Προς το περιεχόμενο

Αποσυναρμολόγηση των iPhone 13 αποκαλύπτει τη χωρητικότητα της μπαταρίας κάθε μοντέλου


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, georpapas είπε

παιδια αξίζει να πάω σε iphone 12 η σε s21+ ή ultra. Δεν μπορώ να αποφασίσω

S21+ φυσικά... Δεν θέλει καν σκέψη 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

 

 

10 ώρες πριν, Tronis20 είπε

Σε iphone προφανως. Γενικα μακρυα απο samsung οσο μπορεις. Πολυ χαλια λειτουργικο παρα τα αντικειμενικα πολυ καλα specs του (μονο snapdragon, exynos ειναι μετριοι). Στην τελικη το iphone αν για χ,ψ λογους δεν σου κανει το πουλας σε υψηλη τιμη. Με τα samsung δεν γινεται αυτο σε καμια περιπτωση.

Τι δεν πουλάς? Το 12 pro max το πουλάνε μεταχειρισμένο 900 ευρώ ενώ το πήραν 1300, το note 20 ultra μετά από 1,5 χρόνο 800-850 και το πήραν 1100. Γενικά τα iPhone χάνουν μεγαλύτερη αξία από τα samsung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, RJBlake_21 said:

Τσέκαρε αυτο.. αυτη ειναι η αυτονομια του iOS απ την σειρα 11 και μετα.
Προφανώς δεν μιλάω για τα 6 7 8 που όντως πανω απο 5 ωρες δεν βγαζουν με συνεχή χρήση, αλλά πλέον τα καινουρια είναι πολύ καλύτερα.

 

Συνγώμη έχω σταματήσει να βλέπω Youtube reviews/opinions εδώ και 4-5 χρόνια. Θεωρώ ότι θα ήταν πολύ χαζό για τον εαυτό μου να βλέπω τον κάθε Youtuber να κάνει reviews αμφιβόλου αξιοπιστίας. Και να μην είναι αμφιβόλου αξιοπιστίας οι τρόποι μέτρησης είναι πολύ εκτός της πραγματικής χρήσης. (πχ. την αυτονομία δεν την μετράς αφήνοντας το κινητό να παίζει 1 ταινία 2 ώρες ή στο locking screen μέχρι να σβήσει).

Όταν μιλάω για κάτι μιλάω βάσει εμπειριών, είτε δικών μου είτε των τριγύρω, ή/και βάσει λογικής.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Macosj είπε

 

Τι δεν πουλάς? Το 12 pro max το πουλάνε μεταχειρισμένο 900 ευρώ ενώ το πήραν 1300, το note 20 ultra μετά από 1,5 χρόνο 800-850 και το πήραν 1100. Γενικά τα iPhone χάνουν μεγαλύτερη αξία από τα samsung 

Μπορείς να μου πεις την τιμή του galaxy fold 2 πέρυσι και πόσο έχει σήμερα μεταχειρισμένο;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Ότι OS και να έχεις τα 3000 είναι 3000. end of story. physics are physics.

Άρα θες να μας πεις ότι δεν παίζει optimization και σε μια αντίστοιχη περίπτωση, όλα τα αμάξια έχουν την ίδια κατανάλωση αφού "physics are physics". Γι αυτό ακριβώς το 13 Pro Max πατάει κάτω το S21 Ultra για καμιά ώρα+ σε διάφορα τεστ παρότι έχει πολύ μικρότερη χωρητικότητα. Αν δεν κάνω λάθος, το δεύτερο έχει 5000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, giorgosaero είπε

Μπορείς να μου πεις την τιμή του galaxy fold 2 πέρυσι και πόσο έχει σήμερα μεταχειρισμένο;

Αυτό δεν είναι κινητό, είναι σε πρωτότυπο στάδιο. Δεν θεωρείται η ναυαρχίδα της Samsung. Για τα περσινά μοντέλα ναυαρχίδα είναι το note 20 ultra, ενώ της Apple το 12 pro max. Σε αυτά, με το note 20 χάνεις 200 ευρώ ενώ με το 12 χάνεις 400 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Upogeios είπε

πριν χρονια, αλλαξα υπολογιστη και πηγα σε μακ... 

