Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Παρατήρησες ότι δεν υπάρχει ούτε ένα link για να επιβεβαιώσεις τα γραφόμενα του άρθρου εεεεε?????

παρε ενα που εχει και λινκ https://techstartups.com/2021/07/23/vaccinated-people-israel-end-hospital-unvaccinated-143-hospitalized-patients-58-vaccinated-39-unvaccinated-jerusalem-post-reports/

που αναφερει απο https://www.jpost.com/health-science/coronavirus-in-israel-what-do-we-know-about-the-143-hospitalized-people-674508

 

βεβαια οτι δεν πει ο Aplha και ο Skai ειναι fake news να φανταστω

 

Επεξ/σία από Yoshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Με το συμπάθειο, και η μάνα μου η ίδια να πάθαινε κάτι από το εμβόλιο, τέτοια πράγματα δεν θα έγραφα. 

Αλήθεια, υπάρχει το οποιοδήποτε σκεύμασμα, φαρμακευτικό η μή, χημικό η μή, που δεν έχει μεταξύ άλλων και σοβαρές παρενέργειες? Φαντάζομαι αν υπάρχουν, θα είναι ελάχιστα. Το ΞΕΡΟΥΜΕ οτι υπάρχουν παρενέργειες. Φαρμακα δεν παίρνουμε επειδή δεν έχουν παρενέργειες, παίρνουμε γιατί ξέρουμε οτι οι "παρενέργειες" του να μην πάρουμε φάρμακα είναι πολύ μεγαλύτερες και πολύ πιθανότερες. 

Όταν λοιπόν υπάρχουν ΝΟΥΜΕΡΑ, τα γεγονότα που παραθέτεις είναι απλά appeals to emotion και κενά λογικής. Στα 500.000 κρούσματα στην Ελλάδα έχουμε 13.000 θανάτους. Αν νοσήσει όλος ο πληθυσμός τα ποσοστά θα είναι μεγαλύτερα λόγω έλλειψης ΜΕΘ, αλλά έστω να κρατήσω τα ποσοστά σταθερά. Στα 10 μύρια λοιπόν νοσούντων θα φτάσουμε τους 260.000 θανάτους. Ταυτόχρονα έχουν εμβολιαστεί 5 εκατομμύρια άτομα με 10 εκατομμύρια δόσεις. Πόσοι είναι οι θάνατοι? Ποσοστιαία λοιπόν, έχει πέσει μερικές εκατοντάδες φορές η πιθανότητα να πεθάνεις. Το να ζητάς τα ρέστα από την φαρμακευτική η το κράτος επειδή σου υποεκατοπλασίασε την πιθανότητα να πεθάνεις το θεωρώ αστείο. 

Όσοι σου έκαναν like να διαβάσουν τι συμβαίνει σε άλλες χώρες γενικά για τα εμβόλια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το link που έβαλες μιλάει για ασθενή και τα δικαιώματα του…

ειναι τελείως άκυρο μιας και εδώ δεν μιλάμε για ασθενείς…

και απο που προκύπτει αυτό που λες στο λινκ; λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, vasilllis είπε

Ετσι!!! Μεγάλο εργαλείο η στατιστική στην ιατρική..

Αυτό λέμε τόση ώρα. Ψίχουλα θα δώσει το κράτος για τυχόν αποζημιώσεις. Αφού μία 1 στις 100.000 είναι οι επιπλοκές από εμβόλια*. Ταυτόχρονα θα βουλώσει το στόμα όσων "ψεκασμένων" λένε ότι δεν έχουν προστασία.

Κρίμα να μην το αντιλαμβάνεστε.

https://www.kathimerini.gr/society/561320692/kampanaki-tsiodra-prosochi-gia-ilikies-20-50-eton-metra-mechri-na-oloklirothei-o-emvoliasmos/

Αν εμβολιαστούν όλοι τότε ό,τι επιπλέον μέτρο ή lockdown δούμε θα οφείλεται σε ολική ή μερική αποτυχία τωγν εμβολίων. Που δεν θα δούμε με βάση τη στατιστικές που λέτε.

Τελικά συμφωνούμε απόλυτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Yoshi είπε

παρε ενα που εχει και λινκ https://techstartups.com/2021/07/23/vaccinated-people-israel-end-hospital-unvaccinated-143-hospitalized-patients-58-vaccinated-39-unvaccinated-jerusalem-post-reports/

που αναφερει απο https://www.jpost.com/health-science/coronavirus-in-israel-what-do-we-know-about-the-143-hospitalized-people-674508

 

βεβαια οτι δεν πει ο Aplha και ο Skai ειναι fake news να φανταστω

 

Ωραία το άρθρο ήταν πίστη αντιγραφή από ένα άλλο άρθρο που κτίζει την είδηση του τίτλου του σε μια είδηση που αναφέρει μόνο δυο ποσοστά… μα καλά διαβάζεται τι γράφει το άρθρο που επικαλείστε ή βλέπετε μόνο τους τίτλους??

