Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου.


nikos_loko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, petran91 είπε

Αυτό πως σας φαίνεται; 
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/35303254-seat-leon

Είναι λίγο ακριβό; Μου αρέσει εμφανισιακά και έχει έναν σχετικά πλούσιο εξοπλισμό και αρκετά άλογα. @tsofras κάπου έχω διαβάσει έχεις/είχες Leon?

Ευχαριστημένος;

1.0 αρι κόκκινο και στη Ρόδο... μάλλον για πρώην νοικιαρικο της Hertz μου κάνει... κοίτα το κλειδί πόση φθορά έχει για 56000 χλμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, GeorgeTrzs είπε

1.0 αρι κόκκινο και στη Ρόδο... μάλλον για πρώην νοικιαρικο της Hertz μου κάνει... κοίτα το κλειδί πόση φθορά έχει για 56000 χλμ...

Έχει κι αλλά 2-3 στην ίδια τιμή και χρονολογία και +10k km περίπου. Αυτό είναι σημάδι ότι ήταν ενοικιαζόμενο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/8/2021 στις 7:34 ΜΜ, Nabuko είπε

Χαλαρά και χωρίς σκέψη. 

Για κανένα λόγο bmw 16αρι σε 46αρι σκάφος.Επισης ο Κορεάτης 10-15 χρόνων είναι πιο αξιόπιστος από έρευνες δεν τα λέω στην τυχη

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Έχει κι αλλά 2-3 στην ίδια τιμή και χρονολογία και +10k km περίπου. Αυτό είναι σημάδι ότι ήταν ενοικιαζόμενο ;

Καλό θα ήταν το συγκεκριμένο να το αποφύγεις εκτός και αν μένεις Ρόδο πάντως οπωςδηποτε να μην ήτανε νοικιαρικο.Σαν αμάξι είναι πένα απλά αυτό το μοτέρ ταιριάζει γάντι στο ιμπιζα η στο πόλο.Αμα θες σαν σκάφος γκολφ η Λεόν κοίτα για τα 1.4 είναι πολύ καλά μοτέρ.(έχουν βελτιωθεί από το 2013 και μετά σε σχέση με τα παλιά που είχαν θέματα καταναλωσης λαδιου)

Επεξ/σία από Fordakias7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, petran91 είπε

Έχει κι αλλά 2-3 στην ίδια τιμή και χρονολογία και +10k km περίπου. Αυτό είναι σημάδι ότι ήταν ενοικιαζόμενο ;

Νομίζω πως πάμε ακόμα πιο κοντά στο στόχο... Από κάπου τα πήρε μαζικά.

Ενοικιάσεις η Leasing....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα αγόρασα ένα volvo v40 και μετα απο πολυ ψαξιμο στο car.gr θα σου προτεινα να παρεις ενα Toyota Yaris του 2006-2011 καπου εκει ειναι οι τιμες του (5000€ - 5500€). οι περισσότερες σχολές οδήγησης έχουν Yaris γιατί είναι σκυλιά δύσκολα θα σου βγάλουν σοβαρό πρόβλημα.

εγώ πριν είχα ένα Yaris του 2010 και δεν μου παρουσίασε κανένα σοβαρό πρόβλημα μέχρι που το έδωσα πρόσφατα.

εύχομαι να κανείς την καλύτερη επιλογή.

πρόσεχε τα χλμ να μην είναι πάνω από 100.000 χλμ για βενζίνη και 140.000 χλμ για πετρέλαιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, markos158 είπε

εγώ πριν είχα ένα Yaris του 2010 και δεν μου παρουσίασε κανένα σοβαρό πρόβλημα μέχρι που το έδωσα πρόσφατα.

