Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Montezuma είπε

Ε αν ενημερωνεσε μονο απο τα ΠΕΤΣΟΜΕΝΑ μεσα δεν ξερεις τι λες,,,,
Το λεει εμμεσα πλυν σαφως ,οτι το τεστ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΓΡΙΠΙ ΑΠΟ ΚΟΒΙΝΤ....
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

After December 31, 2021, CDC will withdraw the request to the U.S. Food and Drug Administration (FDA) for Emergency Use Authorization (EUA) of the CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, the assay first introduced in February 2020 for detection of SARS-CoV-2 only. CDC is providing this advance notice for clinical laboratories to have adequate time to select and implement one of the many FDA-authorized alternatives.

Visit the FDA website for a list of authorized COVID-19 diagnostic methods. For a summary of the performance of FDA-authorized molecular methods with an FDA reference panel, visit this page.

In preparation for this change, CDC recommends clinical laboratories and testing sites that have been using the CDC 2019-nCoV RT-PCR assay select and begin their transition to another FDA-authorized COVID-19 test. CDC encourages laboratories to consider adoption of a multiplexed method that can facilitate detection and differentiation of SARS-CoV-2 and influenza viruses. Such assays can facilitate continued testing for both influenza and SARS-CoV-2 and can save both time and resources as we head into influenza season. Laboratories and testing sites should validate and verify their selected assay within their facility before beginning clinical testing.

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html

Διαβασε αυτό https://fullfact.org/health/the-cdc-has-not-said-pcr-tests-dont-work/ για να δεις ότι δεν είναι αυτό που νομίζεις ότι διαβάζεις.

The CDC has given laboratories advance warning that they will stop requesting approval for one type of PCR testThis is because there are now other, more efficient PCR tests available. Some of these can simultaneously test for influenza viruses as well as SARS-CoV-2 to avoid having to take multiple samples or run multiple tests on the same sample if it is negative for SARS-CoV-2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Yoshi είπε

ποιος σου ειπε οτι ειμαι εγω που θα κρινω αν το εμβολιο ειναι οκ η οχι?

Και ποτε ειπα οτι δεν λειτουργει?

Aρά το link με τα νούμερα του Ισραήλ τι σκοπό έχουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Yoshi είπε

Δεν με ενδιαφερει η γνωμη σου για την αρθρογραφια. Ειναι ψεμα?

Έλα μην ζορίζεσαι από τώρα… είναι κρίμα να μπαίνεις στην συζήτηση σαν ειδήμων και να βγαίνεις σαν παπαγάλος…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Δηλαδή αν κάνουν κάτι λάθος στα άλλα αναπτυγμένα κράτη πρέπει να το υιοθετήσουμε και εμείς? :P 

Δεν είναι λάθος να βάζεις τα λεφτά σου εκεί που βάζεις το στόμα σου. Αν θεωρείς ελάχιστες τις παρενέργειες το αποδεικνύεις έμπρακτα με προγράμματα αποζημιώσεων.

110 άνθρωποι είναι στα 11.000.000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έλα μην ζορίζεσαι από τώρα… είναι κρίμα να μπαίνεις στην συζήτηση σαν ειδήμων και να βγαίνεις σαν παπαγάλος…

είναι ψέμα ο τίτλος?

Φυσικά και δεν είμαι ειδήμων αλλά τουλάχιστον δεν είμαι 15 να αποφεύγω απαντήσεις όταν είμαι λάθος

ισα ισα εσυ το επαιξες ειδημων κριτης ιστοσελιδων

Επεξ/σία από Yoshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Δεν είναι λάθος να βάζεις τα λεφτά σου εκεί που βάζεις το στόμα σου. Αν θεωρείς ελάχιστες τις παρενέργειες το αποδεικνύεις έμπρακτα με προγράμματα αποζημιώσεων.

110 άνθρωποι είναι στα 11.000.000.

Μα αυτό που προτείνεις όμως δεν είναι να βάζεις τα λεφτά σου εκεί που βάζεις το στόμα σου. Είναι no win situation για τις φαρμακευτικές / το κράτος. 

Φαντάζομαι συμφωνούμε το ότι είναι μερικές εκατοντάδες φορές περισσότερο πιθανό να πάθεις κάτι από την ασθένεια παρά από το εμβόλιο, σωστά? Άρα θες αποζημίωση επειδή σε καταστήσανε μερικές εκατοντάδες φορές πιο ασφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Δεν είναι λάθος να βάζεις τα λεφτά σου εκεί που βάζεις το στόμα σου. Αν θεωρείς ελάχιστες τις παρενέργειες το αποδεικνύεις έμπρακτα με προγράμματα αποζημιώσεων.

