Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max διαθέτουν ρυθμό ανανέωσης 120Hz και κορυφαία εγγραφή βίντεο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Οχι αυτο δεν επρεπε να το κανει, κατι αλλο φταιει, προσωπικα στο Ultra παει βουτηρο.

Ειναι θέμα λειτουργικού δεν ευθύνεται ούτε το HW ούτε η κατασκευάστρια εταιρεία. Έτσι ειναι φτιαγμένο το Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, michael92 είπε

Στην ίδια λιθογραφία, που σημαίνει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας/thermal throttling. Η πρακτική διαφορά των επιδόσεων σε σχέση με το iPhone 12 θα είναι πολύ μικρή.

Δεν ξέρω τι thermal throttling λες (εδώ στο 11 το απλό)

χειμώνα - καλοκαίρι βγάζει παραπάνω, και το Geekbench 5 τραβάει φουλ 

9539FB05-B81B-42CF-9002-7B65804B005C.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω άπειρα τα android warriors σε κάθε νέο πέρι αππλ που τρέχουν να χλευάσουν-σχολιάσουν. 😁

"εεεε ειχε το σαμσουνγκ ace 2 μου 120hz πριν 10 χρονια"

"προβατα του μήλου μπεεεε"

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kirileman είπε

Ναι, είναι γνωστό και δυστυχώς διαδεδομένο. Στα 300 και 400 ευρώ (τιμές Ελλάδας) τα προβλήματα είναι καθημερινότητα. Στα ακριβά μοντέλα και ειδικά στις σοβαρές εταιρείες, ακόμα και αν υπάρχουν, αντιμετωπίζονται άμεσα.

Θα σου έκατσε χαλασμένο. Δεν στεκει ουτε σε κινητό των 5 ευρω να κανει restarts μονο του και να κλεινει εφαρμογες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infamousjohn είπε

€1000+ για τηλέφωνο.... Δεν το κατάλαβα ποτέ και δεν θα το καταλάβω ποτέ 

 

Συνεχίστε παρακαλώ!

Σωστό. Και εγώ μία από τα ίδια. Παρόλο που ήμουν παλιός κάτοχος iPhone (4 & 6) και μου άρεσαν, τόσα χρήματα δεν πρόκειται να δώσω. Είναι υπερβολικά πολλά για ένα κινητό. Από το X και μετά με την καλύτερη οθόνη, όλα τα κινητά εκτοξεύτηκαν σε τιμή. Όχι, ευχαριστώ δεν θα αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, billdanos said:

Αναφέρεται μόνο στο ProRes format. 4Κ μπορείς να τραβάς κανονικά σε όλα τα μοντέλα. Στο ProRes όμως τα 128GB δεν φτάνουν ούτε καν για μια ώρα video! :)

Εξαρτάται και απ' ποιον prores θα χρησιμοποιεί το iPhone, αλλά ναι, με μια μεσαία ποιότητα prores (422), μία ώρα σε 4Κ είναι περίπου 260GB! Ακόμα και σε prores LT να γράφει, είναι περίπου 180GB. Μιλάω πάντα για 30fps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν εχεις την παραμικρη ιδεα για ποιο πραμα μιλας. Προφανως οσο ανεβαινει το refresh rate εχεις diminishing returns αλλα αυτό δεν ξεκιναει στα... 60hz. Η διαφορα 60 με 120 ειναι απιστευτοτρομακτικα μεγαλη και οποιος δεν την καταλαβαινει ακομα και στην επιφανεια εργασιας πρεπει να παει σε οφθαλμιατρο γιατί κατι σοβαρο έχει. Γύρω στα 240hz αρχιζουν να γινονται δυσδιακριτες οι διαφορες

Eιναι απολυτα σωστο αυτο που γραφεις. Eπειδη εχω 144hz monitor στο pc μονο το ποντικι να κουνησω και να δω τον τροπο που κινειται ο κερσορας καταλαβαινω αμεσως αν ειμαι σε 60 η σε 144hz, η διαφορα ειναι χαοτικη, μολις γυρναω καμια φορα στα 60 hz κουναω το ποντικι και νομιζω οτι σερνεται το συμπαν.. Αν συνηθισει το ματι σε οθονη με υψηλο refresh rate δεν υπαρχει επιστροφη. Οστοσο αναμεσα σε 120 και 144hz δεν μπορω να διακρινω διαφορα εγω τουλαχιστον. Αλλα απο τα 60 ειναι η μερα με την νυχτα, ειναι σαν να λες εβαλα ssd δισκο και μου φαινεται οτι ο χρονο του Boot δεν εχει διαφορα απο την μηχανικο δισκο, μιλαμε για τετοια διαφορα.

Δυνατοτητα προπαραγγελιας γνωριζει κανεις ποτε θα ξεκινησει?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Ειναι θέμα λειτουργικού δεν ευθύνεται ούτε το HW ούτε η κατασκευάστρια εταιρεία. Έτσι ειναι φτιαγμένο το Android.

Δεν ειναι θεμα λειτουργικου, οτι εχει το Ultra εχει και το Z Fold 2 κατι αλλο ειναι, αν ηταν οπως τα λες θα το εκαναν ολα, γιατι εχεις αποκλεισει το HW προβλημα ειδικα σε μια πολυπλοκη οθονη σαν του Z Fold 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kirileman είπε

Αν δίνεις 1000 και έχεις ένα άψογο, σταθερότατο και αξιόπιστο τηλέφωνο που δεν θα σε κρεμάσει ποτέ, τότε τα 1000 είναι και λίγα. Αν δίνεις 400 και δεν λειτουργεί ο proximity sensor ή το τηλέφωνο κάνει reboot, κλείνει εφαρμογές κλπ, τότε και τα 300 είναι πολλά.

Σε τι να σε κρεμάσει ακριβώς...; Να μην ανέβει το story στο ινσταγραμ?

Επεξ/σία από mordred
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να κάνω μία ερώτηση γιατί κάτι μου διαφεύγει αυτή τη χρονιά οι κάμερες των προ και προ Max μοντέλων είναι ίδιες ακριβώς με ίδια χαρακτηριστικά και ίδιο μέγεθος του αισθητήρα αν γνωρίζει κάποιος…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Εξαρτάται και απ' ποιον prores θα χρησιμοποιεί το iPhone, αλλά ναι, με μια μεσαία ποιότητα prores (422), μία ώρα σε 4Κ είναι 283GB! Ακόμα και σε prores LT να γράφει, είναι 197GB. Μιλάω πάντα για 30fps.

Λογικά θα έχει Proxy.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...