Προς το περιεχόμενο

MAUI ομπρέλα θαλάσσης Praktiker [EΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ]


ge0rgi0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostakiss είπε

κατοπιν επικοινωνιας με την golden fleece , με ενημερωσαν οτι για λογους ασφαλειας , καλο ειναι το κρουστικο να αντικαθιστα το κονταρι που μπαινει στη παραλια.

 

γι αυτο το λογο, εγω που εχω την 2,20μ μου προτειναν το πρασινο (κωδικος 10106) , οπου το δοκιμασα και ειναι κομπλε !

Άμα φυσάει πολύ αέρας και το κρουστικό κινδυνεύει

Ο καθένας παίρνει τα μέτρα του...

Δέκα έτη με ένα κοντάρι.... Μία φορά μου γύρισε ανάποδα γιατί την είχα λίγο με κλίση λάθος....

Θέλει να κοιτάς αέρα και κλίση....

 

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, gatoulis είπε

Λοιπόν πήγα πήρα την μεγάλη Φ220 και κρουστικο φ30 και ήταν μια χαρά . 

Καλησπέρα το κρουστικό φ30 χρειάζεται το κοντάρι της ομπρέλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, giorgionats είπε

Καλησπέρα το κρουστικό φ30 χρειάζεται το κοντάρι της ομπρέλας?

Όχι δεν το χρησιμοποίησα μου φάνηκε υπερβολικό ,γιατί παίρνει υπερβολικό ύψος μετά .είσαι μια χάρα με το κρουστικο μόνο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gatoulis είπε

Όχι δεν το χρησιμοποίησα μου φάνηκε υπερβολικό ,γιατί παίρνει υπερβολικό ύψος μετά .είσαι μια χάρα με το κρουστικο μόνο.

Καθολου υπερβολικο υψος δεν περνεις εαν βαλεις την ομπρελα το κατω κονταρι και το κρουστικο ολα μαζι.
Εγω βαζω την ομπρελα τερμα κατω και ουσιαστικα κρυβω και προστατευω τον σπαστικο και ηλιθιο μηχανισμο που εχουν ολες αυτες οι ομπρελες για να γερνουν προς τον ηλιο. Ο μηχανισμος αυτος οπως αναφερθηκε πιο πανω ειναι το πιο ευαισθητο σημειο τους. Σπανια εχω χρησιμοποιησει τον μηχανισμο γιατι τις περισσοτερες φορες μου γυρναει απο τον αερα.
Μπαινω απο κατω σκυφτος και ειναι τελεια.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, safridia είπε

Καθολου υπερβολικο υψος δεν περνεις εαν βαλεις την ομπρελα το κατω κονταρι και το κρουστικο ολα μαζι.
Εγω βαζω την ομπρελα τερμα κατω και ουσιαστικα κρυβω και προστατευω τον σπαστικο και ηλιθιο μηχανισμο που εχουν ολες αυτες οι ομπρελες για να γερνουν προς τον ηλιο. Ο μηχανισμος αυτος οπως αναφερθηκε πιο πανω ειναι το πιο ευαισθητο σημειο τους. Σπανια εχω χρησιμοποιησει τον μηχανισμο γιατι τις περισσοτερες φορες μου γυρναει απο τον αερα.
Μπαινω απο κατω σκυφτος και ειναι τελεια.

 

 

Άρα εσύ έχεις το Φ32 να φανταστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε έχουμε 2 επιλογές για την ομπρέλα 2.20;

1) Κρουστικό κοντάρι Φ30 χωρίς να χρησιμοποιήσουμε το κάτω αφαιρούμενο κοντάρι της ομπρέλας.

2) Κρουστικό κοντάρι Φ32 αν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε το κάτω αφαιρούμενο κοντάρι της ομπρέλας όπου εκεί έχουμε την επιλογή να σηκώνουμε την ομπρέλα ακόμα πιο ψηλά.

 

@safridia Μηχανισμό εννοείς η τσάκιση που έχει το κοντάρι της ομπρέλας για να γέρνει η ομπρέλα;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostakiss είπε

Τώρα το μόνο που μένει είναι τσάντα για το κρουστικο και κλείσαμε , καμία ιδέα ;;! Μη σκίσουμε τη Μάουι 🤪

Τσάντα από παλιά ομπρέλα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση : Πέρσι όταν κ μου χάλασε ΚΑΙ εμένα στο σημείο της ανάκλισης , την πηγα στην αντιπροσωπεια (κάπου στα Πετράλωνα, αν θυμαμαι καλά), οριακα εντος-εκτός εγγύησης , κ μου την αφαίρεσαν χωρίς κόστος . Πλέον ειναι μονοκόμματη κ σταθερότατη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, filippos001 said:

Προς ενημέρωση : Πέρσι όταν κ μου χάλασε ΚΑΙ εμένα στο σημείο της ανάκλισης , την πηγα στην αντιπροσωπεια (κάπου στα Πετράλωνα, αν θυμαμαι καλά), οριακα εντος-εκτός εγγύησης , κ μου την αφαίρεσαν χωρίς κόστος . Πλέον ειναι μονοκόμματη κ σταθερότατη .

εννοεις οτι πλεον εχεις ομπρελα και κονταρι χωρις ανακλιση?

οριακα στην εγγυηση , εννοεις στα 2 χρονια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostakiss είπε

εννοεις οτι πλεον εχεις ομπρελα και κονταρι χωρις ανακλιση?

οριακα στην εγγυηση , εννοεις στα 2 χρονια?

ΝΑΙ , πλέον χωρίς την περιττή ανάκλιση. Δεν είχα απόδειξη , αλλα ήμουν οριακα στη 2ετία. Πολύ εξυπηρετικοι !

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, filippos001 είπε

Προς ενημέρωση : Πέρσι όταν κ μου χάλασε ΚΑΙ εμένα στο σημείο της ανάκλισης , την πηγα στην αντιπροσωπεια (κάπου στα Πετράλωνα, αν θυμαμαι καλά), οριακα εντος-εκτός εγγύησης , κ μου την αφαίρεσαν χωρίς κόστος . Πλέον ειναι μονοκόμματη κ σταθερότατη .

Μοσχάτο χανος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...