Πηρε καμποσο να το μαθω, μου ελειπαν αρκετα (free) προγραμματα (αλλα ο αριθμος μειωνεται συνεχως) και φυσικα μου την δινει ακομα και σημερα, που το office for mac εχει τοσες διαφορες οσες χρειαζεται για να σε εκνευρίζει χωρις ποτε να ειναι "ενα αλλο προγραμμα που θα το μαθεις καποια στιγμη".

Ξανα πηρα windows ΑΛΛΑ... Παντα υπαχει ενα mac στο σπιτι. Ειναι τοσο σταθερο, ευκολο και φτηνο** σε σχεση με τα laptop που παιζουν windows που πολυ απλα, το home computing δεν υπαρχει λογος να ειναι σε κατι αλλο.

** Mac mini 2011 παιζει ακομα σαν καινουργιο εχοντας βγει απο την πριζα μονο για να του αλλαξουμε το HDD σε SSD και να του βαλουμε max RAM.

 

 

Στα τηλεφωνα τωρα

Απο την αρχη των smart phone ειμαστε σε iOS και μια προσπαθεια που εκανα για android απλα με κουρασε με τις πολλες ρυθμίσεις και το κακο hardware ή την κακη αισθηση του hardware, εκει που το iOS ειναι ενα πραγμα και παιζει αψογα μεχρι να πεθανει το κινητο, στα android μετα απο λιγο αρχιζουν οι λοξυγγες... Περα απο το κανονικο τηλεφωνο, εχω τωρα που μιλαμε ενα 6s! 40€ του αλλαξα μπαταρια πριν 1 χρονο και παιζει οπως την πρωτη μερα! συσκευη του 2015!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ android που να παιζει σαν καινουργιο μετα απο 7 χρονια!

Το θεμα λοιπον της προσαρμογης στο νεο περιβαλλον αντισταθμίζεται και με το παραπανω!

απλα εισαι φανμποι που καλα κανεις αλλα ολα τα επιχειρηματα σου θα μπορουσαν να ειναι για το αναποδο αντροιντ και γουιντοουζ δηλαδη. επισης το λαπτοπακι σου ειναι δεκαετιας και φανταζομαι δεν κανεις και πολλα με αυτο αλλιως θα ειχες πιο καινουργιο, απλα το αναβοσβηνεις και νομιζεις οτι μονο αυτο το κανει καλα αλλα δεν ειναι ετσι, εγω εχω τουρμποξ που το κανει αυτο. στην συζηγο ειχα παρει s7 και την παρακαλαω να της το αλλαξω και δεν θελει γιατι δουλευει σαν καινουργιο. τωρα επειδη εσυ και η γυναικα σου κρατατε απλ δεν σημαινει οτι δεν δουλευει καλα τιποτα αλλο, ρωτα εδω μεσα να σου πουν αλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, ff7lucas είπε

απλα εισαι φανμποι που καλα κανεις αλλα ολα τα επιχειρηματα σου θα μπορουσαν να ειναι για το αναποδο αντροιντ και γουιντοουζ δηλαδη. επισης το λαπτοπακι σου ειναι δεκαετιας και φανταζομαι δεν κανεις και πολλα με αυτο αλλιως θα ειχες πιο καινουργιο, απλα το αναβοσβηνεις και νομιζεις οτι μονο αυτο το κανει καλα αλλα δεν ειναι ετσι, εγω εχω τουρμποξ που το κανει αυτο. στην συζηγο ειχα παρει s7 και την παρακαλαω να της το αλλαξω και δεν θελει γιατι δουλευει σαν καινουργιο. τωρα επειδη εσυ και η γυναικα σου κρατατε απλ δεν σημαινει οτι δεν δουλευει καλα τιποτα αλλο, ρωτα εδω μεσα να σου πουν αλλοι

Προσπαθω να μετρησω τα λαπτοπ που εχω αλλαξει... νομιζω οτι ειναι περιπου 16-18... καπου εκει, mac ηταν μονο τα δυο! Πριν παρω iPod ειχα παρει το Zune, πηρα το πρωτο iPhone και το πουλησα την πρωτη εβδομαδα γιατι απλα η μπαταρια δεν εβγαζε μερα, γυρισα λοιπον στα Nokia! μεχρι να βγει το 4 (νομιζω, πανε και τοσα χρονια), πηρα το πρωτο apple watch και το χαρισα (παλι για την μπαταρια) και ξανα πηρα το 6 που βγαζει 1,5 μερα. 

