Προς το περιεχόμενο

TV LG OLED65C11LB 65'' OLED SMART 4K ULTRA HD @Crazy Sundays/E-Shop.gr - 1.399€ [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


TechnoState

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/10/2021 στις 11:04 ΠΜ, hasiotis_john είπε

Τούμπανο στα χαρακτηριστικά της, καλή τιμή (βέβαια στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή που όλα έχουν πάει στο Θεό και δεν υπάρχει περίσσευμα στα νοικοκυριά, τα 1400 ευρώ είναι απλησίαστα), απλά τα 2 σημαντικά μείον για μένα είναι τα εξής: 1) ΔΕΝ έχει το eshop επέκταση εγγύησης που για μένα είναι νο1 πλέον στην αγορά τηλεοράσεων ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μετά το πέρας των 2 χρόνων (ειδικά οι συγκεκριμένες τηλεοράσεις θα σου βγάλουν σίγουρα θέματα στο πάνελ)!
Και 2), ΔΕΝ υποστηρίζει DTS ήχο οπότε και σου "αχρηστεύει" το 90% των έργων που έχεις ήδη κατεβάσει σε δίσκους και περιμένεις άδικα να τ' απολαύσεις στην συγκεκριμένη tv! (υποστηρίζει αυτά AC4, AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X )
https://www.lg.com/sk/televizory/lg-oled65c11lb

Συγγνώμη αν λέω βλακεία, αλλά τα περισσότερα κατεβασμένα HEVC δεν έχουν πάνω από ένα audio streams? 

Οκ δεν έχει dts, απλά αλλάζεις στο audio 2 πχ και βλέπεις την ταινία με eac3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχουνε αλλαξει το μοντελο (καλυτερο η χειροτερο δεν εχω ιδεα)  και εχουν βαλει οτι Αναμένεται νέα παραλαβή στις 21 Οκτωβρίου. 

NEW:TV LG OLED65C12LA 65'' OLED SMART 4K ULTRA HD 

OLD:TV LG OLED65C11LB 65'' OLED SMART 4K ULTRA HD

Ριξτε μια ματια οσοι δεν προλαβατε το προηγουμενο.

Παραμενει στις crazy sunday προσφορες οποτε δεν ξερω αν χρειαζοταν να ανοιχτει καινουριο θεμα.

https://www.e-shop.gr/tv-lg-oled65c12la-65-oled-smart-4k-ultra-hd-p-PER.158539

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντασου η δικη μου ειναι η LG 65C15LA K μοιαζουν νομιζα οτι ειναι ιδιες....

https://www.skroutz.gr/s/28288603/LG-Smart-Τηλεόραση-OLED-4K-UHD-OLED65C15LA-HDR-65.html

Ξερει καποιος τις διαφορες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η C14 ειναι της επισημης αντιπροσωπειας, ενω οι C11 ειναι η ιδια παραεισαγωγης και η C15 ειναι με άσπρη πλατη παραεισαγωγης.

Επεξ/σία από assos01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, assos01 είπε

Η C14 ειναι της επισημης αντιπροσωπειας, ενω οι C11 ειναι η ιδια παραεισαγωγης και η C15 ειναι με μπεζ πλατη παραεισαγωγης.

Εγω εχω την C15 k ειναι ασπρη στην πλατη.Την ειχα παρει απο Kotsovolo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2021 στις 1:11 ΜΜ, Liako25 είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται για την επέκταση εγγύησης από το επίσημο site της LG μπορεί να ρίξει μια ματιά εδώ στα πακέτα.

https://www.service-lg.com/LG/Welcome

Και επίσης όπως διαπίστωσα η επέκταση εγγύησης αυξήθηκε από τα 180ευρώ στα 220 ευρώ.

Φαντάζομαι μιλάς για την Προνομιακή Προστασία και όχι την επέκταση εγγύησης σωστά;

Έχω μία φοβία με τις OLED γιατί παίζει αρκετό Netflix & TV (5+ ώρες καθημερινά) και σκεφτόμουν να αγοράσω καμία Q80A στα 1000-1100 αλλά 1400 για την C1 το σκέφτομαι τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κωδικό των Oled LG, το πρώτο ψηφίο μετά τις ίντσες δείχνει την ανάλυση του panel (C=4K), το επόμενο δείχνει την χρονιά (1=2021), μετά ακολουθεί η χώρα πώλησης (5 Ελλάδα, 1 Ουγγαρία, 2 Ρουμανία), το επόμενο ψηφίο δηλώνει το είδος του tuner (L= DVB T/T2/T2HD/C/S/S2) και τελευταίο είναι αλλαγές στο design (Α=White, B=Black). Ο κωδικός στο eshop άλλαξε από C1 προέλευσης Ουγγαρίας με μαύρη πλάτη, σε C1 προέλευσης Ρουμανίας με άσπρη πλάτη. Το tuner, που είναι και πιο σημαντικό, είναι το ίδιο με αυτό που έχουν και αυτές που προορίζονται για την Ελλάδα.

