Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^^^^^^^^^^
Παρατηρειτε ολοι πλέον οτι σκανε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια link απο διαφορετικα account? 
ή καποιος εχει φτιαξει πολλαπλα προφιλ,

ή ερχονται σκαστοι απο fb groups ψεκασμενων ολοι αυτοι.

ΥΓ. Εχουμε απαντησει 100 φορες και σε αυτο το αρθρο. Βαλτε γυαλια και διαβαστε τι γραφει οτι αρθρο ανεβαζεται…

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ξέρω πως είναι δύσκολο να το καταλάβεις, το άρθρο είναι κατασκευασμένο… αν δεις το στοιχεία και βγάλεις τις σάλτσες του αρθρογράφου θα καταλάβεις ότι ο τυπάς λαϊκίζει… πχ 237 νεκροί τον Ιούλιο του 2020, 20 νεκροί τον Ιούλιο του 2021…

Στην αρχη μου ειπες οτι δεν εμπιστευεσαι τις πηγες, μετα σου εδωσα κρατικες και κολλησες στον τιτλο του αρθρου, που κατα τη γνωμη μου δεν εχει λαθος.

Μαλλον εσυ εχεις εκπαιδευτει να αγνοεις κομματια ειδησεων, ακομα και τιτλους, αν δεν στα πει συγκεκριμενη πηγη της αρεσκιας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Yoshi είπε

https://www.nytimes.com/2021/07/30/health/cdc-vaccinated-delta.html

"Vaccinated People May Spread the Virus, Though Rarely, C.D.C. Reports"
παρανοικο και το cdc και το nytimes λοιπον. Οκ.

οσο για το ανεκδοτο tldr

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/1147993/eggrafo-cdc-h-metallaxi-delta-metadidetai-kai-apo-tous-emvoliasmenous/

Αναφορά σε κείμενο

Έγγραφο CDC: H μετάλλαξη Δέλτα μεταδίδεται και από τους εμβολιασμένους

Ωστόσο, δεν υπήρχε «καμία διαφορά» στο ιικό φορτίο των εμβολιασμένων και των μη εμβολιασμένων ατόμων, σύμφωνα με την παρουσίαση των CDC, η οποία φαίνεται να υποδηλώνει τον ίδιο βαθμό μεταδοτικότητας του ιού ανεξάρτητα από την κατάσταση του εμβολιασμού.

Αυτά αναφορικά με τη μετάδοση και όχι την ατομική προστασία. Δηλαδή, την ευθύνη του καθενός απέναντι στον άλλο που λένε και τα παιδιά πιο πάνω.

Για όσους δεν το έχουν καταλάβει η μετάλλαξη δέλτα είναι πια ο ιός. Τα άλλα στατιστικά πάνε στον κάδο λίγο πολύ.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AtiX είπε

 

Ναι το ότι από τους 237 θανάτους τον Ιούλιο του 20 με τους 20 του 21, το διάβασες ή δεν έχει κανένα νόημα για την πανδημία?

Μα αυτό θελω να δείξω  και εγώ,δεν διαφωνούμε κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/1147993/eggrafo-cdc-h-metallaxi-delta-metadidetai-kai-apo-tous-emvoliasmenous/

Αυτά αναφορικά με τη μετάδοση και όχι την ατομική προστασία. Δηλαδή, την ευθύνη του καθενός απέναντι στον άλλο που λένε και τα παιδιά πιο πάνω.

Για όσους δεν το έχουν καταλάβει η μετάλλαξη δέλτα είναι πια ο ιός. Τα άλλα στατιστικά πάνε στον κάδο λίγο πολύ.

Εχει ανεβει ενα βιντεο που εξηγει τα εμβολια, και εξηγει για ποιο λογο ενας εμβολιασμενος μεταδιδει λιγοτερο.δες εκει που μιλαει για τα αντισωματα.

επισης απο το δικο σου αρθρο:

 Μόνη ασπίδα ο εμβολιασμός και οι μάσκες όπου υπάρχει συνωστισμός - Ελάχιστες οι νοσηλείες των εμβολιασμένων

………..
Η αποτελεσματικότητα των εμβολίων ποικίλλει, αλλά στην παρουσίασή τους, τα CDC εκτιμούν ότι ο κίνδυνος θανάτου ή σοβαρής ασθένειας διαιρείται με δέκα με τον εμβολιασμό και ο κίνδυνος μόλυνσης κατά τουλάχιστον τρία, που σημαίνει ότι τα εμβόλια είναι 90% αποτελεσματικά έναντι σοβαρών μορφών ασθενειών και 67% κατά λοιμώξεων.


Για τους ειδικούς, τα εμβόλια παραμένουν επομένως η λύση στην κρίση υγείας.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Yoshi είπε

Στην αρχη μου ειπες οτι δεν εμπιστευεσαι τις πηγες, μετα σου εδωσα κρατικες και κολλησες στον τιτλο του αρθρου, που κατα τη γνωμη μου δεν εχει λαθος.

Μαλλον εσυ εχεις εκπαιδευτει να αγνοεις κομματια ειδησεων, ακομα και τιτλους, αν δεν στα πει συγκεκριμενη πηγη της αρεσκιας σου.

Όπως ήταν αναμενόμενο δεν κατάλαβες ούτε μια από τις δέκα λέξεις που έγραψα… ξαναδιάβασε τι έγραψα και μην εκτίθεσαι ακόμα και στα απλά ελληνικά… 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

^^^^^^^^^^
Παρατηρειτε ολοι πλέον οτι σκανε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια link απο διαφορετικα account? 
ή καποιος εχει φτιαξει πολλαπλα προφιλ,

ή ερχονται σκαστοι απο fb groups ψεκασμενων ολοι αυτοι.

