Προς το περιεχόμενο

Τη δυνατότητα ανέπαφων πληρωμών μέσω Google Pay και Wear OS δίνει η Alpha Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gidi είπε

Καλησπέρα. Παίζει επίσημα το g-pay για wear OS στην Ελλάδα ρε παιδιά; Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει;

Εγώ το δοκίμασα και έπαιξε κανονικά. Λογικά μέσα από το Play Store στο κινητό θα σου βγάζει και το ρολόι ως συμβατή συσκευή και από εκεί μπορείς να το στείλεις για εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DIL είπε

"Για την ενεργοποίηση, οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να κατεβάσουν την εφαρμογή Google Pay από το Play Store και να ακολουθήσουν τη διαδικασία προσθήκης κάρτας."

Δεν ισχυει απο το επισημο play store Μονο αμα κατεβασεις το apk απο αλλη πηγη 

Μια χαρα δουλεψε σε εμενα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, DIL είπε

"Για την ενεργοποίηση, οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να κατεβάσουν την εφαρμογή Google Pay από το Play Store και να ακολουθήσουν τη διαδικασία προσθήκης κάρτας."

Δεν ισχυει απο το επισημο play store Μονο αμα κατεβασεις το apk απο αλλη πηγη 

Not true, ισχυει κανονικα απο το επισημο play store χωρις να χρειαζεται apk απο καμια αλλη πηγη.

Επεξ/σία από alfaeffe
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταλκας κι αυτος μεγαλος , πως να πληρωσεις ...  Χανει κανεις τον υπνο του .

Το θεμα μαγκες ειναι πως να πληρωνεται κανεις και πόσο αδρά , να εχει εισοδηματα και περιουσια και απο κει και

περα ολα ειναι ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν έχω Πειραιώς και πληρώσω μέσω της εφαρμογής χρειάζεται να έχω μαζί και την φυσική κάρτα; Το έχω ρυθμίσει αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Εγώ το δοκίμασα και έπαιξε κανονικά. Λογικά μέσα από το Play Store στο κινητό θα σου βγάζει και το ρολόι ως συμβατή συσκευή και από εκεί μπορείς να το στείλεις για εγκατάσταση.

 

Καλησπέρα. Αν επιτρέπεται ποιο ρολόι έχεις; Τελυταία φορά που το δοκίμασα προ μηνών δεν έπαιζε το g-pay στο wear os. Αλλά αυτό άλλαξε προφανώς. Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι πόντοι bonus θα μπαίνουν χρησιμοποιώντας το Google Pay; Ρωτάω μήπως η Alpha δεν τους καταχωρεί σαν αντικίνητρο στη χρήση της συγκεκριμένης εφαρμογής. Με Alpha wallet (που χρησιμοποιούσα συνεχώς μέχρι σήμερα) οι πόντοι μπαίνουν αν και αργούν λίγες μέρες. 

Επεξ/σία από spyrdano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stark είπε

Ισχύει. Μόλις τώρα πλήρωσα σε Γρηγόρη με G-PAY και δεν χρειάστηκε καν να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Θα μπω τώρα να δω αν μπορείς να βάλεις περιορισμό, να πρέπει δηλαδή να το ξεκλειδώσεις.

 

3 ώρες πριν, stark είπε

Νομίζω ότι ισχύει για μικρά ποσά υπό προϋποθέσεις. Δες πιο πάνω και το post μου για τη δοκιμή που έκανα με κλειδωμένη οθόνη. 

Κάτι τέτοιο βλέπω κι εδώ:

https://support.google.com/pay/answer/7644132?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid

No unlock needed for smaller payments
To make contactless payments, you need to unlock your phone. You won't need to unlock it for certain small payments.

Important: You can only make a limited amount of locked transactions before your phone will ask you to unlock it.

Πάντως ενώ το 1.30 € (για καφέ) στο Γρηγόρη το πήρε χωρίς να χρειαστεί ξεκλείδωμα, αργότερα σε βενζινάδικο για 5 € βενζίνη (που έβαλα στο scooter) δεν έκανε τίποτα πάνω από το POS και έπρεπε να ξεκλειδώσω το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, gidi είπε

 

Καλησπέρα. Αν επιτρέπεται ποιο ρολόι έχεις; Τελυταία φορά που το δοκίμασα προ μηνών δεν έπαιζε το g-pay στο wear os. Αλλά αυτό άλλαξε προφανώς. Σε ευχαριστώ.