7 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

και απο που προκύπτει αυτό που λες στο λινκ; λολ

Αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφει το άρθρο και να ξεχωρίσεις τον υγιή από τον ασθενή δεν μπορώ να κάνω κάτι… 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ωραία το άρθρο ήταν πίστη αντιγραφή από ένα άλλο άρθρο που κτίζει την είδηση του τίτλου του σε μια είδηση που αναφέρει μόνο δυο ποσοστά… μα καλά διαβάζεται τι γράφει το άρθρο που επικαλείστε ή βλέπετε μόνο τους τίτλους??

μην κολλας στο οτι δεν το ειπε ο σκαι αλανι μου, ελα παμε λιγο:

https://data.gov.il/dataset/covid-19/resource/8a51c65b-f95a-4fb8-bd97-65f47109f41f

εκει μεσα θα τα βρεις

 

Αν νομιζεις οτι καποιο κομματι απο τον τιτλο εινα λανθασμενο εσυ πρεπει να αποδειξεις που ειναι το λαθος. Τωρα εχεις ολα τα στοιχεια.

Προσωπικα και στον τιτλο θα σταθω και στο αρθρο και παντου.

Επεξ/σία από Yoshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αν δεν καταλαβαίνεις τι γράφει το άρθρο και να ξεχωρίσεις τον υγιή από τον ασθενή δεν μπορώ να κάνω κάτι… 

Δηλαδή δε μπορείς να υποστηρίξεις αυτό που πέταξες. Άστο, καταλάβαμε...

Επεξ/σία από kostasgpa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Yoshi είπε

μην κολλας στο οτι δεν το ειπε ο σκαι αλανι μου, ελα παμε λιγο:

https://data.gov.il/dataset/covid-19/resource/8a51c65b-f95a-4fb8-bd97-65f47109f41f

εκει μεσα θα τα βρεις

Tι ακριβως σημαινει αυτο; Οτι δεν λειτουργει το εμβολιο και να μην το κανουμε; Και μονο το Ισραηλ λεει την αληθεια; Γιατι καποιο αλλο δεδομενο αλλης χωρας δε εχουμε.

ουτε και συμφωνω με τα συμπερασματα που εξαγεις, ασε που δεν διαβαζεται αυτο που εβαλες,Το ΣΚΑΙ που κολλαει τοσο χαμηλα εχετε πεσει; 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Tι ακριβως σημαινει αυτο; Οτι δεν λειτουργει το εμβολιο και να μην το κανουμε; Και μονο το Ισραηλ λεει την αληθεια; Γιατι καποιο αλλο δεδομενο αλλης χωρας δε εχουμε.

ουτε και συμφωνω με τα συμπερασματα που εξαγεις, ασε που δεν διαβαζετε αυτο που εβαλες,Το ΣΚΑΙ που κολλαει τοσο χαμηλα εχετε πεσει; 

Ε τωρα περασαμε απο τα fake news websites στο να κατηγορουμε ολοκληρη χωρα οτι τα δεδομενα της δεν μας κανουν. Αλλο επιπεδο. Αν νομιζεις οτι και η ολοκληρη χωρα αυτη σου λεει ψεμματα τι να πω, βαλε να δεις σκαι που στα λενε οπως θες.

Μαγκια σου και δικαιωμα σου που δε συμφωνεις. Τωρα τι σημαινει αυτο για το εμβολιο τι να σου πω εγω? Δεν ειμαι γιατρος σου ουτε κρατικο παρακαναλλο. Οτι καταλαβες καταλαβα που λενε, ρωτα κανενα σκαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Herald είπε

Η λογική των αντιεμβολιαστών του νήματος


Με σταματάει αστυφύλαξ επειδή λέει οδηγούσα σκνίπα στο μεθύσι (είχα πιεί 3 μπουκάλια Γιάννηδες) και πήγαινα με 240 χλμ/ωρα, με σπασμένα φώτα, χαλασμένα φρένα και ξεφούσκωτο λάστιχο. Πάω λοιπόν στο δικαστήριο και του λέω

-Γιατί ρε δικαστά, αν οδηγάω νηφάλιος και εντός των ορίων ταχύτητας με αμαξί στην πένα αποκλείεται να προκαλέσω ατύχημα? 

