Προς το περιεχόμενο

TV LG OLED65C11LB 65'' OLED SMART 4K ULTRA HD @Crazy Sundays/E-Shop.gr - 1.399€ [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


TechnoState

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.59c688a9d4aee9be61ef47f4e83c9a5d.png

https://www.e-shop.gr/tv-lg-oled65c11lb-65-oled-smart-4k-ultra-hd-p-PER.158538

Αισθητά χαμηλότερη τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό... από όσο έχω ψάξει, 

Επειδή παρακολουθώ εδώ κ λίγο καιρό την αγορά των oled (απο 65" κ πάνω)... είναι η πρώτη φορά που υπάρχει κάτι σχετικό, σε τιμή κάτω απο το όριο των 1.500€ (αναφέρομαι σε oled™ φυσικά).

Η συγκεκριμένη συνήθως παίζει σταθερά πάνω απο τα 1.600€

H σειρά C-xx έχει έρθει σε αντικατάσταση της σειράς CX ... πρόκειται για εξίσου ποιοτική εικόνα με ελαφρώς πιο φωτεινό πάνελ κ ορισμένες μικρο-βελτιώσεις, για την νέα σειρά.

8.8 η βαθμολογία της, στο rtings.com

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τούμπανο στα χαρακτηριστικά της, καλή τιμή (βέβαια στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή που όλα έχουν πάει στο Θεό και δεν υπάρχει περίσσευμα στα νοικοκυριά, τα 1400 ευρώ είναι απλησίαστα), απλά τα 2 σημαντικά μείον για μένα είναι τα εξής: 1) ΔΕΝ έχει το eshop επέκταση εγγύησης που για μένα είναι νο1 πλέον στην αγορά τηλεοράσεων ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μετά το πέρας των 2 χρόνων (ειδικά οι συγκεκριμένες τηλεοράσεις θα σου βγάλουν σίγουρα θέματα στο πάνελ)!
Και 2), ΔΕΝ υποστηρίζει DTS ήχο οπότε και σου "αχρηστεύει" το 90% των έργων που έχεις ήδη κατεβάσει σε δίσκους και περιμένεις άδικα να τ' απολαύσεις στην συγκεκριμένη tv! (υποστηρίζει αυτά AC4, AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X )
https://www.lg.com/sk/televizory/lg-oled65c11lb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Τούμπανο στα χαρακτηριστικά της, καλή τιμή (βέβαια στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή που όλα έχουν πάει στο Θεό και δεν υπάρχει περίσσευμα στα νοικοκυριά, τα 1400 ευρώ είναι απλησίαστα), απλά τα 2 σημαντικά μείον για μένα είναι τα εξής: 1) ΔΕΝ έχει το eshop επέκταση εγγύησης που για μένα είναι νο1 πλέον στην αγορά τηλεοράσεων ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μετά το πέρας των 2 χρόνων (ειδικά οι συγκεκριμένες τηλεοράσεις θα σου βγάλουν σίγουρα θέματα στο πάνελ)!
 

επειδη ειχα παρει απο το eshop την 65αρα CX , εβαλα κανονικα επεκταση εγγυησης 5 χρονια απο την LG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιπου 300 αν θυμαμαι καλα , αλλα καλυπτει τα παντα για 5 χρονια και ακομα και σπασιμο που θα κανεις ο ιδιος κλπ οποτε συμφερει με 1000 ιδικα αν εχεις παιδια και πεταχτεί κανενα παιχνιδι πανω της δεν την κλαις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Τούμπανο στα χαρακτηριστικά της, καλή τιμή (βέβαια στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή που όλα έχουν πάει στο Θεό και δεν υπάρχει περίσσευμα στα νοικοκυριά, τα 1400 ευρώ είναι απλησίαστα), απλά τα 2 σημαντικά μείον για μένα είναι τα εξής: 1) ΔΕΝ έχει το eshop επέκταση εγγύησης που για μένα είναι νο1 πλέον στην αγορά τηλεοράσεων ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μετά το πέρας των 2 χρόνων (ειδικά οι συγκεκριμένες τηλεοράσεις θα σου βγάλουν σίγουρα θέματα στο πάνελ)!
Και 2), ΔΕΝ υποστηρίζει DTS ήχο οπότε και σου "αχρηστεύει" το 90% των έργων που έχεις ήδη κατεβάσει σε δίσκους και περιμένεις άδικα να τ' απολαύσεις στην συγκεκριμένη tv! (υποστηρίζει αυτά AC4, AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X )
https://www.lg.com/sk/televizory/lg-oled65c11lb

Επέκταση εγγύησης μπορείς να κάνεις από το site της LG με 180 ευρώ για +3 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Thresh είπε

Εξαντλημένο πλέον.

Λογικό ήταν να εξαντληθεί μέσα σε λίγες/λίγη ώρα. Η τιμή ήταν πολύ καλή.

