Προς το περιεχόμενο

Αύξηση της χρέωσης fixed απο NRG


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ppmarkos είπε

Επειδή κι εμένα μου ηρθε αυτή η ειδοποίηση, νομίζω ότι δεν ισχύει ότι θα σου πειράξουν το fixed ή θα βάλουν ρήτρα. Απλά άλλαξε ο τρόπος υπολογισμού στη ρήτρα. Το μήνυμα στους λογαριασμούς πάει σε όλους. 
 

 

Καλημέρα!Φίλε έχεις δίκαιο!Μετά από κανα δυο ώρες ξαναεπικοινώνησα και πέτυχα μια πολύ συνεννοήσιμη υπάλληλο,η οποία μου είπε αυτό που λες,δηλαδή είμαι κατοχυρωμενος στο fixed χωρις ρητρα εως 1/4 και ότι αυτό το μήνυμα πήγε σε όλους... Συμπλήρωσα βέβαια και το παράπονο και το έστειλα και περιμένω γραπτή απάντηση,αλλά νομίζω είμαστε οκ.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! 

Επεξ/σία από lakistsiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 737
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα σε όλους. Να ενημερώσω ότι μου ήρθε και μένα αυτή η ειδοποίηση στον λογαριασμό, για αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού της ΟΤΣ. Στο Facebook που ρώτησα και έπειτα και τηλεφωνικά με ενημέρωσαν για δικαίωμα αποχώρησης χωρίς πέναλτι για 2 μήνες από την ειδοποίηση. 

 

Βουρ στην ΔΕΗ, έκλεισα ραντεβού αύριο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Demis είπε

Στο Facebook που ρώτησα και έπειτα και τηλεφωνικά με ενημέρωσαν για δικαίωμα αποχώρησης χωρίς πέναλτι για 2 μήνες από την ειδοποίηση. 

και τα 2 είναι άκυρα μέσα , ένα μήνα έχεις γραπτά και αυτό γράφει ο λογαριασμός σου, τα υπόλοιπα είναι μουπασούπα

πάρε μέσω email γραπτή απάντηση

υποθέτω για να μπεις στο πρόγραμμα έχεις μεγάλη κατανάλωση , σκέψου να εξαντλήσεις το περιθώριο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 minutes ago, korakios said:

και τα 2 είναι άκυρα μέσα , ένα μήνα έχεις γραπτά και αυτό γράφει ο λογαριασμός σου, τα υπόλοιπα είναι μουπασούπα

πάρε μέσω email γραπτή απάντηση

υποθέτω για να μπεις στο πρόγραμμα έχεις μεγάλη κατανάλωση , σκέψου να εξαντλήσεις το περιθώριο

 

Περίπου 4500 με 5000 κιλοβατώρες το έτος. 

Ποιο περιθώριο εννοείς; είμαι από τον Ιούνιο στην εταιρεία. Λες να μην φύγω; ο λογαριασμός βγήκε 31/12, λόγω covid από αύριο μπορώ να βγω.. Δεν προλαβαινω

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Demis είπε

ο λογαριασμός βγήκε 31/12, λόγω covid από αύριο μπορώ να βγω.. Δεν προλαβαινω

αζημίως μέχρι σήμερα βασει νομοθεσίας και ειδοποίησης λογαριασμού (30 μέρες είναι η προθεσμία αποχώρησης αζημίως)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου ήρθε ο έναντι του μήνα, στο πρόγραμμα Electricity 4U -35%. 

Έχω διόρθωση παγίου (δεν γνωρίζω τον λόγο) χρέωση 27 ευρώ, και χρέωση αναπροσαρμογής 202 ευρώ!!!

330 ευρώ έναντι λογαριασμός, για έναν μήνα, είναι δυνατόν? Προσπαθώ να τους βρώ στα τηλέφωνα (πέραν του 18101 γιατί είναι με χρέωση και δεν μπορώ να τους βρώ με τίποτα)

Τουλάχιστον να μου εξηγήσουν τι και πως. Τέτοιο έναντι δεν έχει ξαναγίνει ποτέ...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

και τι σχέση έχει με το θέμα πλην της λέξης nrg στον τίτλο?

Έχεις δίκιο. Είδα NRG και είπα να πω τον πόνο μου. Ας διαγραφεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει παρατηρησει κανεις καθυστερηση στην εκδοση λογαριασμών? Ο τελευταιος μου λογαριασμός εκδώθηκε 7/11/21. Εκτοτε τιποτα. Δεν με χαλάει βεβαια γιατι ετσι νομιζω ότι καθυστερει και η ανακοινωση της διακοπής του FIXED που εχω διαβασει ότι λαμβανουν οι υπόλοιπη φίλοι και πιθανως να βγαλω το χειμώνα με την χαμηλή χρέωση.

Αυτο βεβαια εαν δε συμβαινει τίποτα αλλο περίεργο και μου το διακόψουν χωρις να μου το ανακοινώσουν.

Επίσης δεν εχω δει τις επιδοτήσεις του κράτους. Εμεις δικαιούμαστε επιδότηση? Με βαση τη λογική της NRG εμεις δεν εχουμε συμβόλαιο σταθερης τιμής αλλά μια προωθητική ενέργεια!!!!(γιαυτο και μας αλλάζει τιμή κατα όπως νομίζει) . Αρα δικαιούμαστε την επιδότηση........ Υπάρχει κανενας φίλος που εχει δει την εποδότηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, δίνει η nrg ένα πρόγραμμα επαγγελματικό για Γ21 με σταθερή τιμή kw (με συνέπεια πληρωμών στα 14μιση λεπτά). Το έχει κανείς? Να μου πει αν εχει τίποτα κρυφό?

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει πως υπολογίζετε η ρήτρα οτς στην NRG με ποιον τύπο και ποσό βγαίνει αυτή τη στιγμή; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ppmarkos είπε

Μπορεί κάποιος να μου πει πως υπολογίζετε η ρήτρα οτς στην NRG με ποιον τύπο και ποσό βγαίνει αυτή τη στιγμή; Ευχαριστώ 

Θα παρεις τον παροχο σου...Να σου πει καλυτερα πως την βγαζουν... Δυσκολα απο εδω να σου πουν πως καθε παροχος βγαζει την  καθε ρητρα.. Συνηθως παιζουν ρολο  πολλοι παρογοντες.. Χρημαστηριο ενεργειας κτλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, σήμερα και αφου έχω δυο μήνες που έφυγα από nrg μου έβγαλαν δυο λογαριασμούς με κόστος -86€ και -45€ . Τι φάση; 8/3 λήγουν, να περιμενω να δω αν θα πιστωθουν ; είχα κάνει τις γνωστές διαδικασίες με καταγγελία σε rae και συνήγορο καταναλωτή αλλά από rae είχα παρει αρνητική απάντηση σχετικά με επιστροφή ρήτρας αναπροσαρμογής και τελών πρόωρης αποχώρησης. Ήρθε σε κανέναν άλλο τίποτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...