Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, korakios είπε

για αλλαγή γενικών όρων πρέπει να σου στείλουν 60 μέρες πριν ειδοποίηση . 

εκεί ακριβώς έχει πατήσει μεταξύ άλλων στην περίπτωση μου ο ΣΤΚ και τους έχει ζητήσει άμεσα να απαντήσουν. 

Όπως έγραψα και πιο πριν, τους ζητάει να αποδείξουν ότι με ενημέρωσαν και επίσης ότι μου έδωσαν και εναλλακτική για αζημια αποχώρηση. 

Προφανώς και δεν θα βρουν τίποτα γιατί πολύ απλά δεν με ενημέρωσαν. Και όσες επικοινωνίες έκανα μαζί τους (γραπτώς η προφορικώς) είχαν και το θράσος  να μου πουν ότι δεν ήταν υποχρεωμένοι να με ενημερώσουν. Εδώ καθαρά την έχουν πατήσει. Ανυπομονώ να δω τι θα απαντήσουν. 
 

Υπομονή σε όλους εύχομαι. Είμαι πολύ αισιόδοξος για την περίπτωση μας. Σκέφτομαι μόνο πόσος κόσμος δεν το έψαξε καν και είπε που να μπλέξω τώρα. Από εκεί και μόνο η nrg θα έχει κερδίσει τρέλα ποσά.

Σχετικά με την ΡΑΕ είμαι πλέον 100% ότι έχει αφήσει πλήρως την υπόθεση στο ΣΤΚ. Δυστυχώς δεν έχουν επαρκές προσωπικό να ασχοληθεί με αυτά διεξοδικά. 
Υποθέτω μόλις οριστικοποιήσει μια τελική απόφαση ο ΣΤΚ σχετικά με το όλο θέμα απλώς θα αναλάβει δράση σαν άμεσος επόπτης (πρόστιμα, συστάσεις κλπ) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, fix1987 είπε

Και όσες επικοινωνίες έκανα μαζί τους (γραπτώς η προφορικώς) είχαν και το θράσος  να μου πουν ότι δεν ήταν υποχρεωμένοι να με ενημερώσουν

Στην πρώτη ευκαιρία τα επισυνάπτεις :)

4 λεπτά πριν, fix1987 είπε

Σχετικά με την ΡΑΕ είμαι πλέον 100% ότι έχει αφήσει πλήρως την υπόθεση στο ΣΤΚ.

Από ότι κατάλαβα ο ΣτΚ είναι που αναλαμβάνει ,απλά με το νέο εργαλείο παρακολουθεί άμεσα η ΡΑΕ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, korakios είπε

οι γενικοί όροι άλλαξαν ,

επομένως στους 6 μήνες συν μια μέρα copy paste στο chat αν άλλαξε κάτι

εγώ είχα και γραπτώς οτι σε τυχών αλλαγή θα ειδοποιηθώ πιο μπροστά , πριν την αλλαγή

7/4 Η πρώτη επίσιμη στην nrg, 8/10 εκδοση έναντι λογαριασμου και τιποτε σαν ειδοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έγραψα και στο άλλο thread αλλά αυτό μου φαίνεται πιο συγκεκριμένο, επισυναπτω και φωτογραφία με τον τελευταίο λογαριασμό, η χρέωση αναπροσαρμογής πραγματικα με κάνει έξω φρενών. Δεν ξέρω τι να κάνω, τι καταγγελία, πως την κάνω μια τι γραφω. Αν φυγω απο nrg να πάω σε ΔΕΗ ; το προγραμμα είναι το save 40% και το έχω ένα εξάμηνο περιπου. Τι βήματα θα πρεπει να ακολουθήσω λέτε;

IMG_20211013_150021.jpg

Επεξ/σία από GeG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, GeG είπε

Παιδιά έγραψα και στο άλλο thread

Και καλά έκανες γιατί το συγκεκριμένο νήμα (προς το παρών) είναι άσχετο με το θέμα σου .

 

38 λεπτά πριν, geopap-7- είπε

5/8/21 το ενεργοποιησα

Σε 4 μήνες από τότε , λογικά θα λάβεις ειδοποίηση ότι αλλάζουν οι όροι σε 60 μέρες 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σε φαση που τους εδωσε ο Στκ διορια μεχρι 40 μερες πριν να απαντησουν και δεν το εκαναν ποτε. Εστειλα πριν 10 μερες στον Στκ για την διορια οτι εχει παρελθει εδω και ενα μηνα και μου απαντησε μετα απο μια μερα ο Στκ. Η απαντηση ηταν  "επιβεβαιώστε την ορθή λήψη του παρόντος μηνύματος κάνοντας reply, χωρίς να αλλάξετε το θέμα του απαντητικού μηνύματος. " και το οποιο ηταν το μαιλ που εστειλα την προηγουμενη μερα και το οποιο ειχε πρωτοκολληθει με αριθμο και ημερομηνια. Εκτοτε τιποτε απο κανεναν. Τι κινησεις προτεινετε να ετοιμασω για μετα το τετραμηνο του fixed ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, geopap-7- είπε

Τι κινησεις προτεινετε να ετοιμασω για μετα το τετραμηνο του fixed ?

break dance ή salsa ruba . Μπορείς και παραδοσιακά μήπως ?

Είτε δέχεσαι οτι τέλος το fixed ή φεύγεις αζημίως , δεν έχεις να κάνεις κάτι άλλο

τη διαφορά του fixed φυσικά συνεχίζεις να τη διεκδικείς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

Μπορείς και παραδοσιακά μήπως ?

 

 

Σαν Γιαννιωτης ανετα... Ωραια οπότε περιμενω τα ψιλα γραμματα και την κανω αζημιως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

Σε 4 μήνες από τότε , λογικά θα λάβεις ειδοποίηση ότι αλλάζουν οι όροι σε 60 μέρες 

Εμενα η ημερομηνία σύμβασης ξεκίνησε από 29/5 όπου ενεργοποίησα και άμεσα το φιξ. Δεν θα έπρεπε να έχω είδη ειδοποίηση??? 24/10 βγαίνει το έναντι (πρώτο 2ου τετράμηνο) θα το ελέγξω εξονυχιστικά και θα επανέλθω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, lazarnik είπε

Εμενα η ημερομηνία σύμβασης ξεκίνησε από 29/5 όπου ενεργοποίησα και άμεσα το φιξ. Δεν θα έπρεπε να έχω είδη ειδοποίηση??? 24/10 βγαίνει το έναντι (πρώτο 2ου τετράμηνο) θα το ελέγξω εξονυχιστικά και θα επανέλθω. 

μακάρι να στο κρατήσουν 24 μήνες , δεν έχω καταλάβει ακόμα πως και γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2021 στις 4:57 ΜΜ, jimakos234 είπε

Καλησπέρα, σημερα αντίστοιχα εκδόθηκε και ο δικός μου, αλλά δεν αναγράφει το δωράκι απο κάτω.
το ξεχασαν επιτηδες ή είναι κουτοπονηρια?

Τέλος, ακόμα δεν έχουν απαντήσει στο ερώτημα μου που τους έθεσα εκ νεου  -- ξανα (κοντα 5 μερες)

Μήπως έληξε το 24 μηνο συμβόλαιο του; και για αυτό ήρθε μόνο σε αυτόν.? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...