Προς το περιεχόμενο

Αναρρωτική άδεια


giorgaras_OGAME

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

εννοειται οτι σε βγαζει οποτε θελει σε αδεια

https://www.kepea.gr/article.php?id=1252#

Ο χρόνος χορηγήσεως των αδειών καθορίζεται κατόπιν συμφωνίας μεταξύ μισθωτών και εργοδότη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, 3DJIN είπε

εννοειται οτι σε βγαζει οποτε θελει σε αδεια

Άμα πέσεις σε λαμόγιο έτσι είναι , γιατί φιλοι μου σε άλλες δουλειές παίρνουν οποτε θέλουν αυτοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

οι αναγκες της επιχειρησης καθοριζουν ποτε θα παρει αδεια ο υπαλληλισκος,αλλιως εφκα για δικη του δουλεια.

Και πάντα οι ανάγκες της επιχείρησης πέφτουν μέσα στο καλοκαίρι για να μην πάρεις άδεια 😂😂😂 

Ενώ τον Οκτώβρη ως δια μαγείας δεν έχει ανάγκες και σου δίνει 15 μέρες για να πας διακοπές μόνος αφού όλοι έχουν πάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις υπαγραψει χαρτια για τις αδειες που σου εδινε ; Η αδεια πρεπει να ειναι ενυπογραφη ωστε να φαινεται στην Εργανη στο προγραμμα σου οτι εισαι σε αδεια.Αν δεν εχεις υπογραψει κατι μιλα καλυτερα με επιθεωρηση εργασιας για να ενημερωθεις σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες έναν ιδιώτη ορθοπαιδικό και σου γράφει άνετα 10 μέρες για οσφυαλγία.

Αν είναι όντως τόσο λαμόγιο ο εργοδότης σου είναι η μόνη λύση.

Φυσικά μην κάνεις και ανεβάσεις σε κάνα fb φώτο του στυλ Μύκονος summer 2021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, davarisx είπε

Βρες έναν ιδιώτη ορθοπαιδικό και σου γράφει άνετα 10 μέρες για οσφυαλγία.

Αν είναι όντως τόσο λαμόγιο ο εργοδότης σου είναι η μόνη λύση.

Φυσικά μην κάνεις και ανεβάσεις σε κάνα fb φώτο του στυλ Μύκονος summer 2021

Ναι έχω δικό μου ορθοπεδικό και μου είπε ακριβώς αυτό. Για αυτό και ρώτησα εδώ αν οντως ισχύει ή χρειάζεται από δημόσιο νοσοκομείο. Πάντως ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί και αυτός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giorgaras_OGAME είπε

Ναι έχω δικό μου ορθοπεδικό και μου είπε ακριβώς αυτό. Για αυτό και ρώτησα εδώ αν οντως ισχύει ή χρειάζεται από δημόσιο νοσοκομείο. Πάντως ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί και αυτός 

Μπορεί κανονικά να σου γράψει μέχρι 20 η 30  μέρες αν θυμάμαι καλά μετα πας σε δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, davarisx είπε

Μπορεί κανονικά να σου γράψει μέχρι 20 η 30  μέρες αν θυμάμαι καλά μετα πας σε δημόσιο.

Μια 10αρια μέρες είναι ότι πρέπει φίλε γιατί το θέμα με τον εργοδότη είναι σε αδιέξοδο. Δεν μπορεί όλοι σου οι φίλοι να πηγαίνουν κάπου έστω 10-15 μέρες και εσύ να παίρνεις άδεια τον Φλεβάρη Ή τον Νοέμβρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgaras_OGAME είπε

Και πάντα οι ανάγκες της επιχείρησης πέφτουν μέσα στο καλοκαίρι για να μην πάρεις άδεια 😂😂😂 

Ενώ τον Οκτώβρη ως δια μαγείας δεν έχει ανάγκες και σου δίνει 15 μέρες για να πας διακοπές μόνος αφού όλοι έχουν πάει 

Εμάς έχουν ισχυρότατη σύσταση να πάρουμε το 85% της άδειας μας μέχρι και τον Σεπτέμβριο και οπωσδήποτε 2 βδομάδες σερί άδεια το καλοκαίρι...κατά τα άλλα παίρνουμε οπότε θέλουμε τις άδειες μας σε αυτό το πλαίσιο...νοτ μπάντ κατ εμέ  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis1988 είπε

Εμάς έχουν ισχυρότατη σύσταση να πάρουμε το 85% της άδειας μας μέχρι και τον Σεπτέμβριο και οπωσδήποτε 2 βδομάδες σερί άδεια το καλοκαίρι...κατά τα άλλα παίρνουμε οπότε θέλουμε τις άδειες μας σε αυτό το πλαίσιο...νοτ μπάντ κατ εμέ  

Τυχερός είσαι φίλε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Εμάς έχουν ισχυρότατη σύσταση να πάρουμε το 85% της άδειας μας μέχρι και τον Σεπτέμβριο και οπωσδήποτε 2 βδομάδες σερί άδεια το καλοκαίρι...κατά τα άλλα παίρνουμε οπότε θέλουμε τις άδειες μας σε αυτό το πλαίσιο...νοτ μπάντ κατ εμέ  

Οι δύο βδομάδες σερί το καλοκαίρι καλύπτονται από νόμο του κράτους υπ όψη.  Από Ιούνιο μέχρι Σεπτέμβριο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 8/7/2021 στις 11:55 ΜΜ, HALF EVIL είπε

Οι δύο βδομάδες σερί το καλοκαίρι καλύπτονται από νόμο του κράτους υπ όψη.  Από Ιούνιο μέχρι Σεπτέμβριο. 

Δεν βρίσκεις άκρη στον ιδιωτικό τομέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, giorgaras_OGAME είπε

Δεν βρίσκεις άκρη στον ιδιωτικό τομέα 

Μόνο εσύ παίζει να μην βρίσκεις πάντως.

Το να μην σου πληρώνουν το επίδομα άδειας το έχω ακούσει, το να μην σου δίνουν καθόλου δεν παίζει εκτός και αν εσύ δεν αντιδράς και σε εκμεταλλεύονται εκεί πάω πάσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Μόνο εσύ παίζει να μην βρίσκεις πάντως.

Το να μην σου πληρώνουν το επίδομα άδειας το έχω ακούσει, το να μην σου δίνουν καθόλου δεν παίζει εκτός και αν εσύ δεν αντιδράς και σε εκμεταλλεύονται εκεί πάω πάσο.

Σε αντίθεση με μένα που μου τα πληρώνει όλα και με το παραπάνω αλλά άδεια δεν βλέπω ούτε με κιάλια!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...