Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, panakos_thess είπε

@7nisiotis και αλλο βιντεο εβγαλε ειδα και τα results και στο Live αλλα δεν τα τεσταρε με Intel που στην AMD εχει καποιο θεμα στην L3!!!επεισης στα 11αρια by default εχει enable το VBS που ειναι μεγαλη καταστροφη στα FPS και input lag

https://www.pcgamer.com/windows-11-pcs-can-hobble-gaming-performance/ μπορεις να το κανεις disable ευκολα

Κατα την δικια μου αποψη ναι εχω κανει μερικα τεστακια βαλε το!!!

bro !! VBS   off    / dev 22648

vbhbh.jpg.42d15d1830b02442975a1d2f8fd5feea.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, Dragonlordcv2002 είπε

να πουλήσω νεφρό για αγορά νέου συστήματος για να μπουν τα 11αρια.

γιατί να πουλήσεις νεφρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How to restore the classic File Explorer context menu in Windows 11
https://www.ghacks.net/2021/10/04/how-to-restore-the-classic-file-explorer-context-menu-in-windows-11/ 

Ετσι ειναι το right click menu στα 11?! Ουτε σε chrome os τετοια ασχημια και ελλειψη λειτουργικοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

γιατί να πουλήσεις νεφρό;

Θες να βάλω σε σύγκριση πόσο έδωσα για να έχω το 2012 μητρική cpu και μνήμη σε σχέση με το πόσα πρέπει να δώσω τώρα για αντίστοιχων δυνατοτήτων σύστημα μόνο και μόνο για τα 11 ?

Και όχι γιατί δεν με καλύπτει αλλά γιατί έτσι γουστάρει η μικρομαλακή.

 

15 ώρες πριν, micos000 είπε

Γιατί το λες αυτό; Έβαλα δοκιμαστικά τα 11 σε έναν A8 6600K με 4gb ram και ssd και το feeling ήταν σαν να είχα τα 10άρια

Οπότε, όχι μόνο δεν χρειάζεται να πουλήσεις νεφρό, ούτε καν αίμα δεν χρειάζεται να δώσεις. :)

Και εγώ τα έβαλα δεν είναι θέμα feeling αλλά έπρεπε να κάνω μοντα για να μπουν πρωτον και δέυτερον αν η μικρομαλακή αποτρέπει το update γιατι τσεκαρει τι cpu έχεις δεν θα είμαι σε συνεχές φορμάτ για να το κάνω να δουλέψει με άλλες μοντες.

Μάλλον της έγλειψαν τα πόδια οι κατασκευαστές γιατί δεν τα σκάμε για αναβάθμιση τόσο συχνά όσο θα θελαν.

Στην τελική γιατί να αλλάξω κάτι που δουλεύει (μετά τα 7 ) τέλεια ? Από την πρώτη αναβάθμιση σε 10 απο 8.1 που είχα δεν έχω κάνει φορμάτ και δουλεύουν άψογα.

 

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Θες να βάλω σε σύγκριση πόσο έδωσα για να έχω το 2012 μητρική cpu και μνήμη σε σχέση με το πόσα πρέπει να δώσω τώρα για αντίστοιχων δυνατοτήτων σύστημα μόνο και μόνο για τα 11 ?

Και όχι γιατί δεν με καλύπτει αλλά γιατί έτσι γουστάρει η μικρομαλακή.

δεν καταλαβαίνω τι λες. Τι εννοείς αντίστοιχων δυνατοτήτων και τι σχέση έχουν οι τιμές του hardware με τα windows 11. Τα requirements των 11 είναι τίποτα, χώμα. Και σε pc 10ετίας μπαίνουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τι κανω μου λετε ? Εχω συστημα που καλυπτει ολες τις προδιαγραφες εκτος του επεξεργαστη (7ης γενιας). Τα περναω ? Με τα updates που λενε οτι θα μπλοκαριστουν τι γινεται ? Ποια updates εννοουν ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, jim_p said:

Ειχαμε πριν 10 χρονια intel 7ης γενιας και ryzen 2ης? Ποσο εχω γερασει?!?!

Ποιος το είπε αυτό γιατί δεν το βρίσκω κάπου, μάλλον το πολύ registry "hack" φταίει

43 minutes ago, mphxths said:

Εγω τι κανω μου λετε ? Εχω συστημα που καλυπτει ολες τις προδιαγραφες εκτος του επεξεργαστη (7ης γενιας). Τα περναω ? Με τα updates που λενε οτι θα μπλοκαριστουν τι γινεται ? Ποια updates εννοουν ?

Εγώ στην θέση σου θα περίμενα. Αυτό με τα updates το έχω ακούσει και εγώ χωρίς να προσδιορισουν ποια ακριβώς updates θα blockaroun

3 hours ago, Dragonlordcv2002 said:

Θες να βάλω σε σύγκριση πόσο έδωσα για να έχω το 2012 μητρική cpu και μνήμη σε σχέση με το πόσα πρέπει να δώσω τώρα για αντίστοιχων δυνατοτήτων σύστημα μόνο και μόνο για τα 11 ?

Κανείς δεν σε αναγκάζει να βάλεις 11. Tα Windows 10 θα τρέχουν κανονικά και θα έχουν και Updates μέχρι το 2025

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Άμα βάλω τα 11αρια με καθαρή εγκατάσταση, θα ενεργοποιηθούν αυτόματα; Επειδή έχω τώρα 10 ενεργοποιημένα. Επειδή νομίζω το κλειδί ενεργοποίησης το κρατάει στην μητρική και με format δεν φεύγει. Ή να κάνω πρώτα αναβάθμιση και μετά format? Επειδή έχει περάσει καιρός θέλω να μπουν τα 11αρια καθαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Panos10070 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Άμα βάλω τα 11αρια με καθαρή εγκατάσταση, θα ενεργοποιηθούν αυτόματα; Επειδή έχω τώρα 10 ενεργοποιημένα. Επειδή νομίζω το κλειδί ενεργοποίησης το κρατάει στην μητρική και με format δεν φεύγει. Ή να κάνω πρώτα αναβάθμιση και μετά format? Επειδή έχει περάσει καιρός θέλω να μπουν τα 11αρια καθαρά. 

Όπως τα λες μπορείς να κάνεις καθαρή εγκατάσταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Devastor είπε

Ποιος το είπε αυτό γιατί δεν το βρίσκω κάπου, μάλλον το πολύ registry "hack" φταίει

Εδω ειπωθηκε

5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Τα requirements των 11 είναι τίποτα, χώμα. Και σε pc 10ετίας μπαίνουν..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, jim_p είπε

Ειχαμε πριν 10 χρονια intel 7ης γενιας και ryzen 2ης? Ποσο εχω γερασει?!?!

https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-11-specifications

εδώ λέει "Processor 1 gigahertz (GHz) or faster with 2 or more cores on a compatible 64-bit processor or System on a Chip (SoC)"

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/10/2021 στις 10:52 ΠΜ, 7nisiotis είπε

 

 

This was tested with the same build that will be on final release in a few days.

 

It seems there is something wrong with the cpu scheduler with AMD PBO as you can see the cpu boosting 200mhz less. I have heard reports with lower fps using Intel. Higher DWM latency in desktop. Some other annoying bugs. Future video talking about results soon!

Με κόβω για rollback..Και τα λέμε στην επόμενη έκδοση ΑΝ έχουν φτιαχτεί οι γελοιότητες.

A memory leak in Windows 11's File Explorer is holding users' RAM hostage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...