Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, Georgeal είπε

Εγώ δεν είχα πολλά μονόφυλλα όποτε έβαλα κενές και σε κανονικά έντυπα. Ελπίζω βα μην έχω θέμα και γι αυτό πχια 😒

εμενα δεν μου εχου δωσει καθολου μονοφυλλα. Οποτε τις απογραφω ολες τις κενες σε κανονικα πολλαπλα εντυπα! Εχε γουστο να μου πουνε στο τελος ξαναπερασε τις ολες σε μονοφυλλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, La_vie_en_tsouknida είπε

αν έχεις και "ερείπια" λογικό μου φαίνεται. Ποιος θα πάει να μείνει εκεί; 

3 είναι τα ερείπια, τα υπόλοιπα που λέω κενά, από τις σκόνες και τα πολλά φυλλάδια απ'έξω φαίνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kanikolas είπε

εμενα δεν μου εχου δωσει καθολου μονοφυλλα. Οποτε τις απογραφω ολες τις κενες σε κανονικα πολλαπλα εντυπα! Εχε γουστο να μου πουνε στο τελος ξαναπερασε τις ολες σε μονοφυλλα!

Άμα δεν τους αρέσει, να σου δίναμε μονόφυλλα. Έχουν τόσο τέλεια οργάνωση γενικά & θα τους κάνει ζημιά αν τα κενά περαστούν σε κανονικά έντυπα & όχι σε μονόφυλλα🙄

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 λεπτά πριν, vali είπε

3 είναι τα ερείπια, τα υπόλοιπα που λέω κενά, από τις σκόνες και τα πολλά φυλλάδια απ'έξω φαίνονται

Μόνο 3;;; (καλά, την Πομπηία σε έβαλαν να απογράψεις;...πλάκα κάνω). Πάντως το νούμερο δεν μου φαίνεται παράλογο. Δεν ξέρω που είσαι αλλά μπορώ να φανταστώ περιοχές της Αθήνας να έχουν τόσες και περισσότερες κενές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θεωρείται πως αν καταχωρούμε τις κενές χωρίς να τις γράφουμε στο μονόφυλλο, είναι λάθος; Γιατί είναι ανούσιο να γίνεται αυτό μια στο χαρτί και μια στην πλατφόρμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, La_vie_en_tsouknida είπε

 

Μόνο 3;;; (καλά, την Πομπηία σε έβαλαν να απογράψεις;...πλάκα κάνω). Πάντως το νούμερο δεν μου φαίνεται παράλογο. Δεν ξέρω που είσαι αλλά μπορώ να φανταστώ περιοχές της Αθήνας να έχουν τόσες και περισσότερες κενές. 

εμενα να δεις μου εχουν βαλει 2 τεραστιες σκατο-πολυκατοικιες, στην αρχη χαρηκα πως θα εχω πολυ κοσμο κτλ. και προκυπτουν τελικα παρα πολλες κενες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, andreasgt21 είπε

Παιδιά, θεωρείται πως αν καταχωρούμε τις κενές χωρίς να τις γράφουμε στο μονόφυλλο, είναι λάθος; Γιατί είναι ανούσιο να γίνεται αυτό μια στο χαρτί και μια στην πλατφόρμα

Ανούσιο, ξεανούσιο στο τέλος θα πρέπει να παραδώσεις και τα έντυπα για όσα άτομα/κατοικίες δεν έχουν αυτοαπογραφεί.  Καλύτερα να το κάνεις τώρα σταδιακά παρά να αναγκαστείς να το κάνεις αργότερα μαζικά....

5 λεπτά πριν, kanikolas είπε

εμενα να δεις μου εχουν βαλει 2 τεραστιες σκατο-πολυκατοικιες, στην αρχη χαρηκα πως θα εχω πολυ κοσμο κτλ. και προκυπτουν τελικα παρα πολλες κενες κτλ.

Αχ, κάθε τμήμα και καημός τελικά... 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Georgeal είπε

Εγώ είμαι σε χωριό και έχω 60-70 κενές στις 190, ίσως και περισσότερες..

τουλαχιστον εκει στο χωριο ξερεις οτι ειναι σιγουρα κενες, εδω θα τις βαλω κενες (με επιφυλαξη) αφου εχω περασει, εχω ξαναπερασει, εχω αφησει μαιλ μου, κινητο μου κτλ. Μπορει και να κατοικουνται αλλα δεν καθομαι να ασχοληθω αλλο! Αρχες Γεναρη ολες οι αμφισβητουμενες τις περναω σαν κενες...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kanikolas είπε

τουλαχιστον εκει στο χωριο ξερεις οτι ειναι σιγουρα κενες, εδω θα τις βαλω κενες (με επιφυλαξη) αφου εχω περασει, εχω ξαναπερασει, εχω αφησει μαιλ μου, κινητο μου κτλ. Μπορει και να κατοικουνται αλλα δεν καθομαι να ασχοληθω αλλο! Αρχες Γεναρη ολες οι αμφισβητουμενες τις περναω σαν κενες...

Προφανώς και αυτό θα κανεις. Όπως το ίδιο και με τους αρνητές…σιγά μην παρακαλάς τον οποιονδήποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Panilio είπε

παιδια με 153 κατοικιες και 350 πληθυσμο, θα παρω κανα φραγκο ή θα μας τα φανε οι κρατησεις?

Όσα κι αν πάρεις, νομίζω θα είσαι από τους MVP. 😆

Εγώ έχω 193 κατοικίες αλλά πληθυσμό λίγο κάτω από 300.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, για να αλλάξω όροφο τι κάνω? Να βγάλω νέο κωδικό κατοικίας?

Θα έχουμε δικαίωμα να αλλάξουμε στοιχεία και σε οριστικές μετά τις 23 Δεκεμβρίου? 

Επεξ/σία από kostaspsilos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kostaspsilos13 είπε

Παιδιά, για να αλλάξω όροφο τι κάνω? Να βγάλω νέο κωδικό κατοικίας?

Θα έχουμε δικαίωμα να αλλάξουμε στοιχεία και σε οριστικές μετά τις 23 Δεκεμβρίου? 

Θα αλλάξεις όροφο από την Ο3 (εκεί που είχες βάλει και αρχικά τον όροφο). Πάτα κι ένα αποθήκευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, La_vie_en_tsouknida είπε

Θα αλλάξεις όροφο από την Ο3 (εκεί που είχες βάλει και αρχικά τον όροφο). Πάτα κι ένα αποθήκευση

Ευχαριστώ.. Έχω κι ένα λάθος σε οικοδομικό τετράγωνο και α/α κτιρίου.. Αλλάζω κάπως κι αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...