Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Jumbi είπε

Καποιες φορες ειναι και θεμα ηλικιας, πχ εγω επαιζα χρονια στο PC και καποια στιγμη κουραστηκα στην καρεκλα και το γυρισα, απροσδοκητα, ξαπλα στον καναπε 😉

Αν μου το λεγανε πριν χρονια, θα γελουσα 🤪

O Choutas είναι σαν τον Benjamin Button. Όσο μεγαλώνει γίνεται νεότερος 😛😛😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chn-cynic είπε

Εγώ γιατί τρώω επίθεση τώρα :D ? Όντως παρεξήγησα!
 

 

Εγώ με αυτό το καλώδιο που είχε μέσα νομίζω είμαι και έχει 120. Τσέκαρε πάντως η TV σου άν έχει full specs 4k/120 γιατί οι περισσότεροι vendors κάνανε μαιμουδιές. Εμένα μία Sony TV διαφημιζόταν για 4k/120 και τελικά μετά απο 10 patches πάλι αχταρμάς είναι...

Βασικά στα specs αν μπεις και δεις η συγκεκριμένη τηλεόραση λέει 100hz... Αλλά πίσω από τη tv στο HDMI 3 και 4 γράφει 120... 

Πώς μπορώ να ξέρω σίγουρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Βασικά στα specs αν μπεις και δεις η συγκεκριμένη τηλεόραση λέει 100hz... Αλλά πίσω από τη tv στο HDMI 3 και 4 γράφει 120... 

Πώς μπορώ να ξέρω σίγουρα?

Έχεις ανοίξει τα hdmi features στην τβ?νομίζω η σαμσουνγκ το λεει ultra hdmi color κάτι τετιο

Και η lg το ίδιο 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Έχεις ανοίξει τα hdmi features στην τβ?νομίζω η σαμσουνγκ το λεει ultra hdmi color κάτι τετιο

Και η lg το ίδιο 

Όχι δεν τα έχω ανοίξει... Πώς το κάνω αυτό? Δεν έχω ιδέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

 

config-67-medium.jpg

Δεν έχει πουθενά κάτι τέτοιο η τηλεόραση μου... Στις ρυθμίσεις πάω?

Μπήκα σε αυτή την ιστοσελίδα και μου γράφει 120hzScreenshot_2023-03-03-20-13-13-488_com.android.chrome.jpg.fdfa241a453034754f97365b8e64928d.jpg

Επεξ/σία από Marios Rios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Δεν έχει πουθενά κάτι τέτοιο η τηλεόραση μου... Στις ρυθμίσεις πάω?

Μπήκα σε αυτή την ιστοσελίδα και μου γράφει 120hzScreenshot_2023-03-03-20-13-13-488_com.android.chrome.jpg.fdfa241a453034754f97365b8e64928d.jpg

Settings ,picture ,additional settings 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Settings ,picture ,additional settings 

Σε ευχαριστώ... Παίζει να λέει 120hz στα specs και να μπω εκεί που λες και να δείχνει άλλα?

Ρωτάω γιατί είμαι δουλειά... Μετά θα πάω σπίτι να το δω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Marios Rios είπε

Σε ευχαριστώ... Παίζει να λέει 120hz στα specs και να μπω εκεί που λες και να δείχνει άλλα?

Ρωτάω γιατί είμαι δουλειά... Μετά θα πάω σπίτι να το δω!

Iσως υποστηρίζει 120 hz σε 1080p. Δηλαδή αν βαλεις το xbox 1080 να σε αφήνει να επιλέξεις και 120hz,δες πρώτα σε 4κ ποσα hz μπορείς να επιλέξεις από τα settings του xbox

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Iσως υποστηρίζει 120 hz σε 1080p. Δηλαδή αν βαλεις το xbox 1080 να σε αφήνει να επιλέξεις και 120hz,δες πρώτα σε 4κ ποσα hz μπορείς να επιλέξεις από τα settings του xbox

Τελικά δέχτηκε την επιλογή 4Κ - 120 

Άπαξ και τη δέχτηκε σημαίνει πως το υποστηρίζει έτσι? Το γράφει αλλά ρωτάω για να είμαι σίγουρος διότι δε ξέρω από αυτά καθόλου 

Ενεργοποίησα και το Freesync δε ξέρω αν έκανα καλά... Δε ξέρω καν τι είναι αλλά μου φαίνεται έπρεπε να το κάνω! Χαχα

Έβαλα δύο φωτό για τα 4Κ - 120 και Freesync συν μία τρίτη για να κάνω την εξής ερώτηση: Λέει ότι δεν υποστηρίζει η tv dolby vision... Κάποιος να μου πει με σιγουριά αν υποστηρίζει? Η τηλεόραση είναι η 55QNED826QB

Screenshot_2023-03-04-08-08-38-116_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-03-04-08-08-42-304_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-03-04-08-08-47-188_com.miui.gallery.jpg

Επεξ/σία από Marios Rios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα βλέπω. Dolby digital δεν έχει λογικό. Από c1 και πάνω. Όλα καλά, άμα δείς παιχνίδι που τα υποστηρίζει 120hz θα το καταλάβεις. Ή στο μενού του παιχνιδιού το ενεργοποιείς.

Πχ έχει το Cod και το overwatch (ως framerate).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2023 στις 1:10 ΜΜ, jimtriol είπε

Το odyssey έχει φανταστικό κόσμο άλλωστε η ubi αν κάτι έχει ως εταιρεία είναι να φτιάχνει εκπληκτικούς κόσμους .Και εγώ είχα ρίξει αρκετές ώρες αλλά μετά από ένα σημείο έμοιαζε πιο πολύ με καταναγκαστικά έργα να καθαρίσεις το τεράστιο χάρτη ,και ενώ το τερμάτισα το δεύτερο dlc νομίζω το άφησα στη μέση.Ηταν και το setting με Αρχαία Ελλάδα που έδινε πόντους ,το Βαλχαλα πχ δε το άντεξα ,στο 10% του παιχνίδιου το παράτησα.

Επειδή έχω παίξει και το odyssey και το origins και τώρα παίζω το valhalla εκεί που καταλήγω είναι οτι όσο πάιζεις κύρια ιστορία είναι καλά όταν αρχίζεις τα γύρω γύρω (αγγαρείες) εκεί ξεκινάει η βαρεμάρα και τα καταναγκαστικά έργα στο καθάρισμα του χάρτη απλά ποντάρει (μάλλον) στον ψυχαναγκασμό του παίκτη όπως είμαι εγώ που ενώ βαριέμαι λέω ε κάνε και αυτό κάνε και αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...