110 άνθρωποι είναι στα 11.000.000.

Το εμβ@λιο του Η1Ν1 με 25 μονο θανατους , το αποσυρανε, αυτο με χιλιαδες θανατους και χωρις να ξερει κανενας τι παρενεργειες εχουν ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ,,, ΓΙΑΤΙ ????

12 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Τρεις λαλούν και 2 χορευουν

Ειπε η καρακακσα χαρουμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Yoshi είπε

είναι ψέμα ο τίτλος?

Φυσικά και δεν είμαι ειδήμων αλλά τουλάχιστον δεν είμαι 15 να αποφεύγω απαντήσεις όταν είμαι λάθος

Και μόνο που δεν παίρνεις την ευθύνη για το ότι μας ποστάρεις ένα άρθρο που είναι παραπλανητικό άρα μέσα σε αυτό υπάρχουν ένα σωστό στοιχείο και δέκα εσκεμμένα λανθασμένα τι να σου πω…

κατα τα αλλά εγώ είμαι δεκαπέντε και όχι εσυ που δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις πότε ένα άρθρο σε παραπληροφορεί…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Montezuma είπε

Το εμβ@λιο του Η1Ν1 με 25 μονο θανατους , το αποσυρανε, αυτο με χιλιαδες θανατους και χωρις να ξερει κανενας τι παρενεργειες εχουν ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΣΥΡΟΥΝ,,, ΓΙΑΤΙ ????

Oι θανάτοι μετρίουνται με ποσοστά, όχι με ξερά νούμερα. Είναι προφανές ότι το H1N1 δεν το έκανε το 50% του παγκόσμιου πληθυσμού, γιαυτό και είχε λιγότερους θανάτους. Το death rate για το astrozeneca είναι 0.22 / 100.000. Στην Αυστραλία που έχει τα υψηλότερα νούμερα είναι 1 στους 115.000. Aπό την άλλη από τον Covid επίσης στην Αυστραλία πεθαίνει 1 στα 36 άτομα. 

Σύγκρινε τώρα, 1/36 πιθανότητες να πεθάνεις χωρίς το εμβόλιο, 1/115.000 με το εμβόλιο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και μόνο που δεν παίρνεις την ευθύνη για το ότι μας ποστάρεις ένα άρθρο που είναι παραπλανητικό άρα μέσα σε αυτό υπάρχουν ένα σωστό στοιχείο και δέκα εσκεμμένα λανθασμένα τι να σου πω…

κατα τα αλλά εγώ είμαι δεκαπέντε και όχι εσυ που δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις πότε ένα άρθρο σε παραπληροφορεί…

το παραπλανητικο ειναι δικια σου αποψη και δεν με ενδιαφερει ουτε στο ελαχιστο με το τι παραπλανησαι η οχι. Οταν "παραπλανησαι" με αληθης τιτλους δεν σου φταιω εγω

ειναι ψεμα ο τιτλος? Στο ρωταω για 4η φορα

να μαντεψω οτι θα αποφυγεις την απαντηση για 5η φορα?

Επεξ/σία από Yoshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Yoshi είπε

το παραπλανητικο ειναι δικια σου αποψη και δεν με ενδιαφερει ουτε στο ελαχιστο με το τι παραπλανησαι η οχι.

ειναι ψεμα ο τιτλος? Στο ρωταω για 4η φορα

να μαντεψω οτι θα αποφυγεις την απαντηση για 5η φορα?

Δεν είπε ότι είνια ψέμα, ότι είναι παραπλανητικός είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Yoshi είπε

το παραπλανητικο ειναι δικια σου γνωμη και δεν με ενδιαφερει ουτε στο ελαχιστο με το τι παραπλανησαι η οχι.

ειναι ψεμα ο τιτλος? Στο ρωταω για 4η φορα

Μα αυτό είναι το πρόβλημα με όλους εσάς, δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι κάποιος σας παραπλανεί.. δεν ξέρω καν αν έχετε καταλάβει ότι η παραπλάνηση είναι ένα είδους ψέματος…

σε αφήνω να το καταλάβεις, ελπίζω, μόνος σου…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...