Προς το περιεχόμενο

Διοδια με Smartwatch και Google Pay


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, SabotazNic είπε

ΔΕΝ υποστηρίζεται Ελλάδα. Υπήρχε τρόπος να το περάσεις σε παλιές εκδόσεις του tizen OS αλλά πλέον δεν μπορείς να κάνεις downgrade (νομίζω ήθελε tizen 4.0.0 or smth). 

Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να μάθω λεπτομέρειες για το ποια έκδοση έχει το ρολόι. Αυτά που ξερω είναι ότι είναι με tizen σίγουρα. Πριν μερικούς μήνες το ενεργοποίησε το Samsung pay με την curve και για την ώρα δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, me3ikan είπε

Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να μάθω λεπτομέρειες για το ποια έκδοση έχει το ρολόι. Αυτά που ξερω είναι ότι είναι με tizen σίγουρα. Πριν μερικούς μήνες το ενεργοποίησε το Samsung pay με την curve και για την ώρα δουλεύει.

Ελλαδα βρισκεται? Αν ναι, τοτε το εβαλε με tizen 4.0.0.x (ασχετως αν τωρα εχει αναβαθμισει) και να τους πεις να μην κανεις reset το ρολοι. Πολυ πιθανων να μην μπορει να το ξανα περασει.

περισσοτερα εδω και γενικα google

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ελλαδα βρισκεται? Αν ναι, τοτε το εβαλε με tizen 4.0.0.x (ασχετως αν τωρα εχει αναβαθμισει) και να τους πεις να μην κανεις reset το ρολοι. Πολυ πιθανων να μην μπορει να το ξανα περασει.

περισσοτερα εδω και γενικα google

Ναι, Ελλάδα με κάρτα curve από τις παλιές με αγγλικό BIN και OnePlus κινητό. Thanks for the info 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ελλαδα βρισκεται? Αν ναι, τοτε το εβαλε με tizen 4.0.0.x (ασχετως αν τωρα εχει αναβαθμισει) και να τους πεις να μην κανεις reset το ρολοι. Πολυ πιθανων να μην μπορει να το ξανα περασει.

περισσοτερα εδω και γενικα google

ήθελα να γυρίσω σπιτι για να βρω τι είχα κανει τοτε καθως το χα σωσεί μήπως ξαναχρειαστει

παρομοια με το παρακάτω βιντεο ολα τα τιζεν γινοντουσαν downgrade δε ξέρω αν γινεται ακομα το θεωρω πιθανο αλλα οποιος θελει ας ψαξει στο xda.

εχω Κάνει πολλά ρεσετ το τελευταίο πριν καμια Βδομάδα για να το πουλήσω  καθως παρελαυα το watch 4 κ Είναι κομπλέ

πρακτικα αλλάζεις ριζικά το csc  με ενα compinantion fw κ μετα ξανα παιρνας το κανονικο fw κ μενει το csc

 

επίσημα ειναι οπως τα λες! δεν υποστιριζεται το samsung pay στην ελλαδα! γιαυτο το κανεις αγγλικο γερμανικο αμερικανικο κτλ.. μολις συνδεθει με το κινητο το wearable app κατεβάζει το Samsung pay απο μονο του κ το ρυθμίζεις δε το ψαχνεις στις εφαρμογες του store

Εdit : απο κατω στις πληροφοριες του βιντεο γιατο συγκεκριμένο ρολοι εχει κ λινκ για downgrade απο τη 5.5 βλεπω τωρα οποτε γιατι οχι να μην υπαρχει Αντιστοιχα για το watch 2018

 

 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι εκτός θέματος η πρόταση που θα κάνω αλλά σαν χρήση μας έχει βολεψει σαν μοτοπαρέα πολύ. Βάζεις την κάρτα (εγώ βάζω την revolut) μέσα από το γάντι στο αριστερό χέρι στην εξωτερική μεριά του χεριού ανάμεσα καρπό κ παλάμη.φτανεις διόδια πληρώνεις στο pos χωρίς να βγάλεις ούτε το γάντι γιατί πιάνει κ από πάνω κ τους λες να πετάξουν κ το χαρτάκι και είσαι έτοιμος. Κ δεν ενοχλεί κ στο συμπλέκτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mitsdim1 είπε

Μπορεί να είναι εκτός θέματος η πρόταση που θα κάνω αλλά σαν χρήση μας έχει βολεψει σαν μοτοπαρέα πολύ. Βάζεις την κάρτα (εγώ βάζω την revolut) μέσα από το γάντι στο αριστερό χέρι στην εξωτερική μεριά του χεριού ανάμεσα καρπό κ παλάμη.φτανεις διόδια πληρώνεις στο pos χωρίς να βγάλεις ούτε το γάντι γιατί πιάνει κ από πάνω κ τους λες να πετάξουν κ το χαρτάκι και είσαι έτοιμος. Κ δεν ενοχλεί κ στο συμπλέκτη.

Φαντάζομαι θα βλέπεις και τέτοια βλέμματα από τους υπαλλήλους...:lol:

Disbelief Reaction GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως δεν εχω χρονο να φλασαεω παλιοτερες εκδοσεις στο ρολοι οποτε θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται καπβς ποιο ευκολα να περασω το samsung pay στο κινητο. Galax note 10 plus, και δε το βρισκω πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, therock είπε

Εγω παντως δεν εχω χρονο να φλασαεω παλιοτερες εκδοσεις στο ρολοι οποτε θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται καπβς ποιο ευκολα να περασω το samsung pay στο κινητο. Galax note 10 plus, και δε το βρισκω πουθενα

Βαλε google pay στο κινητό κ τέλος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά υπάρχει smartwatch (που να μην θέλει κάθε 2 ημέρες φόρτιση) που να μπορείς να πληρώσεις στα pos στην Ελλάδα;

Υ.Γ Έχω δει και ένα smart ring αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικές τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SamaelMorningstar είπε

Τελικά υπάρχει smartwatch (που να μην θέλει κάθε 2 ημέρες φόρτιση) που να μπορείς να πληρώσεις στα pos στην Ελλάδα;

Κάποια Garmin με κάρτες Alpha Bank.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 2/10/2021 στις 4:49 ΜΜ, SamaelMorningstar είπε

Τελικά υπάρχει smartwatch (που να μην θέλει κάθε 2 ημέρες φόρτιση) που να μπορείς να πληρώσεις στα pos στην Ελλάδα;

Υ.Γ Έχω δει και ένα smart ring αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικές τράπεζες.

Garmin Venu αναλογα τη χρηση βγαζεις 4-5 μερες και φορτιζει σε μιση ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...