Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max διαθέτουν ρυθμό ανανέωσης 120Hz και κορυφαία εγγραφή βίντεο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

€1000+ για τηλέφωνο.... Δεν το κατάλαβα ποτέ και δεν θα το καταλάβω ποτέ 

 

Συνεχίστε παρακαλώ!

Σύντομα 1500+ για κάτι που πέφτει από 1.5 μέτρο και γίνεται κομμάτια. Ή που στο κλέβουν πανεύκολα αν είσαι λιγάκι απρόσεκτος. Ούτε κι εγώ θα το καταλάβω ποτέ.

Προφανώς και υπάρχουν άνθρωποι που τα 1500 είναι τα ρέστα τους, αλλά στην Eλλάδα σίγουρα αυτοί είναι ελάχιστοι από όσους έχουν τέτοιες συσκευές. Ας είναι καλά τα χρέη στις πιστωτικές και οι 432 δόσεις 😛

 

Επεξ/σία από skritikos
typo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Έχεις δίκιο. Μόνο που... στα 60-70 είναι που σταματάει να καταλαβαίνει διαφορά ακόμα και το καλύτερο μάτι στον κόσμο... άντε μερικοί να έχουν εκπαιδευτεί και λίγο παραπάνω στα 100hz... αναρωτήθηκες ποτέ γιατί επαγγελματίες παίχτες (πχ shroud) δεν καταλαβαίνουν καμία διαφορά μεταξύ 144-240?

Δεν εχεις την παραμικρη ιδεα για ποιο πραμα μιλας. Προφανως οσο ανεβαινει το refresh rate εχεις diminishing returns αλλα αυτό δεν ξεκιναει στα... 60hz. Η διαφορα 60 με 120 ειναι απιστευτοτρομακτικα μεγαλη και οποιος δεν την καταλαβαινει ακομα και στην επιφανεια εργασιας πρεπει να παει σε οφθαλμιατρο γιατί κατι σοβαρο έχει. Γύρω στα 240hz αρχιζουν να γινονται δυσδιακριτες οι διαφορες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

 

Μαλιασε η γλώσσα μου αλλα δεν πειράζει…..ανοίξτε έναν μπραουζερ στο Android και τον σαφάρι στο iPad Pro…κάντε ενα scroll down και στις 2 συσκευές και απλα δειτε τις διαφορές.

Το ίδιο ισχύει και παντού βέβαια μέχρι και τα ποιοτικά τρανζισιον που έχει το μηλο. 120hz μαϊμού το android.

εννοείται οτι για να το λεω εχω ο ίδιος άποψη στην πράξη .

Κάτοχος Android smartphone & iPad 

 

Τα 120 ειναι 120 ειναι καθαρα θεμα οθονης το εχουμε αναλυσει παλιοτερα δεν εχω ορεξη να γραφω τα ιδια, δεν υπαρχουν μαιμου και τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

€1000+ για τηλέφωνο.... Δεν το κατάλαβα ποτέ και δεν θα το καταλάβω ποτέ 

 

Συνεχίστε παρακαλώ!

Αν δίνεις 1000 και έχεις ένα άψογο, σταθερότατο και αξιόπιστο τηλέφωνο που δεν θα σε κρεμάσει ποτέ, τότε τα 1000 είναι και λίγα. Αν δίνεις 400 και δεν λειτουργεί ο proximity sensor ή το τηλέφωνο κάνει reboot, κλείνει εφαρμογές κλπ, τότε και τα 300 είναι πολλά.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Dimakos7 said:

Καλά νταξει και λέει ο άλλος στην παρουσίαση θα είναι το καλύτερο iphone κινητό, γιατί το προηγούμενο δν ήταν το καλύτερο..

Το έχω απορία που κάθε χρόνο βγαίνει κάποιος και γράφει τέτοια αρλούμπα! 

Σας φαίνεται δηλαδή εξωφρενικό ένα νέο μοντέλο να είναι καλύτερο από το προηγούμενο?

Έχω την εντύπωση πως πλέον διαβάζετε επιλεκτικά τις προτάσεις και όχι ολόκληρες! 😛 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ScorpioX777 είπε

Τα 120 ειναι 120 ειναι καθαρα θεμα οθονης το εχουμε αναλυσει παλιοτερα δεν εχω ορεξη να γραφω τα ιδια, δεν υπαρχουν μαιμου και τετοια...

Μου λες δλδ οτι για παράδειγμα το zfold2 δεν έχει καλη οθόνη , γιατί με ενα scroll down Από την κορυφή του μενού ρυθμίσεων βλέπω μια απότομη και γρήγορη μετάβαση στο τέλος κάτω….το Ίδιο ισχύει και στο σερφάρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kirileman είπε

Αν δίνεις 1000 και έχεις ένα άψογο, σταθερότατο και αξιόπιστο τηλέφωνο που δεν θα σε κρεμάσει ποτέ, τότε τα 1000 είναι και λίγα. Αν δίνεις 400 και δεν λειτουργεί ο proximity sensor ή το τηλέφωνο κάνει reboot, κλείνει εφαρμογές κλπ, τότε και τα 300 είναι πολλά.