Ναι. Κι εγώ προσπαθούσα καιρό αλλά δε γινόταν. Τώρα που έγινε επίσημα διαθέσιμο στην Ελλάδα είναι διαθέσιμη η εφαρμογή και εφόσον την εγκαταστήσεις εμφανίζεται στο ρολόι. Εγώ έχω το Fossil Gen 5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Ναι. Κι εγώ προσπαθούσα καιρό αλλά δε γινόταν. Τώρα που έγινε επίσημα διαθέσιμο στην Ελλάδα είναι διαθέσιμη η εφαρμογή και εφόσον την εγκαταστήσεις εμφανίζεται στο ρολόι. Εγώ έχω το Fossil Gen 5.

Τι λειτουργικό φοράει; Wear OS 2? Το εγκατέστησες απευθείας στο ρολόι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marksk είπε

Με μια βόλτα στο xda για τις κατάλληλες ρυθμίσεις αν είσαι Ελλάδα 

Δεν είχα μπεί καθόλου στον κόπο να κάνω την μόντα/κόλπο από το xda, πλέον δεν χρειάζεται.

Η εφαρμογή του gpay υπάρχει κανονικά.

17 λεπτά πριν, gidi είπε

Τι λειτουργικό φοράει; Wear OS 2? Το εγκατέστησες απευθείας στο ρολόι;

Fossil Gen 5 Carlyle, WearOS 2.30 -  System version H MR2

Είχα την εφαρμογή του Gpay στο κινητό και σήμερα είδα ότι υπάρχει και στο ρολόι, δεν την είχα πριν. Συγκεκριμένα το κοίταξα αφότου ενεργοποίησα την κάρτα με ανέπαφη πληρωμή από το κινητό, τις προηγούμενες ημέρες παρόλο που είχα την εφαρμογή του Gpay στο κινητό δεν υπήρχε κάτι στο ρολόι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, gidi είπε

Τι λειτουργικό φοράει; Wear OS 2? Το εγκατέστησες απευθείας στο ρολόι;

Ναι, Wear OS 2. Το εγκατέστησα από το κινητό: μου έβγαλε επιλογή είναι ότι διαθέσιμο για το ρολόι και το πάτησα εκεί. Δοκίμασε επίσης να το ψάξεις στο Play Store από το ρολόι και να το κάνεις enable από εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Ναι, Wear OS 2. Το εγκατέστησα από το κινητό: μου έβγαλε επιλογή είναι ότι διαθέσιμο για το ρολόι και το πάτησα εκεί. Δοκίμασε επίσης να το ψάξεις στο Play Store από το ρολόι και να το κάνεις enable από εκεί.

https://forum.xda-developers.com/t/guide-gpay-in-unsupported-country-yes-india-too.4262597/

 

μόνο έτσι  δουλεύει για Eλλάδα. 

δοκιμασμένο σε fossil gen 5

Επεξ/σία από marksk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marksk είπε

https://forum.xda-developers.com/t/guide-gpay-in-unsupported-country-yes-india-too.4262597/

 

μόνο έτσι  δουλεύει για Eλλάδα. 

δοκιμασμένο σε fossil gen 5

Σε μένα αυτό σε χρειάστηκε. Βέβαια, παρατηρώ ότι μάλλον γίνεται αυτόματα disable όταν αποσυνδεθεί το ρολόι από το κινητό και πρέπει να μπαίνω στο Play Store να το κάνω enable ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Σε μένα αυτό σε χρειάστηκε. Βέβαια, παρατηρώ ότι μάλλον γίνεται αυτόματα disable όταν αποσυνδεθεί το ρολόι από το κινητό και πρέπει να μπαίνω στο Play Store να το κάνω enable ξανά.

θα το ξαναδοκιμάσω χωρίς proxy να δω. πριν 10 μέρες τελευταία φορά το δοκίμασα και δεν δούλευε χωρίς, γιατί δεν το είχε ενεργοποιήσει η google για wearOS στη χώρα μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...