   Σχετικά με την αξιοπιστία των oled ... δηλώνω αντίθετος.

  Η πιο παλιά που έχω (OLED55 B7V) λειτουργεί κ υποστηρίζεται άψογα απο το 2017 έως σήμερα.

Δεν έκανα επέκταση εγγύησης. Στην επόμενη, φυσικά κ έκανα (προληπτικά καθαρά κ επηρεασμένος απο τις "φήμες" ,δεν έχει χρειαστεί  υποστήριξη έως αυτή την στιγμή...σε καμία).

Η χρήση τους είναι έντονη (ειδικά εν καιρώ καραντίνας) οτιδήποτε άλλο εκτός απο παρακολούθηση τηλεοπτικού προγράμματος (ελάχιστα έως καθόλου-εξαιρώντας ορισμένες αθλητικές διοργανώσεις).

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TechnoState είπε

Λογικό ήταν να εξαντληθεί μέσα σε λίγες/λίγη ώρα. Η τιμή ήταν πολύ καλή.

   Σχετικά με την αξιοπιστία των oled ... δηλώνω αντίθετος.

  Η πιο παλιά που έχω (OLED55 B7V) λειτουργεί κ υποστηρίζεται άψογα απο το 2017 έως σήμερα.

Δεν έκανα επέκταση εγγύησης. Στην επόμενη, φυσικά κ έκανα (δεν έχει χρειαστεί  υποστήριξη έως αυτή την στιγμή...σε καμία).

Η χρήση τους είναι έντονη (ειδικά εν καιρώ καραντίνας) οτιδήποτε άλλο εκτός απο παρακολούθηση τηλεοπτικού προγράμματος (ελάχιστα έως καθόλου-εξαιρώντας ορισμένες αθλητικές διοργανώσεις).

Και γω την ίδια έχω και σκέφτομαι για αναβάθμιση στην c1. Κανένα παράπονο από την τηλεόρα πάντως,απόλυτα ευχαριστημένος τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις OLED με την εγγύηση τι πολιτική έχει το eshop;

Π.χ. σε τηλεοράσεις εισηγμένες από την επίσημη αντιπροσωπεία αλλάζουν panels κτλ κτλ όταν υπάρξει burn-in.

Επίσης οι μεγάλες αλυσίδες έχουν 5-ετείς εγγυήσεις (δωρεών ή μετά πληρωμής) για την κάλυψη του πελάτη.

Με το eshop και τις παραεισαγωγές του δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει αν πάει πελάτης μετά από 1-1,5 χρόνο και παραπονεθεί για burn-in. 😲

Επεξ/σία από kkatzos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Στις OLED με την εγγύηση τι πολιτική έχει το eshop;

Π.χ. σε τηλεοράσεις εισηγμένες από την επίσημη αντιπροσωπεία αλλάζουν panels κτλ κτλ όταν υπάρξει burn-in.

Επίσης οι μεγάλες αλυσίδες έχουν 5-ετείς εγγυήσεις (δωρεών ή μετά πληρωμής) για την κάλυψη του πελάτη.

Με το eshop και τις παραεισαγωγές του δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει αν πάει πελάτης μετά από 1-1,5 χρόνο και παραπονεθεί για burn-in. 😲

Απ'όσο γνωρίζω καμία μεγάλη αλυσίδα  δεν αναγνωρίζει τον  burn in σαν πρόβλημα της τηλεόρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Liako25 είπε

Απ'όσο γνωρίζω καμία μεγάλη αλυσίδα  δεν αναγνωρίζει τον  burn in σαν πρόβλημα της τηλεόρασης.

Μπορεί στα +3 χρόνια της εξτρά εγγύησης. Δεν ξέρω. Ξέρω

Ξέρω όμως περιπτώσεις που έχουν αλλάξει πάνελ, εντός εγγύησης, οι αντιπροσωπείες λόγω burn-in.

Βασικά και στην 5-ετή μια χαρά κάνουν refund/πιστωτικά κτλ κτλ.

 

Και εδώ ένας που και αλλαγή panel έκανε στην αντιπροσωπεία και refund μετά στην 5-ετή:

Οπότε από εμένα ΟΧΙ από eshop OLED μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω την εχω λιγες εβδομαδες απο Κωτσοβολο.Δεν τρελλαθηκα αλλα ειναι καλη κ εχει καινουργιο κοντρολ(ευτυχως δουλευουν κ τα παλαιοτερα πανω της).Με ενοχλει οτι δεν μπορω να βαζω βιντεο με στατικη εικονα(επειδη την εχω στο δωματιο εβαζα βιντεακια με κεραυνους κ αστραπες για να κοιμαμαι).Η Βαση της ειναι πραγματικα ασηκωτη αν κ εγω την εβαλα στον τοιχο.Πραγματικα παρα πολυ λεπτη.

Επεξ/σία από Dannie
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...