Προς το περιεχόμενο

Arcane | Netflix


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Arcane | Official Trailer | Netflix

From the creators of League of Legends comes a new animated series, Arcane. Set in the utopian region of Piltover and the oppressed underground of Zaun, the story follows the origins of two iconic League champions-and the power that will tear them apart.

Απλα εντυπωσιακο!

Μου θυμισε το dishonored να πω την αληθεια 😄

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Ειδα και εγω τα τρια πρωτα επεισοδια. Εξαιρετικη δουλεια, επισης απο ένα ατομο που δεν βλεπει anime. Το εικαστικο ειναι φοβερο, οι χαρακτηρες πιστοι στο παιχνιδι, ωραια voice overs, η υποθεση έχει ζουμι...τι αλλο να ζητησεις απο σειρα τετοιου ειδους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσουν τα ανιμε, μου άρεσε πολύ το art style στο τρέιλερ, τίτλοι αρχής στο κλασικό στυλ των Imagine Dragons που έδειναν το σωστό τόνο και hype, αλλά δυστυχώς το πρώτο επεισόδιο το τέλειωσα με αρκετά διαλείμματα αφού κάτι στο συνολικό pace μου δημιούργησε πρόβλημα. Ίσως να φταίει ότι δεν έχω ιδέα τι είναι το League of Legends που αναφέρεται στο πρώτο ποστ.

Θα την ξαναπιάσω όταν ολοκληρωθεί η σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Fulgore είπε

Περίεργη για δεδομένα Netflix επιλογή να μην βγούν μαζί όλα τα επεισόδια,άλλα 3 ανά εβδομάδα.

Όντως αλλά ενδιαφέρον δεν είναι που το έκαναν έτσι; Και τα τρία μαζί είναι σαν μια ταινία σε διάρκεια και μοιάζει και με ταινία σαν δομή αφηγηματικά κάπως αν τα δεις μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2021 στις 9:08 ΜΜ, Gilmaru είπε

Όντως αλλά ενδιαφέρον δεν είναι που το έκαναν έτσι; 

Εξακολουθώ να είμαι υπέρ του να βγαίνουν με το καλημέρα όλα τα επεισόδια για να έχεις  ολοκληρωμένη εικόνα του τι θα δεις, γιατί 3 3 έχουν το κλασσικό σπαστικό του cliffhanger(ειδικά αν η σειρά είναι πολύ καλή όπως αυτή).

Τώρα στα της ιδιας της σειράς,παρόλο που το Netflix φημίζεται τα τελευταία χρόνια για πολλές σειρές κάτω του μετρίου,και παραδόξως παρόλη τηην κακή φήμη του ίδιου του παιχνιδιού, η σειρά αυτή(6 επεισόδια ως τώρα),είναι κυριολεκτικά εξαιρετική με μόνο από μένα παράπονο στον ρυθμό που πάσχει λίγο σε κάποια σημεία(πχ undercity).

Κυριολεκτικά απο τις καλύτερες παραγωγές ever που βασίζονται σε παιχνίδι. Απόλυτα δίκαιες οι υψηλές κριτικές για αυτήν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η 2η σεζον λετε να συνεχισει την ιστορια του piltover ή να μεταφερθεί προς bilgewater, demacia/noxus μερια?

ελπιζω να καταλαβε η blizzard τι θελει ο κοσμος και να μας δωσει μια wow σειρα σε αυτα τα επιπεδα παραγωγης.

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...