λογικά δε θα είχες το ελαττωματικό μοτέρ (1.3 1NR-FE αν θυμάμαι καλά)

37 λεπτά πριν, markos158 είπε

πρόσεχε τα χλμ να μην είναι πάνω από 100.000 χλμ για βενζίνη και 140.000 χλμ για πετρέλαιο 

140000χλμ για πετρέλαιο είναι τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

λογικά δε θα είχες το ελαττωματικό μοτέρ (1.3 1NR-FE αν θυμάμαι καλά)

140000χλμ για πετρέλαιο είναι τίποτα

Μάλλον το έδωσε μόλις έμαθε για το πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, zio10 είπε

Για punto φυσικό αέριο έχει κανείς άποψη;

αν έχεις fb ψάξε στο δημόσιο group

https://www.facebook.com/groups/338589450069216

δεν έχω ακούσει κάποιο πρόβλημα , απλά δεν είναι για γκάζια (δεν έχει 😁)

σαν κλασσικό Fiat , ένα γνωστό θέμα που μπορεί να σου βγάλει είναι το πάγωμα τιμονιού (φτάνει και ~300€ η βλάβη)

το κακό είναι οτι τα περισσότερα είναι εισαγωγής και θέλει να επαληθεύσεις τα χλμ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2021 στις 12:29 ΜΜ, daPro είπε

Τα Nissan είναι καλά/αξιόπιστα? Ας πούμε αυτό το Nissan Note  https://www.car.gr/313898002?utm_source=android-app&utm_medium=push-button&utm_campaign=facebook-shareSearchByUrl&utm_content=aggelia 

Τα συγκεκριμενα ειναι με μηχανικα μερη renault. Σαν κινητηρας και συνολο ειναι αρκετα αξιοπιστα.

Εχω ενα χρονο το ιδιο μοντελο 

Τρομερα οικονομικο, πολυ καλοι χωροι, πολυ καλη συμπεριφορα για το μεγεθος του και γενικα πολυ βολικο αυτοκινητο

Ειναι τραγικο ποιοτικα (πλαστικα, τριξιματα κτλ) και το πενταταχυτο κιβωτιο κουραζει εκτος.

Το συγκεκριμενο πολυ ακριβο για βασικη εκδοση, με αντιστοιχα λεφτα μπορεις καλυτερα εξοπλισμενο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

μια γενική ερώτηση, στην περίπτωση που ως ιδιώτης αγοράσω ΦΙΧ από εταιρία, θα επιβαρυνθώ με ΦΠΑ επί του τιμήματος αγοράς?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδη στην Ελλαδα κανεις δεν εχει λεφτα (σχεδον) καποια καλα και συντηρημενα αμαξια δεν πουλιουνται ευκολα. Σιγουρα θα βρεις διλιτρο συντηρημενο, αλλα ξεφευγει σε καταναλωση τελη κλπ και δεν θα το παρεις για αυτον τον λογο. Εγω πχ εχω 18αρη τογιοτα, το δινω σε καλη τιμη και παλι ζοριζομαι να βρω αγοραστη, επειδη ειναι 18 αρη.. ολοι ψαχνουν για μικρα.. Απο τη μια και δικιο εχουν, αμα δουλευεις για ψιχουλα τι να το παρεις το 18αρη.. Αμαξι να σου προτεινω δεν εχω, εγω δεν θα εδινα λεφτα για μικρο αμαξι που δε παει βημα. Αν το θες για εντος πολης παρε ενα χρεπι με 1 χιλιαρικο και οταν σπασει καντο διαφραφη καλυτερα. Αλλιως ανεβασε μπατζετ παρε κατι οσο πιο καινουγιο γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενδιαφερομαι για Μεταχειρισμενο και βλεπω αγγελιες μια απο αυτες που με ενδιαφερει αναφερει ...........STAGE 1 της Revo στον κινητηρα DIESEL 1.6 της VW του.

Ξερετε τι σημαινει στη πραξη αυτο?

ΘΑ εχει ανεβασμενη καταναλωση?

Οποιος γνωριζει μπορει να μου πει στην Πραξη μιας και δεν το κατεχω το θεμα?

 

Υ.Γ. Το ΙΧ δειχνει να εχει λιγα σχετικα χλμ και ειναι EURO ..6

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...