Προς το περιεχόμενο

Μου δινουν 3χιλιαρικα για καθε ξηρικο στρεμμα για φωτοβολταικα. Να τα παρω?


panos4tw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κάτι τέτοια σκέφτονται και αυτοί που κυβερνούν για αυτό αντί για μισθούς θα δίνουν επιδόματα 150-300 ευρώ

άλλωστε σε λίγο καιρό στην ελλάδα οι μόνες δουλειές που θα υπάρχουν θα είναι σερβιτόροι-υπηρέτες και φυσικά delivery σε ξένους τουρίστες και φυσικά σε ξένα αφεντικά.

συνεχίστε έτσι καλά το πάτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Εαν το είχες πουλησει, σημερα δεν θα είχες ακινητο, αλλα σιγουρα δεν θα είχες και τα χρηματα......... τουτέστιν το ρευστο θα είχε χαθει με τον ενα η τον αλλο τροπο, πουλαμε ακινητο μονο εαν δεν έχουμε να φαμε η για να επενδυσουμε σε αλλο ακινητο, αγορα αυτοκινητου, ταξιδια, επιπλα, ρουχα, ρολογια κλπ κλπ κλπ.... δεν ειναι επενδυση!!! και δυστυχώς το 90% απο οσους πουλανε ακινητο, τα χρηματα ξοδευονται σε αυτα που ανεφερα!!!! 

Είναι και  αυτή μία άποψη και σωστή για κάποιον που δεν έχει κάποιο άλλο ακίνητο. Όταν στη συγκεκριμένη περιοχή διαθέτω αρκετά ακίνητα , τόσο αξίας όσο και με προοπτικές , για ποιο λόγο να μην δώσω κάποιο όταν μου προσφέρουν ποσό 3-4  φορές πάνω από την αξία του;;;; Για ποιο λόγο να το έχω σήμερα το παλιό μικρό κτίσμα που έχει μέσα να έχει καταρρεύσει να πληρώνω ΕΝΦΙΑ χωρίς να υπάρχει καμία μελλοντική προοπτική για αυτό;;;

Ο άνθρωπος που τότε το ήθελε είχε δίπλα άλλο ένα παρόμοιο και μου τα έδινε να τα ενώσει να βγάλει μία άδεια της προκοπής γιατί ήταν μικρά. Σήμερα κανείς δεν ενδιαφέρεται ρώτησα και κάποιο μεσιτικό και μου είπε ζήτημα να βρεθεί  κάποιος τρελός και να σου δώσει μέχρι 5.000 ευρώ. 

Άρα όλα μετράνε εκ του αποτελέσματος. Και τα χρήματα δεν είμαι από αυτούς που θα τα σκορπίσουν άσκοπα.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολοι εσεις που δεν πουλατε γη γιατι δεν αγοραζετε στην μεση του πουθενα που οι τιμες ειναι χωμα ετσι για να εχετε γη.σε 100 χρονια θα εχει παρει αξια .αντε σε 50.πειραζει που θα εισαστε 90 χρονων ή 120;υγεια να χουμε.

το δεν πουλαω γη ειναι πολυ γενικο.και το νομισμα εχει 2 οψεις

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις 100 στρεμματα η πωληση μπορει να συμφερει αν μπορεις να τα επενδυσεις αλου

Αν εχεις 1 με αυτα τα πλεονεκτηματα και δεν εχεις αναγκη τα 2200 που θα τα φας σε 1 βδομαδα μην πουλας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος , δεν ειναι τα πουλαω ολα αλλα ουτε και δεν πουλαω και τιποτα , και ο καθενας εχει τις δικες του αναγκες και ζητηματα , και ο πατερας μου ειχε ενα εξωχωραφο λιγο πανω απο την Αττικη Οδο στον Ασπροπυργο , και το 2007 του το ζητησαν με τρελα λεφτα και ειπε οχι , δοθηκε περσι με λιγοτερα απο τα μισα , στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα , αυτα τα ζητηματα με τη γη ειναι απροβλεπτα , μπορει σημερα να εχεις ενα οικοπεδο στο πουθενα με μικρη αξια και να το ξεφορτωθεις γιατι δεν ξερεις τι να το κανεις και σου τρωει και λεφτα , και μετα απο μερικα χρονια να αλλαξει η περιοχη και να παρει αξια και να λες γιατι το εδωσα , η και το αναποδο 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, nvel είπε

αυτό κατάλαβες; εσύ στις μελέτες που κάνεις(;) αν έχεις 100 στρέμματα στρώνεις μόνο 500kW;

ναι αυτό κατάλαβα

μάθε ελληνικά.

.

σημείωσε σαν πρώτο μάθημα, ότι για εμάς που μιλάμε ελληνικά το "τα κινέζικα δε μαθαίνονται ούτε σε 1 χρόνο ούτε σε 10 χρόνια" δε μπορεί να σημαίνει ότι "μαθαίνονται σε 5", σημαίνει ότι απαιτούνται παραπάνω από 10.

 

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, DrLo είπε

ναι αυτό κατάλαβα

μάθε ελληνικά.

.

σημείωσε σαν πρώτο μάθημα, ότι για εμάς που μιλάμε ελληνικά το "τα κινέζικα δε μαθαίνονται ούτε σε 1 χρόνο ούτε σε 10 χρόνια" δε μπορεί να σημαίνει ότι "μαθαίνονται σε 5", σημαίνει ότι απαιτούνται παραπάνω από 10.

 

Κι εγω ετσι το καταλαβα παρ' ολα αυτα γραφει εγκαθιστανται κι οχι χωρανε το οποιο εχει και το νοημα που εννοει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αυτός που θέλει να επενδύσει από πριν ένα fixed ποσο εγκατεστημενης ισχύος, θα κοιτάξει να εκμισθωσει χονδρικά ένα οικόπεδο με ίσο και λίγο μεγαλύτερο εμβαδό για να μην έχει παραπάνω έξοδα ενοικίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...