Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max διαθέτουν ρυθμό ανανέωσης 120Hz και κορυφαία εγγραφή βίντεο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mtifosi είπε

Μάλλον σοκ έχουν προκαλέσει σε μερικούς πάλι τα νούμερα του A15 και μπαίνουν σε κάθε θέμα να μας ενημερώσουν για τις Android ναυαρχίδες όπου το soc τους είναι επιπέδου mid range ποια iphone 11...

καλα και που εισαι ακομα οταν παμε 3nm, θα πεσει κλαμα....... με το κυβικο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρόβλεψη και να με θυμηθείτε σε δυο χρόνια που θα κρυφτεί το Face ID κάτω από την οθόνη, κάποιοι εδώ μέσα θα μας λένε welcome to 2020… τελειώνει το 2021 και ακόμα κινητό που να έχει under display camera και να δουλεύει σωστά δεν υπάρχει…

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Πρόβλεψη και να με θυμηθείτε σε δυο χρόνια που θα κρυφτεί το Face ID κάτω από την οθόνη, κάποιοι εδώ μέσα θα μας λένε welcome to 2020… τελειώνει το 2021 και ακόμα κινητό που να έχει under display camera και να δουλεύει σωστά δεν υπάρχει…

Ίσως θα άξιζε να έβαζαν τον αισθητήρα του face id κάτω από την οθόνη και ας άφηναν την τρύπα.

Η κάμερα κάτω από την οθόνη θα δουλέψει κάποια στιγμή και ίσως τότε πάρει πάλι η apple τη δοκιμασμένη λύση.

Εκεί πάντως που είναι αδικαιολόγητοι είναι στη γρήγορη φόρτιση και όχι δεν μιλάμε για 120W απαραιτητα αλλά έστω 30-40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mtifosi είπε

Μάλλον σοκ έχουν προκαλέσει σε μερικούς πάλι τα νούμερα του A15 και μπαίνουν σε κάθε θέμα να μας ενημερώσουν για τις Android ναυαρχίδες όπου το soc τους είναι επιπέδου mid range ποια iphone 11...

Σοκ έχει πάθει αυτός / αυτή που σου έκανε like όταν γράφει πως τα iPhone έχουν 120hz refresh rate ενώ...δεν έχουν :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AtiX είπε

Πρόβλεψη και να με θυμηθείτε σε δυο χρόνια που θα κρυφτεί το Face ID κάτω από την οθόνη, κάποιοι εδώ μέσα θα μας λένε welcome to 2020… τελειώνει το 2021 και ακόμα κινητό που να έχει under display camera και να δουλεύει σωστά δεν υπάρχει…

σου χω νεα ,το face id δεν χρησιμοποιει την camera

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Runman είπε

Αυτο που βλέπεις , όταν ανοιγοκλείνεις το camera app ενός s21 ultra. 

Aυτό? a temporary structure made from planks.

https://www.google.com/search?q=shuttering

 

Έγινε, apple user vs τεχνολογικός αλφαβητισμός σημειώσατε 1

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Aυτό? a temporary structure made from planks.

https://www.google.com/search?q=shuttering

 

Έγινε, apple user vs τεχνολογικός αλφαβητισμός σημειώσατε 1

" Stuttering" διάβασα , κάτι που το έχει το s21 ultra που έχω στην κατοχή μου.   Αι Φον είναι το main μου 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Neural_handshake είπε

σου χω νεα ,το face id δεν χρησιμοποιει την camera

 

Ναι σωστά, βέβαια δεν περίμενα να σχολιάσεις αυτολεξεί, αλλά να στο κάνω ακριβέστερο, face if και front camera… καλύτερα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Runman είπε

" Stuttering" διάβασα , κάτι που το έχει το s21 ultra που έχω στην κατοχή μου.   Αι Φον είναι το main μου 😏

Ε πέστα στον άλλον που αναρωτιέται γιατί δεν ξέρω το "shuttering"

Αν έχεις stutter από την κάμερα με το S21 πέτα το και πάρε μία από τις φτηνές σαβούρες της xiaomi. Πάνε σφαίρα. In fact, μόλις το δοκίμασα ;) 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Σοκ έχει πάθει αυτός / αυτή που σου έκανε like όταν γράφει πως τα iPhone έχουν 120hz refresh rate ενώ...δεν έχουν :P 

μα δεν χρειαζεται, ο επεξεργαστης ειναι τοσοοοοο γρηγορος...... που τα 120 ειναι ψιλογραματα....

