Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Υπάρχει τρόπος κατά την εγκατάσταση να μην μας υποχρεώνει να συνδεθούμε στο ίντερνετ σε ένα φορητό πχ που έχει WiFi  και δεν κλείνει από κάπου ούτε από το bios

Η τουλάχιστον να μην μας υποχρεώνει να βάλουμε email να μπορούμε κατά την εγκατάσταση να βάλουμε απλά ένα όνομα χρήστη;

Γράψε ένα τυχαίο mail, και πρίν πατήσεις "επόμενο", βγάλε το καλώδιο  ethernet, ή κλείσε το ρουτερ ή κλείσε την ασύρματη κάρτα, και θα σου βγάλει σφάλμα οτι δεν μπορεί να επαληθευτεί το email. Πάτα "προηγούμενο" και θα σε ρωτήσει για απλό όνομα χωρις online σύνδεση

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Η τουλάχιστον να μην μας υποχρεώνει να βάλουμε email να μπορούμε κατά την εγκατάσταση να βάλουμε απλά ένα όνομα χρήστη;

Πριν μπει σε αυτό το σημείο, απενεργοποίησα εντελώς το  wifi    και προσπέρασε το βήμα που ζητάει να βάλουμε με το ζόρι λογαριασμό  MS …

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, yiannis1991 said:

384, 3072, 32768

Βασικά είναι τραμπάλα. Τώρα το έτρεξα πάλι και δείχνει στα 200GB/s. Άλλη φορά δείχνει 300GB/s, άλλη φορά πέφτει στο ΜΒ/s..

Σωστά τα έχεις βάλει απλά τα Windows 11 είναι για τα μπάζα

Σε κανα 2μηνο και ΑΝ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tollisth είπε

Καθαρή εγκατάσταση κανεις,δεν υπάρχει θέμα ομως 

ευχαριστω , upgrade ειναι το σωστο μαλλον ?

 μπορω να το κανω  απο το iso η γινετε μονο καθαρή εγκατασταση ?

αν θελω να κανω π.χ upgrade στα 11 πως γινετε ν παρακάμψω το default και να το κανω μονος μου ! ?

Επεξ/σία από bill_2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bill_2 είπε

ευχαριστω , upgrade ειναι το σωστο μαλλον ?

 μπορω να το κανω  απο το iso η γινετε μονο καθαρή εγκατασταση ?

αν θελω να κανω π.χ upgrade στα 11 πως γινετε ν παρακάμψω το default και να το κανω μονος μου ! ?

Για να μην μπερδεύεσαι με οποίο τρόπο να τα κάνεις γίνεται εγκατάσταση  και είναι ακριβως το ιδιο δεν αλλάζει κατι θα εχεις τα 11 αν τα κάνεις iso κάνεις καθαρή εγκατάσταση σβήνεις τα πάντα δηλαδή αν θέλεις να μην σβήσεις κατι τα κάνεις απο το update που σου δίνει την δυνατότητα να τα βάλεις χωρίς να διαγράφεις

-iso καθαρή εγκατάσταση

-update δεν διαγράφεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Longshad0ws είπε

Γράψε ένα τυχαίο mail, και πρίν πατήσεις "επόμενο", βγάλε το καλώδιο  ethernet, ή κλείσε το ρουτερ ή κλείσε την ασύρματη κάρτα, και θα σου βγάλει σφάλμα οτι δεν μπορεί να επαληθευτεί το email. Πάτα "προηγούμενο" και θα σε ρωτήσει για απλό όνομα χωρις online σύνδεση

Παίρνω ίντερνετ από τον πεθερό μου από κάτω και είναι δύσκολο να κλείσω το ρουτερ και όπως έγραψα το φορητό ένα Zenbook UX434FAC δεν έχει ούτε στο bios να κλείσεις το ασύρματο ούτε κάποιο κουμπί.