Ειναι διαδεδομένο αλλωστε τα κινητα των 400 να κανουν reboot και κρασαρουν εφαρμογες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, Herald said:

Δεν εχεις την παραμικρη ιδεα για ποιο πραμα μιλας. Προφανως οσο ανεβαινει το refresh rate εχεις diminishing returns αλλα αυτό δεν ξεκιναει στα... 60hz. Η διαφορα 60 με 120 ειναι απιστευτοτρομακτικα μεγαλη και οποιος δεν την καταλαβαινει ακομα και στην επιφανεια εργασιας πρεπει να παει σε οφθαλμιατρο γιατί κατι σοβαρο έχει. Γύρω στα 240hz αρχιζουν να γινονται δυσδιακριτες οι διαφορες

Επειδή έχω ιδέα για αυτό τα λέω. Έχεις δίκιο για την διαφορά 60-120 αλλά ξεχνάς ότι η χρησιμότητα αυτού του πράγματος είναι κυρίως στα παιχνίδια. Προσοχή δεν υποστηρίζω τα 60hz, απλά θεωρώ ότι και 90 καλά είναι.

Απλά θέτω κάποια ερωτηματικά: ποια η κατανάλωση; προσωπικά δεν σκρολλάρω σαν "τρελός". Κι αν τα 120hz επηρεάζουν σημαντικά την διάρκεια της μπαταρίας τότε ευχαριστώ δεν θέλω και το πρώτο πράγμα που θα κάνω αν ποτέ αγοράσω τέτοια συσκευή είναι να αλλάξω τον ρυθμό ανανέωσης.

Συγνώμη δεν ήξερα ότι τόσες σελίδες μιλάμε για παιχνίδια και όχι νορμαλ χρήση κινητού.

ΥΓ: Να τολμήσω να πω ότι το συμπέρασμα όλων αυτών που λέτε(λέμε) είναι ότι οι smartphone users εκεί έξω έχουν εκπαιδευμένο μάτι; κι άρα είναι gamers;;;

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kirileman είπε

Αν δίνεις 1000 και έχεις ένα άψογο, σταθερότατο και αξιόπιστο τηλέφωνο που δεν θα σε κρεμάσει ποτέ, τότε τα 1000 είναι και λίγα. Αν δίνεις 400 και δεν λειτουργεί ο proximity sensor ή το τηλέφωνο κάνει reboot, κλείνει εφαρμογές κλπ, τότε και τα 300 είναι πολλά.

Κανένα κινητό δεν αξίζει 1000ε και μην ορκίζεσαι ότι θα είναι σταθερό και δεν θα χαλάσει. Το μόνο καλό με τα απλε είναι η μεταπώληση, είχα το iphone 11 εντάξει καλό κινητακι προσφατα το πούλησα πήγα στο ονεπλας 8 και μπορώ να πω ότι δεν υστερεί σε τίποτα από το iphone 11(μόνο στην κάμερα Κλάιν Μάιν) σε όλα τα υπόλοιπα (ταχύτητα, οθόνη,φόρτιση και θερμοκρασία στα βαριά games χωρίς να πέφτει η φωτεινότητα) είναι καλύτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Μου λες δλδ οτι για παράδειγμα το zfold2 δεν έχει καλη οθόνη , γιατί με ενα scroll down Από την κορυφή του μενού ρυθμίσεων βλέπω μια απότομη και γρήγορη μετάβαση στο τέλος κάτω….το Ίδιο ισχύει και στο σερφάρισμα

Οχι αυτο δεν επρεπε να το κανει, κατι αλλο φταιει, προσωπικα στο Ultra παει βουτηρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Dimakos7 said:

 Το μόνο καλό με τα απλε είναι η μεταπώληση...

Κάτι που δεν θα συνέβαινε αν η συσκευή δεν ήταν καλή και σταθερή για αρκετά χρόνια μετά την αγορά της. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

€1000+ για τηλέφωνο.... Δεν το κατάλαβα ποτέ και δεν θα το καταλάβω ποτέ 

 

Συνεχίστε παρακαλώ!

Με τόσα πράγματα που χάνεις πίστεψε με δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά, απλά πολλά πράγματα στην ζωή μας δεν αξίζει να τα αγοράζουμε αλλά γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Herald είπε

Ειναι διαδεδομένο αλλωστε τα κινητα των 400 να κανουν reboot και κρασαρουν εφαρμογες 😂

Ναι, είναι γνωστό και δυστυχώς διαδεδομένο. Στα 300 και 400 ευρώ (τιμές Ελλάδας) τα προβλήματα είναι καθημερινότητα. Στα ακριβά μοντέλα και ειδικά στις σοβαρές εταιρείες, ακόμα και αν υπάρχουν, αντιμετωπίζονται άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κάτι που δεν θα συνέβαινε αν η συσκευή δεν ήταν καλή και σταθερή για αρκετά χρόνια μετά την αγορά της. :)

Συμβαίνει γιατί η apple  βγάζει μια φορά τον χρόνο κινητά ενώ Android βγαίνουν κάθε μέρα. Εντάξει όχι και για αρκετά χρόνια Μαξ 2 χρόνια φίλε ανάλογα τι χρήση το κάνεις, αν η χρήση σου είναι μόνο ινστα και φβ μπορείς και με το 6 να τα κάνεις εγώ που το λιώνω το κινητό με βαριά γκειμς δεν μου κάνει ( π.χ το xs μοντέλο, εννοείται ότι τα προ Μαξ είναι κινηταρες προς θεού ) 

9 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κάτι που δεν θα συνέβαινε αν η συσκευή δεν ήταν καλή και σταθερή για αρκετά χρόνια μετά την αγορά της. :)

Δηλαδή θες να μου πεις ότι το iphone X αξίζει σήμερα 600ε;; Ε όχι μια πατάτα και μισή και επειδή το είχα και το έχω δώσει στην μητέρα μου.. Μισή ώρα να παίξω pubg το κινητό πιάνει 45βαθμους πέφτει η φωτεινότητα και κολλάει απίστευτα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...