Μπορει να θες να μου κολλήσεις οτι ταμπελα γουσταρεις αλλα ρε φιλε fan δεν εχω γινει ουτε σε ομαδα, ουτε σε θρησκεια, ουτε σε αμαξι ή μηχανακι που ειναι (ενα απο ολα ή και περισσοτερα) το 99% εδω μεσα, θα γινω fan σε μια εταιρια που φτιaχνει τηλεφωνα?

Posted on 5y/o HP spectre 360 i7 while having movies playing on Mac mini and music streaming to external speaker on the same mac mini! (the heat on the laptop is above average while the 10y/o mac is sitting there quiet)

 

Επεξ/σία από Upogeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Macosj είπε

 

Τι δεν πουλάς? Το 12 pro max το πουλάνε μεταχειρισμένο 900 ευρώ ενώ το πήραν 1300, το note 20 ultra μετά από 1,5 χρόνο 800-850 και το πήραν 1100. Γενικά τα iPhone χάνουν μεγαλύτερη αξία από τα samsung 

αναποδα τα ειπες τα android χανουν ευκολα αξια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, georgewww είπε

εξαρτάται τη χρήση θέλεις να κάνεις με το κινητό σου και τι μετράει για σένα.

Για αρχή να ξέρεις...

με iphone δεν έχεις:  

  • Ιστορικό κλήσεων πάνω απο 100 τελευταίες κλήσεις.
  • bubble head messenger αρα κλείνει η εφαρμογή που έχεις (πχ youtube) για να απαντήσεις.
  • ηχογράφηση κλήσεων
  • split screen
  • always on display
  • zoom photo
  • επιλογές για οικονομική συσκευή σε περίπτωση που χρειαστεί (πχ αν σπασει χαλασει αυτή ή δε θελεις να ξοδέψεις στο μέλλον)
  • fingerprint unlock

με το Samsung δεν έχεις

  • imessage (αποστολή βιντεο και φωτο στην original ποιοτητα)
  • facetime
  • apple ecosystem with apple watch, macbook eg airdrop etc.
  • best experience with social media, especially in app video/photo shoot. (iphones is the best)
  • apple email app
  • best chip in the world (games or video editing top notch)
  • notch 😂
  • best face unlock

συγνώμη αλλά γιατί το πάνω κείμενο είναι +στα ελληνικά ενώ το κάτω +αγγλικά ( έπρεπε να το σχολιάσω ) κατά τα άλλα ωραία η απάντηση σου. Εύστοχη...εγώ που θέλω κάμερα τι επιλέγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Macosj είπε

Αυτό δεν είναι κινητό, είναι σε πρωτότυπο στάδιο. Δεν θεωρείται η ναυαρχίδα της Samsung. Για τα περσινά μοντέλα ναυαρχίδα είναι το note 20 ultra, ενώ της Apple το 12 pro max. Σε αυτά, με το note 20 χάνεις 200 ευρώ ενώ με το 12 χάνεις 400 ευρώ. 

Έξυπνη κίνηση να παρουσιάσεις το note (που έχει καταργηθεί) και οποίος θέλει πενάκι από τους λίγους θα απευθυνθεί και στους λίγους που το αγοράσανε και η τιμή κάπως κρατιέται .

 Μίλησε μας για ΟΛΑ τα υπόλοιπα μοντέλα της Samsung . Για δες τις τιμές του φετινού S21 Ultra

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Έξυπνη κίνηση να παρουσιάσεις το note (που έχει καταργηθεί) και οποίος θέλει πενάκι από τους λίγους θα απευθυνθεί και στους λίγους που το αγοράσανε και η τιμή κάπως κρατιέται .

 Μίλησε μας για ΟΛΑ τα υπόλοιπα μοντέλα της Samsung . Για δες τις τιμές του φετινού S21 Ultra

Το s21 ultra πωλείται στα 850-900 ευρώ, ένα κινητό ήδη 10 μηνών, δηλαδή έχει χάσει 200 ευρώ έως τώρα. Το 12 pro max σε 12 μήνες έχασε 400 ευρώ. Το πενάκι υπάρχει και στο s21 δεν είναι μόνο στο note. Όταν λες όλα τα υπόλοιπα μοντέλα τι εννοείς? Εδώ μιλάμε για ναυαρχίδες δεν θα ασχοληθώ με την σειρά Α που καινούριο κάνει 200 ευρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...