Προς το περιεχόμενο

MAUI ομπρέλα θαλάσσης Praktiker [EΞΑΝΤΛΗΘΗΚΑΝ]


ge0rgi0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Οπότε έχουμε 2 επιλογές για την ομπρέλα 2.20;

1) Κρουστικό κοντάρι Φ30 χωρίς να χρησιμοποιήσουμε το κάτω αφαιρούμενο κοντάρι της ομπρέλας.

2) Κρουστικό κοντάρι Φ32 αν θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε το κάτω αφαιρούμενο κοντάρι της ομπρέλας όπου εκεί έχουμε την επιλογή να σηκώνουμε την ομπρέλα ακόμα πιο ψηλά.

 

@safridia Μηχανισμό εννοείς η τσάκιση που έχει το κοντάρι της ομπρέλας για να γέρνει η ομπρέλα;

 

 

 

Ναι ακριβως αυτο.
Στο 2 που λες εγω δεν το πηρα για να παει πιο ψηλα αλλα για να μπαινει τερμα μεσα στο αφαιρουμενο κονταρι και να την κανει πιο σταθερη.
Θα προσπαθησω να ανεβασω μια φωτογραφια το απογευμα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας αφηνε να κανετε παραλαβη απο το καταστημα? Εγω αναγκαστικα χρεωθηκα 4 ευρω παραλαβη, ενω θα μπορουσα να παω κυριολεκτικα στο διπλανο τετραγωνο και να παραλαβω απο το καταστημα Ελληνικου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα απόγευμα Σκλαβενίτη Μεταμόρφωση πήρα τη 2.20 με 32,00 ευρώ και το κρουστικό 32μμ με 28,80 ευρώ

Κρουστικό 30άρι δεν είχε καθόλου, είχε ακόμα 2 32άρια και ομπρελες απ'όσο είδα είχε αρκετές ακόμα.

Καλές μας διακοπές!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα με το αμάξι στον Σκλαβενίτη και είχε μόνο 1 τελευταίο κομμάτι Φ1.90, κρουστικά μόνο Φ28+Φ30, μου λέει 1 υπάλληλος:-Δεν φέρνουμε τα 32Φ.Για ομπρέλες είπε πως θα παραγγείλουν απο το Σάββατο.

Μετά πήγα στον κοντινότερο Σκλαβενίτη και είχε 4-5 τεμάχια Φ1.90, όμως είχε κρουστικά όλων των μεγεθών, εκεί η υπάλληλος είπε πως έφεραν χθές τις ομπρέλες και έφυγαν γρήγορα.Δεν πήρα κρουστικό Φ32 γιατί μπορεί να μην βρώ ομπρέλα Φ 2.20.

Είδα ανοιχτές 2 ομπρέλες: Maui Φ 1.90 και άλλης εταιρείας Φ2.20 και υπάρχει διαφορά, η μεγάλη είναι καλύτερα για 2 άτομα.

Πάω τώρα στα Praktiker μήπως έχει ομπρέλα Φ 2.20.Αν βρώ, θα πάω κατευθείαν για το κρουστικό Φ32.

Αργησα δυστυχώς, αν δεν βρώ τώρα,  ελπίζω τουλάχιστον στην επόμενη παραγγελία.

Κατά τις 18:00-18:30 θα είμαι παραλία χωρίς ομπρέλα, εκείνη την ώρα  αντέχεται ο ήλιος. 

😄

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Είδα ανοιχτές 2 ομπρέλες: Maui Φ 1.90 και άλλης εταιρείας Φ2.20 και υπάρχει διαφορά, η μεγάλη είναι καλύτερα για 2 άτομα.