-ΑΘΩΟΣ, 

φωνάζει ο δικαστάς.


Γυρίζωντας σπίτι από το δικαστήριο, έρχινε καρεκλόποδαρα. Πήγα πρός το αμάξι αλλά δεν έπαιρνε μπρός. Δεν το είχα πάει για service εδώ και 25 χρόνια, αφού έτσι και αλλιώς αν είναι να χαλάσει, θα χαλάσει. Έτσι ανάγκαστηκα να περπατήσω μέχρι το σπίτι, αλλά δεν πτοήθηκα, όχι μόνο δεν κράταγα ομπρέλα, έβγαλα και τα ρούχα μου. Έτσι και αλλιώς μπορεί να κρυώσω ακόμα και ζεστά ντυμένος και με ομπρέλα, οπότε περπάτησα μέχρι το σπίτι γυμνός και με τα χέρια στις τσέπες. Πέρναγα τους δρόμους όχι απλά χωρίς να κοιτάω αν περνάνε αμάξια, αλλά μάλιστα φόραγα ακουστικά με τέρμα μουσική και κλειστά τα μάτια. Αν είναι να με πατήσει αμάξι θα με πατήσει ακόμα και αν προσέχω.  To εμβόλιο όμως δεν το κάνω, μην πάθουμε και τίποτα

@Yoshi το ανέκδοτο αυτό είναι μάλλον για σένα.

42 λεπτά πριν, Yoshi είπε

Ισα ισα που οι εμβολιασμενοι που νομιζουν οτι δεν το μεταδιδουν ειναι πιο επικινδυνοι απο τους ανεμβολιαστους

καλη τυχη

...Πλήρης παράνοια πλέον...

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σ αυτό το thread επιβεβαιωθηκε ότι όλοι οι ψεκ διαβάζουν το ίδιο μανιφέστο. Δεν ξέρω που τα βρίσκουν αλλά πριν λίγες μέρες μου έγραψε ένας στο fb ακριβώς αυτό περί "ιατρικής πράξης, συντάγματος και διεθνών συνθηκών". Με την ίδια ακριβώς διατυπωση. Ρε χαρτάκι παίρνετε; 

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Yoshi είπε

μην κολλας στο οτι δεν το ειπε ο σκαι αλανι μου, ελα παμε λιγο:

https://data.gov.il/dataset/covid-19/resource/8a51c65b-f95a-4fb8-bd97-65f47109f41f

εκει μεσα θα τα βρεις

Ξέρω πως είναι δύσκολο να το καταλάβεις, το άρθρο είναι κατασκευασμένο… αν δεις το στοιχεία και βγάλεις τις σάλτσες του αρθρογράφου θα καταλάβεις ότι ο τυπάς λαϊκίζει… πχ 237 νεκροί τον Ιούλιο του 2020, 20 νεκροί τον Ιούλιο του 2021… 

 

15 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Δηλαδή δε μπορείς να υποστηρίξεις αυτό που πέταξες. Άστο, καταλάβαμε...

εγω δεν μπορώ ή εσύ μπερδεύεις τους ασθενείς με τους υγιείς???

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

Σ αυτό το thread επιβεβαιωθηκε ότι όλοι οι ψεκ διαβάζουν το ίδιο μανιφέστο. Δεν ξέρω που τα βρίσκουν αλλά πριν λίγες μέρες μου έγραψες ένας στο fb ακριβώς αυτό περί "ιατρικής πράξης, συντάγματος και διεθνών συνθηκών". Με την ίδια ακριβώς διατυπωση. Ρε χαρτάκι παίρνετε; 

Μα παπαγαλίζουν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι… αν τους ρωτήσεις κάτι παραπάνω ούτε που ξέρουν τι να απαντήσουν… μηδέν σκέψη!!!!

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τα δεδομένα απο το Ισραηλ τα διαβάσαμε ή μειναμε στον τίτλο;

Ναι το ότι από τους 237 θανάτους τον Ιούλιο του 20 με τους 20 του 21, το διάβασες ή δεν έχει κανένα νόημα για την πανδημία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, pascalia2 είπε

 

...Πλήρης παράνοια πλέον...

https://www.nytimes.com/2021/07/30/health/cdc-vaccinated-delta.html

"Vaccinated People May Spread the Virus, Though Rarely, C.D.C. Reports"
παρανοικο και το cdc και το nytimes λοιπον. Οκ.

οσο για το ανεκδοτο tldr

Επεξ/σία από Yoshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...