Στα 10ρια δεν έκανα σύνδεση από την αρχή στο ίντερνετ είχες αυτή την επιλογή έβαζα απλά Λευτέρης και τέλος τωρα είναι σπαστικό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

με το iso και usb το έκανες;

Ναι, κατέβασα το media creation tool από τη Microsoft και μου έφτιαξε usb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LLLEFTERIS Alt+F4 δοκίμασες όπως σου είπα στην προηγούμενη σελίδα; Νομίζω ή στην οθόνη που ζητάει να συνδεθείς σε δίκτυο ή στην οθόνη σύνδεσης με Microsoft λογαριασμό αν πατήσεις alt+F4 σε πετάει στη δημιουργία local account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, shodan είπε

@LLLEFTERIS Alt+F4 δοκίμασες όπως σου είπα στην προηγούμενη σελίδα; Νομίζω ή στην οθόνη που ζητάει να συνδεθείς σε δίκτυο ή στην οθόνη σύνδεσης με Microsoft λογαριασμό αν πατήσεις alt+F4 σε πετάει στη δημιουργία local account.

Όχι θα το δοκιμάσω στο επόμενο υπολογιστή που περιμένω να μου φέρουν για να βάλω τα 11 το ASUS είναι δικό μου αλλά δεν γίνετε κάθε φορά που μου δίνουν έναν υπολογιστή για να βάλω τα 11 να τους λέω δώστε email & pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Παίρνω ίντερνετ από τον πεθερό μου από κάτω και είναι δύσκολο να κλείσω το ρουτερ και όπως έγραψα το φορητό ένα Zenbook UX434FAC δεν έχει ούτε στο bios να κλείσεις το ασύρματο ούτε κάποιο κουμπί.

Στα 10ρια δεν έκανα σύνδεση από την αρχή στο ίντερνετ είχες αυτή την επιλογή έβαζα απλά Λευτέρης και τέλος τωρα είναι σπαστικό αυτό.

Έκανα και εγώ μια εγκατάσταση τα Win11 σε USB φλασάκι για δοκιμή.

Είχα συνδεθεί στο internet και όταν έφτασα στο σημείο που μου ζητούσε να βάλω λογαριασμό, πάτησα με το ποντίκι το κουμπί για άτομα με πρόβλημα-αναπηρία. Μου εμφάνισε τις σχετικές ρυθμίσεις, αλλά μου έδωσε πρόσβαση και στο σύνολο των ρυθμίσεων.

Οπότε απενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις το Wifi και με άφησε να κάνω τοπικό λογαριασμό.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προβλημα με το office 2019 ελληνικο . Εκανε κανονικα εγκατασταση αλλα οταν παω να ανοιξω το word ανοιγει και στα 3 δευτερολεπτα κλεινει . Εχει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση, κατεβασα το ISO των Windows 11 και παω να κανω καθαρη εγκατασταση σε ενα παλιο λαπτοπ διπυρινο  4gb ram και μολις μου φορτωνει απο usb κανονικα, διαλεγω εκδοση, παταω επομενο, και μου γραφει μετα "Ο υπολογιστης σας δεν πληρει τις ελαχιστες απαιτησεις για τα Windows 11"  "διευκρινιζω ξανα, απο USB Καθαρη εγκατασταση". Με το επισημο Final ISO της Microsoft, δεν θα επρεπε να κανει κανονικα εγκατασταση??

(Σκεφτομαι τωρα μηπως πρεπει να εχει απαραιτητα εστω το UEFI ενεργο? Γιατι ο συγκεκριμενος δεν εχει)

Επεξ/σία από makhs5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, tollisth said:

 

 

Quote

-iso καθαρή εγκατάσταση

-update δεν διαγράφεις 

Μπορείς άνετα να κάνεις upgrade χωρίς να χάσεις τίποτα με το iso. Απλός πατάς διπλό κλικ στο iso και τρέχεις το setup.exe. Μόνο αν το κάνεις bootable δεν γίνεται.

Επεξ/σία από bep1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, makhs5 είπε

ενα παλιο λαπτοπ διπυρινο

Define "διπυρινο". Παλιοτερο απο intel 8ης γενιας ή ryzen 2ης? 

Οχι τιποτε αλλο, θα βγαλεις ψευτες ολους αυτους που λεγανε οτι μια χαρα ΘΑ γινεται εγκατασταση και σε παλιοτερα συστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...