Ναι η διαφορά ακούγεται μικρή, 30 εκατοστά, αλλά επειδή είναι διάμετρος έχει μεγάλη διαφορά στο εμβαδό. 2.8τμ η 1,90 και 3.8τμ η 2.20 χοντρικά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά στο κρουστικό Φ32 δεν μπαίνει ολόκληρη η ομπρέλα, πάει σφηνωτά και κάνει ζημιά στο πάνω μέρος στο πλαστικό του κρουστικού, το "τρώει", βρίσκουν οι 2 άκρες απο το πριτσίνι.Οσοι καταφέρατε να το βάλετε, το αφήσατε όπως είναι, η θα βγάζετε-βάζετε;

Εχει αρκετά τεμάχια ομπρέλες Φ2.20 στο Praktiker Αγίας Βαρβάρας, αλλά προσοχή!Τα κρουστικά δεν τα έχει σε προσφορά.Στον ίδιο χώρο, υπάρχει Σκλαβενίτης που έχει κάποια κρουστικά.

Το κρουστικό Φ28, ταιριάζει χωρίς το μισό της ομπρέλας.

Πήρα την ομπρέλα Φ2.20, για κρουστικό δεν έχω αποφασίσει ακόμα, μάλλον θα πάρω το Φ28 που το δοκίμασα και μου φάνηκε πως ταιριάζει χωρίς να "κολυμπάει".Στην ετικέτα της ομπρέλας, γράφει οτι είναι συμβατή με άξονα Φ29-32, όμως σε Φ30 και πάνω θα "κολυμπάει", σε αυτές τις περιπτώσεις θέλουμε όσο το δυνατόν καλύτερη εφαρμογή.

Πάντως οι περισσότεροι προτίμησαν την ομπρέλα  Φ2.20.

Τα μεγέθη των κρουστικών είναι 22, 24, 26, 28, 30, 32;

Οι ομπρέλες με τις 3 διαφορετικές διαμέτρους Φ1.80, Φ1.90, Φ 2.20 έχουν διαφορετικό πάχος και είναι συμβατές με διαφορετικού μεγέθους κρουστικά;

Σκέφτομαι πως αν  δεν χρησιμοποιήσω το κοντάρι της ομπρέλας και πάρω κρουστικό, μήπως ταίριαζε ακόμα και το Φ26.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Πήγα με το αμάξι στον Σκλαβενίτη και είχε μόνο 1 τελευταίο κομμάτι Φ1.90, κρουστικά μόνο Φ28+Φ30, μου λέει 1 υπάλληλος:-Δεν φέρνουμε τα 32Φ.Για ομπρέλες είπε πως θα παραγγείλουν απο το Σάββατο.

Μετά πήγα στον κοντινότερο Σκλαβενίτη και είχε 4-5 τεμάχια Φ1.90, όμως είχε κρουστικά όλων των μεγεθών, εκεί η υπάλληλος είπε πως έφεραν χθές τις ομπρέλες και έφυγαν γρήγορα.Δεν πήρα κρουστικό Φ32 γιατί μπορεί να μην βρώ ομπρέλα Φ 2.20.

Είδα ανοιχτές 2 ομπρέλες: Maui Φ 1.90 και άλλης εταιρείας Φ2.20 και υπάρχει διαφορά, η μεγάλη είναι καλύτερα για 2 άτομα.

Πάω τώρα στα Praktiker μήπως έχει ομπρέλα Φ 2.20.Αν βρώ, θα πάω κατευθείαν για το κρουστικό Φ32.

Αργησα δυστυχώς, αν δεν βρώ τώρα,  ελπίζω τουλάχιστον στην επόμενη παραγγελία.

 

Κατά τις 18:00-18:30 θα είμαι παραλία χωρίς ομπρέλα, εκείνη την ώρα  αντέχεται ο ήλιος. 😄

 

 

 

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν σε βολεύει αλλά στην Γλυφαδα ο Σκλαβενίτης ήταν γεμάτος με 2.20 αλλά δεν είχε κρουστικά Φ32.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Παιδιά στο κρουστικό Φ32 δεν μπαίνει ολόκληρη η ομπρέλα, πάει σφηνωτά και κάνει ζημιά στο πάνω μέρος στο πλαστικό του κρουστικού, το "τρώει", βρίσκουν οι 2 άκρες απο το πριτσίνι.Οσοι καταφέρατε να το βάλετε, το αφήσατε όπως είναι, η θα βγάζετε-βάζετε;

Εχει αρκετά τεμάχια ομπρέλες Φ2.20 στο Praktiker Αγίας Βαρβάρας, αλλά προσοχή!Τα κρουστικά δεν τα έχει σε προσφορά.Στον ίδιο χώρο, υπάρχει Σκλαβενίτης που έχει κάποια κρουστικά.

