i7-8700) και του λέει "θα τα βάλεις αλλά δεν θα έχεις updates" και κάτι τέτοια. Αυτογκόλ από τα αποδυτήρια έβαλε η MS, ότι να 'ναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zaharias13 είπε

Σαν insider τρέχω την έκδοση  22000.194 λέτε να μου δώσει και την τελική έκδοση αύριο;

 

Αν κυκλοφορήσει κάποιο update μέχρι τη τελική θα το πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Ε ναι. Ο άλλος έχει Ryzen 5 1600 ξέρω γώ που είναι του 2017 σαν τον δικό μου (i7-8700) και του λέει "θα τα βάλεις αλλά δεν θα έχεις updates" και κάτι τέτοια. Αυτογκόλ από τα αποδυτήρια έβαλε η MS, ότι να 'ναι... 

Βέβαια απ' την άλλη 4+ χρόνια για CPU είναι πολλά, έτσι και αλλιώς θέλει αλλαγή, όχι για τα windows 11 μόνο. Γενικά θέλω να αλλάζω το hardware στα ~ 2 χρόνια ώστε να μπορώ να το πουλάω και εντός εγγύησης και να συμπληρώνω για το καινούργιο. Και φαντάζομαι κάποιος που καίγεται τόσο πολύ να βάλει win11 δεν έχει και πολλά προβλήματα στη ζωή του, οπότε ένα ~200άρι + πώληση τον παλιό CPU άνετα βγαίνουν σε 2-3 χρόνια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βέβαια απ' την άλλη 4+ χρόνια για CPU είναι πολλά, έτσι και αλλιώς θέλει αλλαγή, όχι για τα windows 11 μόνο. Γενικά θέλω να αλλάζω το hardware στα ~ 2 χρόνια ώστε να μπορώ να το πουλάω και εντός εγγύησης και να συμπληρώνω για το καινούργιο. Και φαντάζομαι κάποιος που καίγεται τόσο πολύ να βάλει win11 δεν έχει και πολλά προβλήματα στη ζωή του, οπότε ένα ~200άρι + πώληση τον παλιό CPU άνετα βγαίνουν σε 2-3 χρόνια..

 

Εγώ θεωρώ ότι ο i7-8700 θα με βγάλει μέχρι να εδραιωθούν οι DDR5 RAM, οπότε θα κάνω ολική αναβάθμιση. Απλώς μου κάνει εντύπωση που και οι δύο είναι του 2017 (που δεν τους λες και πολύ παλιούς) και παρ' όλα αυτά ο R5 1600 δεν υποστηρίζεται. Τι να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

Εγώ θεωρώ ότι ο i7-8700 θα με βγάλει μέχρι να εδραιωθούν οι DDR5 RAM, οπότε θα κάνω ολική αναβάθμιση. Απλώς μου κάνει εντύπωση που και οι δύο είναι του 2017 (που δεν τους λες και πολύ παλιούς) και παρ' όλα αυτά ο R5 1600 δεν υποστηρίζεται. Τι να πεις...

ε ναι ότι να 'ναι. Γενικά το θεωρώ λάθος όμως να έχει ξεμείνει κάποιος με 1600 και να μην πήγε στον 3600. Όταν βγήκαν οι zen2, ο 1600 είχε ακόμη εγγύηση, ένα 80-100άρι το έπιανε. Έβαζες άλλα τόσα και έπαιρνες τον 3600. Αν κρατάς τον hw μέχρι να λιώσει μετά δεν παίρνεις τίποτα πίσω από την πώληση του και η αναβάθμιση σου βγαίνει ακριβότερη. Πρέπει να υπάρχει μία ροή, ανά 2 χρόνια, έστω στο cpu. mobo + ram μόνο στις μεγάλες αναβαθμίσεις. case + psu στα 7-8 χρόνια και αν, ειδικά το case αν είναι καλό. GPU βράστα, έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2021 στις 8:34 ΜΜ, mphxths είπε

Εχει κυκλοφορησει αρχειο (dll) , το οποιο το αντικαθιστας στο iso , και δεν ελεγχει τα στοιχεια αυτα , και προχωραει την εγκατασταση κανονικα.

η microsoft ειπε οτι μπορεις σε fresh install να τα βάλεις αλλα υπευθυνη σου σε θεματα ασφαλείας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

ε ναι ότι να 'ναι. Γενικά το θεωρώ λάθος όμως να έχει ξεμείνει κάποιος με 1600 και να μην πήγε στον 3600. Όταν βγήκαν οι zen2, ο 1600 είχε ακόμη εγγύηση, ένα 80-100άρι το έπιανε. Έβαζες άλλα τόσα και έπαιρνες τον 3600. Αν κρατάς τον hw μέχρι να λιώσει μετά δεν παίρνεις τίποτα πίσω από την πώληση του και η αναβάθμιση σου βγαίνει ακριβότερη. Πρέπει να υπάρχει μία ροή, ανά 2 χρόνια, έστω στο cpu. mobo + ram μόνο στις μεγάλες αναβαθμίσεις. case + psu στα 7-8 χρόνια και αν, ειδικά το case αν είναι καλό. GPU βράστα, έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα..

 

Έχω αυτό από το 2006. ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ😁

Chieftec_LBX-03B-B-SL_410W.jpg.5585869818d213dbe328200415aad24f.jpg

 

 

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρεις κανείς από που θα κατεβάζουμε το Iso windows 11 Και τι ώρα θα το ανοίξουν?

"προειδοποιώ κάποιους να μην αρχίζουν και κατεβάζουν iso από οποίο site βρούνε, μόνο από Microsoft"

Επεξ/σία από diochris
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ειναι αυριο που βγαινουνε τα Windows 11 Final RTM εκδοση τους ; Πως μπορουμε να τις βρουμε τις ελληνικες εκδοσεις για να τις κατεβασουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/6/2021 στις 1:12 ΠΜ, Adrian είπε

H.. κατεβάζεις τα Windows 10, κάνεις εγκατάσταση, μπαίνεις σε Dev κανάλι και κάνεις ενημέρωση.. Έτοιμα τα 11 :)

Έχω ήδη windows 10. Πως κάνω τα υπόλοιπα για να πάω στα 11? Σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο tb.rg-adguard.net εμφανίστηκε το λίνκ των windows 11 final iso.

(τα downloads είναι απο microsoft κανονικά)

image.png.80e5e5c65c5c5ba7071caa8752a026dd.png

 

Edit: Και στο site της microsoft έχει τον update assistant kai to media creation tool gia win11

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11

Επεξ/σία από Bax
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...