Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ Fulgore,νομίζω ότι η Bethesda ανήκει στη ms άρα από χρήματα δεν υπάρχει κανένα θέμα.Ακομα και χρήματα να μην υπήρχαν που λέει ο λόγος,δε κάνει τίποτα να βγάλουν βίντεο και να τα ανεβάζουν στα Social.Τσαμπα είναι.Επισης το ότι δε το τερμάτισαν πολλοί,δε μου λέει κάτι.Και εγώ στην τύχη το ξεκίνησα μόνο και μόνο για τον ντόρο που έχει γίνει.Εχω μεγάλο backlog και έλεγα ότι δε θα το ξεκινήσω ακόμα.Τελικα το ξεκίνησα και το πάω μαζί με το Bayonetta 3, σερί.Αντε να βγάλει κάνα παιχνίδι και η Sony γιατί η κονσολα είναι ένα βήμα πριν το πούλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ακριβώς γράφω και εγώ στο σχόλιο μου.

Oτι το Xbox division προτίμησε να μην διαθέσει χρήματα στην προώθηση του συγκεκριμένου παιχνιδιού μιας και είναι μικρότερη παραγωγή, για να τα διαθέσει στους πιο μεγάλους τίτλους οι οποίοι κυκλοφορούν αργότερα(αυτοί οι τίτλοι για τους οποίους ο κόσμος θα κάτσει να βάλει και συνδρομή μόνο για αυτούς).

Γιαυτο έγινε και Shadow drop μιας και ούτε κουτάτο από ότι φαίνεται θα κυκλοφορήσει.

Και εννοείται ότι το ποσοστό ολοκλήρωσης παιχνιδιών, ειδικά μέσα σε μια υπηρεσία όπως το Gamepass έχει ενδιαφέρον, για να βλέπουμε πόσοι τελικά από όλους αυτούς που δοκιμάζουν όλα τα νέα παιχνίδια(ειδικά όταν μιλάμε για ντόρο), τα τελειώνουν κιολας.....

Για αυτό το λόγο ανέφερα και το άλλο δημοφιλές Indie, αλλά βλέπω ότι πάλι αλλού πήγε το πράγμα...

32 λεπτά πριν, chn-cynic είπε

Lol τι άλλο θα σκαρφιστείτε ρε αλάνια για να βγάλετε μέτριο ένα παιχνίδι 98% Overwhelmingly Positive? Κωμωδία έχει καταντήσει :D

Πάλι η ίδια ιστορία? Ποιος έβγαλε το συγκεκριμένο παιχνίδι μέτριο ? Πάλι με το παραμικρό να δημιουργηθεί χωρίς λόγο θέμα?

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγες είναι οι σημαντικές κυκλοφορίες με καρφιτσωμένο release date

Pέζι 4, Jedi Survivor, Redfall, Diablo 4 και Tears of the Kingdom για Switch

Έρχεται μεγάλη ξηρασία απο Sony, MS, Ubi, EA γι' αυτο λοιπόν,  καθαρίστε backlog

 

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δεν εχω καταλάβει γιατί σας απασχολούν τόσο πολύ τα exlusives.

Αλήθεια τώρα προλαβαίνετε να παίξετε αυτά που βάζουν μέσα στο game pass? Η αν δεν είναι exlusive δεν το ακουμπάτε?

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτό ακριβώς γράφω και εγώ στο σχόλιο μου.

Oτι το Xbox division προτίμησε να μην διαθέσει χρήματα στην προώθηση του συγκεκριμένου παιχνιδιού μιας και είναι μικρότερη παραγωγή, για να τα διαθέσει στους πιο μεγάλους τίτλους οι οποίοι κυκλοφορούν αργότερα(αυτοί οι τίτλοι για τους οποίους ο κόσμος θα κάτσει να βάλει και συνδρομή μόνο για αυτούς).

Γιαυτο έγινε και Shadow drop μιας και ούτε κουτάτο από ότι φαίνεται θα κυκλοφορήσει.

Και εννοείται ότι το ποσοστό ολοκλήρωσης παιχνιδιών, ειδικά μέσα σε μια υπηρεσία όπως το Gamepass έχει ενδιαφέρον, για να βλέπουμε πόσοι τελικά από όλους αυτούς που δοκιμάζουν όλα τα νέα παιχνίδια(ειδικά όταν μιλάμε για ντόρο), τα τελειώνουν κιολας.....

Για αυτό το λόγο ανέφερα και το άλλο δημοφιλές Indie, αλλά βλέπω ότι πάλι αλλού πήγε το πράγμα...

Πάλι η ίδια ιστορία? Ποιος έβγαλε το συγκεκριμένο παιχνίδι μέτριο ? Πάλι με το παραμικρό να δημιουργηθεί χωρίς λόγο θέμα?