Το κρουστικό Φ28, ταιριάζει χωρίς το μισό της ομπρέλας.

Πήρα την ομπρέλα Φ2.20, για κρουστικό δεν έχω αποφασίσει ακόμα, μάλλον θα πάρω το Φ28 που το δοκίμασα και μου φάνηκε πως ταιριάζει χωρίς να "κολυμπάει".Στην ετικέτα της ομπρέλας, γράφει οτι είναι συμβατή με άξονα Φ29-32, όμως σε Φ30 και πάνω θα "κολυμπάει", σε αυτές τις περιπτώσεις θέλουμε όσο το δυνατόν καλύτερη εφαρμογή.

Πάντως οι περισσότεροι προτίμησαν την ομπρέλα  Φ2.20.

Τα μεγέθη των κρουστικών είναι 22, 24, 26, 28, 30, 32;

Οι ομπρέλες με τις 3 διαφορετικές διαμέτρους Φ1.80, Φ1.90, Φ 2.20 έχουν διαφορετικό πάχος και είναι συμβατές με διαφορετικού μεγέθους κρουστικά;

Σκέφτομαι πως αν  δεν χρησιμοποιήσω το κοντάρι της ομπρέλας και πάρω κρουστικό, μήπως ταίριαζε ακόμα και το Φ26.

Έχει γίνει αρκετή κουβέντα στο περσινό θέμα. Επίσης και στο σκρουτζ υπάρχουν πληροφορίες.

Καλό διάβασμα!

https://www.insomnia.gr/forums/topic/744568-ομπρελα-θαλασσης-maui-220cm-32-ευρω/

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κρουστικό όταν το κρατάτε μέσα στο σπίτι... μη το ακουμπήσετε αφήνοντας το από το χέρι σας από μικρό ύψος, μπορεί να σας σπάσει το πλακάκι.

Μόνο μαλακά μαλακά το παρκάρετε όρθιο.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατω κονταρι εχει οντως μια πλαστικη μυτη που σε καποιες εκδοσεις προεξεχει λιγο η βιδα η πριτσινι που εχει για να το κραταει στην θεση του. Το εχω βγαλει εντελως, δεν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, safridia είπε

Το κατω κονταρι εχει οντως μια πλαστικη μυτη που σε καποιες εκδοσεις προεξεχει λιγο η βιδα η πριτσινι που εχει για να το κραταει στην θεση του. Το εχω βγαλει εντελως, δεν χρειαζεται.

Ε πες το από την αρχή!Δοκίμασα το κρουστικό Φ32 στα Praktiker και δεν έμπαινε, το έχω γράψει πιο πάνω.

Μόλις διάβασα το περσινό θέμα και το έχεις γράψει εκεί.

Πήρα μόνο την ομπρέλα.Αύριο το πρωί πάω να βρώ κρουστικό.

Ο μηχανισμός ανάκλισης χαλάει και χωρίς να έχεις την ομπρέλα σε ανάκλιση;Διάβασα πως χαλάει-φθείρεται ο πύρρος που περνάει ανάμεσα.Αν είναι έτσι, να πάρω κρουστικό Φ32 και να κατεβάζω τέρμα κάτω το πάνω μέρος που υπάρχει ο μηχανισμός ανάκλισης.

Δηλαδή αυτό που έχεις κάνει εσύ.

Στο αμάξι μου που είναι τρίθυρο, χωράει στο πορτ μπαγκάζ πολύ οριακά η Φ2.20, πρέπει να βάλω την 1 άκρη κάτω δεξιά πρώτα.Οπότε σε sedan θα χωράει άνετα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, safridia είπε

Το κατω κονταρι εχει οντως μια πλαστικη μυτη που σε καποιες εκδοσεις προεξεχει λιγο η βιδα η πριτσινι που εχει για να το κραταει στην θεση του. Το εχω βγαλει εντελως, δεν χρειαζεται.

Μόνωσε το εσωτερικά, κλείσε την τρύπα, γιατι θα σκουριάσει πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...