Προς το περιεχόμενο

Rapid test Δωρεάν


Thukididis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού απαντάς μόνος σου από κάτω ακριβώς! Δε νομίζω πως σου έγραψαν ότι ο λογιστής σου θα δηλώνει self test ... Απλά ότι πρέπει γενικότερα να μπαίνει με δικούς του κωδικούς για τα φορολογικά σου.

Και δεν ξέρω κι εγώ κάτι παραπάνω. Απλά σου πόσταρα ό,τι χρήσιμο βρήκα μήπως σε βοηθήσω (αν δεις το τόπικ που πόσταρα λέει πως μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα στο λογιστή σου αν τον πληρώνεις μαύρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2021 στις 4:04 ΠΜ, AntiCambeR είπε
Αναφορά σε κείμενο

Οι επιχειρήσεις με ανεμβολίαστους εργαζόμενους έχουν περιθώριο για να υποβάλλουν την νέα υπεύθυνη δήλωση για πρώτη φορά έως τις 29 Οκτωβρίου.

Στις 30 Οκτωμβρίου το ΕΡΓΑΝΗ δεν θα δουλεύει και θα πετάει η ORACLE σφάλμα για "Access limit". 😆

 

Αναφορά σε κείμενο

6.Εάν ο εργοδότης δεν ενημερώσει με κάθε πρόσφορο μέσο τους εργαζομένους του για την υποχρέωση διενέργειας rapid test του επιβάλλεται πρόστιμο 300 ευρώ άπαξ.

Αυτό πραγματικά θα ήθελα να το δω κάπου επίσημα γραμμένο. Τι πάει να πει κάθε πρόσφορο μέσω; Πρέπει να πω προφορικά, να στείλω sms, να πάρω τηλέφωνο, να στείλω mail, να το γράψω στον τοίχο του στο FB, να στείλω FAX και ταχυδρομικό περιστέρι για να είμαι 50% σίγουρος ότι έχει ενημερωθεί και δεν θα φάω το 300άρι ;

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Αφού απαντάς μόνος σου από κάτω ακριβώς! Δε νομίζω πως σου έγραψαν ότι ο λογιστής σου θα δηλώνει self test ... Απλά ότι πρέπει γενικότερα να μπαίνει με δικούς του κωδικούς για τα φορολογικά σου.

Και δεν ξέρω κι εγώ κάτι παραπάνω. Απλά σου πόσταρα ό,τι χρήσιμο βρήκα μήπως σε βοηθήσω (αν δεις το τόπικ που πόσταρα λέει πως μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα στο λογιστή σου αν τον πληρώνεις μαύρα).

Ωστόσο απάντησες σε κάτι συγκεκριμένο με ένα link .
Τίποτα βέβαια δεν δικαιολογεί την επίθεση μου απέναντι σου και θα ήθελα να ζητήσω ειλικρινά συγνώμη γι αυτό. 😟

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Ωστόσο απάντησες σε κάτι συγκεκριμένο με ένα link .
Τίποτα βέβαια δεν δικαιολογεί την επίθεση μου απέναντι σου και θα ήθελα να ζητήσω ειλικρινά συγνώμη γι αυτό. 😟

Δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν παρεξηγήθηκα. Απλά σου έδωσα μια κατεύθυνση που και τι να ψάξεις. Ούτε εγώ το γνωρίζω το θέμα και το έψαχνα και για μένα, για να φτιάξω κωδικούς στο λογιστή μου. Απλά μόλις είδα το "θέμα" που ανέφερα, άλλαξα γνώμη...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
7 ώρες πριν, Manolo7 είπε

Για την εισοδο σε δικηγορικα-λογιστικα γραφεια κλπ χρειάζεται η επίδειξη αρνητικού τεστ η πιστοποιητικου? 

Είσαι σοβαρός. Για νομικά θέματα γιατί δεν ρωτάς τον δικηγόρο σου; Ακόμη καλύτερα γιατί δεν ρωτάς τον λογιστή σου ; Δεν ξέρεις ότι αυτοί τα ξέρουν όλα ; :P
 

Γενικά έχω διαβάσει στο πόδι το τελευταίο σχετικό ΦΕΚ, τα συμπεράσματα όμως που έχω βγάλει είναι τα ίδια με του e-nomothesia για το που δεν χρειάζεται κάποιο πιστοποιητικό.