τα ειπαμε 8.3ms εναντι 16.6ms  

μην αγχωνεσαι εχουν ακομα τα Android καιρο (καποια χρονια θελω να πιστευω να πιασουν καποια στιγμη τον Α13), οταν θα πανε στου  Α15 θα εχουμε παει στο 2300-2500 single core στον τοτε Bionic.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PeggyV είπε

μα δεν χρειαζεται, ο επεξεργαστης ειναι τοσοοοοο γρηγορος...... που τα 120 ειναι ψιλογραματα....

τα ειπαμε 8.3ms εναντι 16.6ms  

μην αγχωνεσαι εχουν ακομα τα Android καιρο (καποια χρονια θελω να πιστευω να πιασουν καποια στιγμη τον Α13), οταν θα πανε στου  Α15 θα εχουμε παει στο 2300-2500 single core στον τοτε Bionic.

 

φιλικα μην γραφεις τεχνικα ,εκτιθεσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, PeggyV είπε

μα δεν χρειαζεται, ο επεξεργαστης ειναι τοσοοοοο γρηγορος...... που τα 120 ειναι ψιλογραματα....

τα ειπαμε 8.3ms εναντι 16.6ms  

μην αγχωνεσαι εχουν ακομα τα Android καιρο (καποια χρονια θελω να πιστευω να πιασουν καποια στιγμη τον Α13), οταν θα πανε στου  Α15 θα εχουμε παει στο 2300-2500 single core στον τοτε Bionic.

 

Kαταλαβαίνεις τι είναι το refresh rate και τι κάνει? Όσο γρήγορος και να είναι ο επεξεργαστής τα 60 δεν γίνονται 120. Και 150.000 single score να βγάζει στο geekbench τα 60hz παραμένουν 60. 

Προφανώς σε κινητό άχρηστο και gimmick ήταν από το 2017 που το είχαν τα android, άχρηστο και τώρα που το έβαλε και το iPhone για κάποιο περίεργο λόγο. Ομολογώ δεν περίμενα η Apple να μπεί στο παιχνίδι των εντυπώσεων, γιατί καθαρά περί αυτού πρόκειτο. Είδε ότι μένει πίσω από κινέζικα τσαόμινγκ 200€ και έτρεξε να κοπιάρει.

Αν είχα συσκευή με 120hz θα ήλπιζα να έχει την επιλογή για απενεργοποίηση να κρατάει παραπάνω η μπαταρία. TBF, και για 30hz αν είχε ακόμα καλύτερα.

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Herald είπε

Ε πέστα στον άλλον που αναρωτιέται γιατί δεν ξέρω το "shuttering"

Αν έχεις stutter από την κάμερα με το S21 πέτα το και πάρε μία από τις φτηνές σαβούρες της xiaomi. Πάνε σφαίρα. In fact, μόλις το δοκίμασα ;) 

H αλήθεια είναι ότι το mi 11 ultra έχει πολύ καλυτερο camera app. Βασικά της samsung είναι ότι πιο τραγικό έχω δει σε αυτά τα λεφτά και της apple ότι καλύτερο υπάρχει (σε εμπειρία χρήσης). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Runman είπε

H αλήθεια είναι ότι το mi 11 ultra έχει πολύ καλυτερο camera app. Βασικά της samsung είναι ότι πιο τραγικό έχω δει σε αυτά τα λεφτά και της apple ότι καλύτερο υπάρχει (σε εμπειρία χρήσης). 

Να σου πώ την αλήθεια αδυνατώ να πιστέψω ότι λαγκάρις με το S21 όταν έχω μια πατάτα με snap710. Από όσο ξέρω το MIUI δεν είναι και από τα καλύτερα android, και παρολαυτά πάει άψογα, πως γίνεται το S21 με καλύτερο skin και 3 φορές πιο γρήγορο επεξεργαστή να λαγκέρνει δεν το κατανοώ. 

In fact από την ώρα που πατάω το κουμπί της κάμερας μέχρι να ανοίξει και να κάνει focus περνάει κάτι λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...