Διαφωνούμε για τα χρήματα. Shadow dropping τέτοιας ποιότητας τίτλους δεν είναι για να γλιτώσουν το marketing. ΠΟυ θα μπορούσε να είναι ένα video στο κανάλι τους που δεν κοστίζει τίποτα. Τα είχαν τα trailer έτοιμα.

Το ποσοστό ολοκλήρωσης έχει ενδιαφέρον παντού για τους completionists. Για κανέναν άλλο :)

Για το τελευταίο, θα προσποιηθώ οτι δεν κοροιδευόμαστε μεταξύ μας και καλή πίστη θα πώ μπαρδόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Fulgore το παιχνίδι δεν έχει ουτε 1.5 μηνα που βγήκε, επίσης είναι "τζαμπα" σε μια υπηρεσία που ο καθένας δεν καίγεται να το τελειώσει αμέσως μιας και ξέρει οτι θα βρίσκεται εκεί μόνιμα σαν 1rst party τιτλος και δεν θα βγεί ποτέ.  Άρα όσο ενδιαφέρον και να έχουν τα ποσοστά όπως ισχυριζεσαι δεν μας λενε τίποτα επί της ουσίας την παρούσα στιγμή.  Οι περισσότεροι θα κοιτάξουν πρώτα να τελειώσουν παιχνίδια απο 3rd party που δεν πρόκειται να κάτσουν πολύ καιρό μέσα στην υπηρεσία. Επίσης το άλλο παράδειγμα που έφερες με το Chained Echoes ξέρεις πολύ καλά ότι το παιχνίδι είναι ιδιαίτερο και δεν είναι για casual κοινό, άρα τελείως ατυχής η σύγκριση και irrelevant τα ποσοστά ολοκλήρωσης όταν ακόμα και στο steam απο κόσμο που το πλήρωσε  έχει 15% completion σε σχέση με το Hi fi rush που εχει 30%. 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chn-cynic είπε

Διαφωνούμε για τα χρήματα. Shadow dropping τέτοιας ποιότητας τίτλους δεν είναι για να γλιτώσουν το marketing. ΠΟυ θα μπορούσε να είναι ένα video στο κανάλι τους που δεν κοστίζει τίποτα. Τα είχαν τα trailer έτοιμα.

Το ποσοστό ολοκλήρωσης έχει ενδιαφέρον παντού για τους completionists. Για κανέναν άλλο :)

Για το τελευταίο, θα προσποιηθώ οτι δεν κοροιδευόμαστε μεταξύ μας και καλή πίστη θα πώ μπαρδόν.

Spoiler

Αναφέρομαι απλά για τίτλους τέλους, ανεξαρτήτως δυσκολίας.

Ούτε για 100% achievements ή Gearscore μίλησα, ούτε ποσοστό ολοκλήρωσης σε υψηλή δυσκολία, ούτε τίποτα, αρα που κολλάνε τα περι completionist?

Δεν γράφεται συνέχεια, ότι το Gamepass είναι πολύ καλό, γιατί προσφέρει στον κόσμο την δυνατότητα να παίξει/δοκιμάσει παιχνίδια, ειτε που δεν γνωρίζει, είτε που δεν θα αγόραζε? Ε και εγώ απλά πρόσθεσα σε αυτό, ότι έχει ενδιαφέρον να δούμε ποια από αυτά(οπως στο συγκεκριμένο παιχνίδι)τελικά τα τελειώνει ο κόσμος και δεν τα παρατάει.

Αν πάμε με την λογική, του ότι οποιο παιχνίδι έχει χαμηλό ποσοστό ολοκλήρωσης είναι μέτριο, τότε θα βγάλουμε μέτρια όλα τα indie/Jrpg παιχνιδια και πάει λέγοντας, ειδικά τα πιο δύσκολα τύπου Cuphead, Soulsborne κλπ

Σου φαίνεται αυτό λογικό ή έγραψα εγώ κάπου κάτι τέτοιο?

41 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω δεν εχω καταλάβει γιατί σας απασχολούν τόσο πολύ τα exlusives.

Αλήθεια τώρα προλαβαίνετε να παίξετε αυτά που βάζουν μέσα στο game pass? Η αν δεν είναι exlusive δεν το ακουμπάτε?

Προσωπικά δεν με απασχολούν  τα exclusives(δεν παίζω σε μόνο μια πλατφόρμα). Ο συμφορουμίτης αναφέρθηκε στο συγκεκριμένο παιχνίδι, και απλά πρόσθεσα την άποψη μου. Μια χαρά και indies παιχνίδια παίζω, και jrpgs, και hack n slash και πάει λέγοντας και εννοείται ότι δεν έχω παίξει ότι έχει μπει μέσα στο gamepass(πχ ακόμα δεν έχω προλάβει να παίξω το Star Wars/Atomic Heart).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...