 

Αναφορά σε κείμενο

 

Πού δεν χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού, νόσησης ή αρνητικό rapid test

-Στις αγορές τροφίμων

-σούπερ μάρκετ,

-κρεοπωλεία,

-ιχθυοπωλεία,

-φούρνοι,

-λαϊκές και

-ζαχαροπλαστεία,

-στα φαρμακεία

-τα ΜΜΜ για τις αστικές μετακινήσεις,

Τονίζεται ότι στα παραπάνω είναι απαραίτητη η χρήση μάσκας και δεν απαιτείται έλεγχος covid pass. Μπορούν δηλαδή να έχουν πρόσβαση εμβολιασμένοι, νοσήσαντες και ανεμβολίαστοι.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Είσαι σοβαρός. Για νομικά θέματα γιατί δεν ρωτάς τον δικηγόρο σου; Ακόμη καλύτερα γιατί δεν ρωτάς τον λογιστή σου ; Δεν ξέρεις ότι αυτοί τα ξέρουν όλα ; :P
 

Γενικά έχω διαβάσει στο πόδι το τελευταίο σχετικό ΦΕΚ, τα συμπεράσματα όμως που έχω βγάλει είναι τα ίδια με του e-nomothesia για το που δεν χρειάζεται κάποιο πιστοποιητικό.


 

 

 

νταξει δεν το πηγα τοσο μακρια, ρωτησα μπας και εχει παει κανεις προσφατα και ξερει. σε κουριερ παντως που δεν αναφερεται στη λιστα εχω μπει χωρις πιστοποιητικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Manolo7 είπε

νταξει δεν το πηγα τοσο μακρια, ρωτησα μπας και εχει παει κανεις προσφατα και ξερει. σε κουριερ παντως που δεν αναφερεται στη λιστα εχω μπει χωρις πιστοποιητικο

Παντού θέλει αλλά αν πας σε γνωστό σου δικηγόρο πάρε τηλέφωνο να σου πει. Πήγα πρόσφατα σε γνωστό μου δεν μου ζήτησε όπως δεν μου ζήτησαν τίποτε χτες και σε ΚΕΠ αλλά ότι να σου πει εδώ κάποιος θα είναι άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Manolo7 είπε

νταξει δεν το πηγα τοσο μακρια, ρωτησα μπας και εχει παει κανεις προσφατα και ξερει. σε κουριερ παντως που δεν αναφερεται στη λιστα εχω μπει χωρις πιστοποιητικο

 

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Παντού θέλει αλλά αν πας σε γνωστό σου δικηγόρο πάρε τηλέφωνο να σου πει. Πήγα πρόσφατα σε γνωστό μου δεν μου ζήτησε όπως δεν μου ζήτησαν τίποτε χτες και σε ΚΕΠ αλλά ότι να σου πει εδώ κάποιος θα είναι άκυρο.

Το ότι δεν ζήτησαν, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να κάνουν έλεγχο. Ίσως λόγο φόρτου εργασίας, κεκτημένη ταχύτητα κτλ.
Είναι δύσκολο όλο αυτό για τις επιχειρήσεις, γιατί πρακτικά χρειάζονται άλλο ένα υπάλληλο στην πόρτα να κάνει τον μπάτσο και οι περισσότεροι δεν έχουν αυτή την δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ώρες προσπαθώ να μπω να κατεβάσω την βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19
Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Loup-Garou είπε

Εδώ και ώρες προσπαθώ να μπω να κατεβάσω την βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19
Έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Σήμερα έβγαλα σε πελάτη rapid. Τι τεστ έχεις κάνει ; Σου βγάζει κάποιο συγκεκριμένο σφάλμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, manolis940 είπε

Σήμερα έβγαλα σε πελάτη rapid. Τι τεστ έχεις κάνει ; Σου βγάζει κάποιο συγκεκριμένο σφάλμα ;

Μπηκε μετα απο ωρες τελικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 8/10/2021 στις 9:34 ΜΜ, basilis_k6 είπε

προσοχη με τις 48 ωρες. δεν ειναι 48, ειναι ουσιαστικά όλόκληρη η μέρα που έκανες το τεστ (άσχετα αν την απάντηση την παρεις απογευμα) και ολόκληρη η επόμενη. Για να πας δικαστήριο στις 15 του μήνα πρέπει να το κάνεις 14, οχι 13! Μπορείς και 15 πρωι αλλα ειναι λίγο τρέξιμο.

Tελικα αυτο ισχυει ? Μετραει δηλαδη ημερολογιακα και οχι με τις ωρες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...