Σε εμένα, ενώ είχα προλάβει την πρώτη C1 με την μαύρη πλάτη, μου έστειλαν email σήμερα λέγοντας ότι δεν βρήκαν τελικά διαθέσιμη και αν ήθελα να μου την αλλάξουν με τον 2ο κωδικό. Δέχθηκα μιας και ουσιαστικά είναι το ίδιο μοντέλο απλά με άλλο χρώμα στην πλάτη. Ελπίζω να μην πέσει κανένα άκυρο.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update σχετικά με εγγύηση LG:

Αναφορά σε κείμενο

H αντιπροσωπεία μας καλύπτει τα προιόντα εισαγωγής μας με 2 χρόνια εγγύησης. Το ίδιο ισχύει και για προιόντα εισαγωγής χώρας μέλους της Ευρωπαικής Ένωσης, χωρίς όμως τη δυνατότητα αντικατάστασης της συσκευής εάν προκύψει τέτοιο θέμα. Για αμφότερες τις περιπτώσεις υπάρχει η δυνατότητα επέκτασης εγγύησης δια του ιστότοπου https://www.service-lg.com/lg/Welcome?l=el-GR

Ερώτηση κάλυψης λόγο burn-in:

Αναφορά σε κείμενο

Δεν αναγράφεται ο συγκεκριμένος όρος.

Το επόμενο βήμα ήταν να με στείλει να διαβάσω τους όρους όταν τον ρώτησα τι εννοεί με το υπάρχει εγγύηση αλλά δεν σε καλύπτω με αντικατάσταση.

--

 

Διαβάζοντας τους όρους απλώς θα στην επισκευάζει χωρίς να στην αλλάζει σε περίπτωση προβλήματος. Τώρα σχετικά με burn-in δεν βρήκα τίποτα.

 

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επικοινωνία που είχα με την υποστήριξη της LG μου είπαν τα εξής:

Το e-shop δεν είναι επίσημος συνεργάτης τους και ως εκ τούτου πέραν της 2ετους εγγύησης δεν κάνουν επέκταση (5ετης/3 ή 5ετης προνομιακή).

Τα μοντέλα που εισάγουν από τη σειρά C σε 65' είναι τα 1. OLED 65CX6LA (Περσινό μοντέλο αλλά πωλείται ακόμα), 2. OLED 65C14LB και 3. OLED 65C15LA.

Επίσης, η 5ετης επέκταση από την LG μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή εντός 2 ετών από την αγορά της τηλεόρασης, ενώ η 3ετης ή 5ετης προνομιακή πρέπει να γίνει μέσα σε 14 μέρες από την αγορά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπαινω σε πειρασμό αν και έλεγα να περιμενω black friday. Την πήρε κάποιος απο την προηγούμενη προσφορα?

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παραλάβει την OLED65C12LA της πρώτης προσφοράς. Όλα μια χαρά, το panel πεντακάθαρο και γενικά πολύ ευχαριστημένος από την τβ. Δεν δοκίμασα να κάνω την 5ετη από την LG για να δω τελικά αν μπορεί να γίνει. Πιστεύω σε αυτά τα λεφτά είναι εξαιρετικό vfm.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, privateer είπε

Μπαινω σε πειρασμό αν και έλεγα να περιμενω black friday. Την πήρε κάποιος απο την προηγούμενη προσφορα?

Και εγώ.

Έχω απορία αν θα μπορώ να αγοράσω την επέκταση εγγύησης από την lg.

Αν δεν μπορώ, άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαντλημένο γιατί; Μια χαρά ενεργή είναι η προσφορά.

Έβαλα μια παραγγελία, για να δούμε 😄

Screenshot_20211107-163755_Chrome.jpg

Επεξ/σία από _Biohazard_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...