ΥΓ. Εχουμε απαντησει 100 φορες και σε αυτο το αρθρο. Βαλτε γυαλια και διαβαστε τι γραφει οτι αρθρο ανεβαζεται…

Εγω παρατηρω οτι ολοι που εχετε την καραμελα ψεκ ψεκ λετε ακριβως τα ιδια που λεει ο σκαι καθε μερα.

Εχω την εντυπωση οτι οι ψεκασμενοι ειναι οι παθιασμενοι με το εμβολιο εμβολιασμενοι τελικα, που νομιζουν οτι δεν το μεταδιδουν, που νομιζουν οτι προστατευουν καποιον αλλον εκτος απο την παρτη τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostasgpa είπε

α καλα. εγώ φταίω που ασχολήθηκα μαζί σου.

Δεν πειράζει, τουλάχιστον έμαθες να ξεχωρίζεις ποτέ κάτι αναφέρεται σε ασθενείς και ποτέ σε υγιείς ανθρώπους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Δεν πειράζει, τουλάχιστον έμαθες να ξεχωρίζεις ποτέ κάτι αναφέρεται σε ασθενείς και ποτέ σε υγιείς ανθρώπους???

Τρία πουλάκια κάθονταν και πλέκανε σουτιέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Εχει ανεβει ενα βιντεο που εξηγει τα εμβολια, και εξηγει για ποιο λογο ενας εμβολιασμενος μεταδιδει λιγοτερο.δες εκει που μιλαει για τα αντισωματα

Εδώ μιλάμε για τη μετάλλαξη δέλτα. Μεταδίδεται εξίσου και από τους δύο, αλλά στους εμβολιασμένους είναι ελάχιστα θανατηφόρα(βλέπε άρθρο).

Το οποίο σημαίνει ότι με σχεδόν πλήρη εμβολιασμό(και φυσικά με απουσία νέων μεταλλάξεων) εξαλείφεται η ανάγκη για μάσκες, lockdowns...τα πάντα όλα.

Μην ξεχνάμε ότι στόχος όλων των κρατών με τα γνωστά μέτρα δεν ήταν να σταματήσουμε τη γη να γυρίζει για να μην πεθάνει ούτε ένας άνθρωπος από COVID, αλλά να μην υπερφορτωθεί το σύστημα υγείας μέχρι να βρεθεί εμβόλιο.

Περιμένω να δω αν θα γίνει τελικά αυτό με βάσει τις προθέσεις και τις υποσχέσεις των ειδικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Yoshi είπε

Εγω παρατηρω οτι ολοι που εχετε την καραμελα ψεκ ψεκ λετε ακριβως τα ιδια που λεει ο σκαι καθε μερα.

Εχω την εντυπωση οτι οι ψεκασμενοι ειναι οι παθιασμενοι με το εμβολιο εμβολιασμενοι τελικα, που νομιζουν οτι δεν το μεταδιδουν, που νομιζουν οτι προστατευουν καποιον αλλον εκτος απο την παρτη τους

Την ταχτική “καθρεφτάκι” την κάναμε πιτσιρίκια… δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά σε συζήτηση μεταξύ ενηλίκων, είναι κατάντια και έλλειψη επιχειρημάτων ή ουσίας…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yoshi είπε

παρε ενα που εχει και λινκ https://techstartups.com/2021/07/23/vaccinated-people-israel-end-hospital-unvaccinated-143-hospitalized-patients-58-vaccinated-39-unvaccinated-jerusalem-post-reports/

που αναφερει απο https://www.jpost.com/health-science/coronavirus-in-israel-what-do-we-know-about-the-143-hospitalized-people-674508

 

βεβαια οτι δεν πει ο Aplha και ο Skai ειναι fake news να φανταστω

 

Αμορφωσιά λέγεται αυτό που κάνεις. Για να κρίνεις αν κάνει δουλειά το εμβολίο, θα πρέπει να έχεις και άλλα δεδομένα. Αν το 98% του πληθυσμού του Ισραήλ έχει εμβολιαστεί (τυχαίο νούμερο), τότε το ότι αποτελεί μόνο το 58% των κλινικών περιπτώσεων δείχνει οτι το εμβόλιο λειτουργεί. Επίσης θα πρέπει να γνωρίζεις και τις ηλικίες των νοσηλευόντων. Άλλο πράγμα το 58% των εμβολιασμών να είναι άνω των 70, και άλλο το να είναι κάτω των 40. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

επισης απο το δικο σου αρθρο:

 Μόνη ασπίδα ο εμβολιασμός και οι μάσκες όπου υπάρχει συνωστισμός - Ελάχιστες οι νοσηλείες των εμβολιασμένων

………..
Η αποτελεσματικότητα των εμβολίων ποικίλλει, αλλά στην παρουσίασή τους, τα CDC εκτιμούν ότι ο κίνδυνος θανάτου ή σοβαρής ασθένειας διαιρείται με δέκα με τον εμβολιασμό και ο κίνδυνος μόλυνσης κατά τουλάχιστον τρία, που σημαίνει ότι τα εμβόλια είναι 90% αποτελεσματικά έναντι σοβαρών μορφών ασθενειών και 67% κατά λοιμώξεων.


Για τους ειδικούς, τα εμβόλια παραμένουν επομένως η λύση στην κρίση υγείας.

Οπότε lockdowns και μάσκες γίνονται περιττά πια γιατί με τόσο καλή προστασία ΔΕΝ υπερφορτώνεται το σύστημα υγείας ακόμα και αν είναι ο ένας πάνω στον άλλο.

Περιμένω να τα δω στην πράξη όλα αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...