Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 Pro Review - Χωρίς συγκινήσεις


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, CleanthisD είπε

προπαραγγελία 8/10 00:00 13 pro sierra blue 128gb από iStorm και πληρωμή την ίδια ημέρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση ! Έστειλα κανά 2 email χθές και σήμερα δεν απάντησαν καν

Μια από τα ίδια , το παράξενο βέβαια είναι ότι χθες πήγα στον κοτσοβολο μιας και από εκεί παρηγγειλα το δικό μου και λέω στην κοπέλα να με ενημέρωση ποτέ θα έχω το τηλέφωνο και μου λέει κύριε θα εξυπηρετηθείτε με την σειρά που έχουν γίνει η παραγγελίες , έχουμε λέει παραγγελίες από τον Σεπτέμβριο που περιμένουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, Theon1k είπε

Τι θέλουμε?? Να μην μας αρμέγει η Apple και να βλέπουμε  κινητά σε πιο προσιτές τιμές , αυτό θέλουμε :P . 

Παρ 'όλα αυτά , δεν βλέπω να προσφέρει το 13 κατι συνταρακτικο σε σχέση με τον προκάτοχο του.

Είναι ελαφρως βελτιωμένο σε ολους τους τομείς, συμφωνώ.

Αλλά δεν θα τρέξω να πουλήσω το 12 για να αγοράσω το 13.

Συμφωνώ με τον συντάκτη λοιπόν :) 

Σε κάποιους συμφέρει ,εγώ πήγα στο 13 pro  από το 12 pro ,πράγματι οι διάφορες μικρές αλλά στην μπαταρία και στις κάμερες είναι έντονες .Σε όσους έχουν απαλλαγή ΦΠΑ όπως εγώ θεωρώ ότι συμφέρει διότι η διαφορά αγοράς μεταπούλησης ήταν 180 ε + 25 ε τζαμάκι - θήκη ,αν κρατούσα το 12 και έκανα μετάβαση από το 12 στο 14 η διαφορά θα ήταν 450 ε βλέποντας τις τιμές που πουλιούνται σήμερα τα 11 άρια άρα και καινούργια συσκευή και λιγότερα άντε ίδια χρήματα για την μετάβαση 

12 ώρες πριν, kundi είπε

Mονο το pro max 13  αξιζει  φετος , τπτ αλλο 

Πως το αιτιολογείς αυτό από την σπάνια στιγμή που το pro είναι τεχνικά ίδιο με το max ?φιλος που έκανε μετάβαση από το 12 μαξ στο 13 μαξ το πουλάει γιατί του φαίνεται μεγαλύτερο και προπάντων βαρύτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κύριος Σκιαδάς σκιαΔΑΣγραφεί άψογα, με τον δικό του τρικυμιώδες (ζαλίζομαι όταν τον βλέπω να κουνιέται πέρα δώθε) τρόπο την ανασκόπηση του τελευταίου μηλόφωνου, χρησιμοποιώντας εκπληκτικά καλά ελληνική ορολογία στην πλειοψηφία των όσων περιγράφει, κάτι που οι άλλοι έχουν ξεχάσει παντελώς, αντικαθιστώντας με την αγγλική.

Από τις καλύτερες ανασκοπήσεις που έχω δει.

Όσο για το τηλέφωνο! είναι φυσικά άψογο, γιατί αγαπάμε Παππλ.

 

Επεξ/σία από bigballon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

13 pro max απο 7 του μηνός που άνοιξαν οι προπαραγγελίες το παρήγγειλα και το πλήρωσα απο κωτσοβολο.

Τους παιρνω τηλ χθες και μου απαντησαν έχουν 8000 παραγγελίες και η apple τους έστειλε πολυ ελαχιστα τεμαχια μέχρι τέλος του μηνα πιστευω να μας καλύψουν.....

Οπότε καταλαβενεται ότι εχει τεραστια ελλειψη.......

Επεξ/σία από Tolis.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παραγγελια την δευτερα που περασε, χθες παραλαβαμε το 13 pro απο πλαισιο.
 

Επεξ/σία από kabamaru21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, billdanos είπε

Μετά από 4 χρόνια με το Χ, ήρθε η ώρα! :) 

3CF72675-C280-40D7-8B02-6B6751CA220B.jpeg

Απο που το παρέλαβες; Εχω κανει προ παραγγελία το ιδιο απο plaisio και ακομα καμια ειδοποίηση...   

14 λεπτά πριν, kabamaru21 είπε

παραγγελια την δευτερα που περασε, χθες παραλαβαμε το 13 pro απο πλαισιο.
 

Απο πλαισιο το εκανα παραγγελία την Τρίτη

Το pro max 128 silver και το μονο που μου έστειλαν ειναι ενα κουπονι προ παραγγελίας  ξερεις για που ειναι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η apple από μοντέλο σε μοντέλο δεν κάνει τεράστιες αλλαγές γιατί κατά κάποιο τρόπο σέβεται τους πελάτες της. Αυτός είναι ένα λόγος που κάθε μα κάθε χρόνο οι φήμες για τα specs πέφτουν εξω.  Μικροαλλαγές και μικρό βελτιώσεις είναι αυτό που συνήθως κάνει η εταιρία και δεν προσβλέπει σε νέους πελάτες αλλά κυρίως σε υφιστάμενους χρήστες apple που θέλουν να αναβαθμίσουν μετά από τουλάχιστον 3 χρόνια για να έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Ονόματα και το λόγο που εσύ πιστεύεις !

Καλά και από 3gs σε 4 σε μια γενιά έγινε 

 Από 4s σε 5 επίσης 

 Από 5s σε 6 επίσης 

 και τέλος από 7 σε X.

 Είπα στο σχόλιο μου πως όταν την προηγούμενη γενιά έχει δώσει καινούργιο σχέδιο την επόμενη παίρνεις το ίδιο ακριβως 

image.png.84a1195a63ede8c3704b4e954662246c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το iPhone 13 αξίζει ρε παιδιά να λέμε και του στραβού το δίκιο υπό προϋποθέσεις όμως να το κερδίσεις σε κανενα διαγωνισμό χωρίς να δώσεις δηλαδή δικά σου λεφτά για να μπορέσεις να το μεταπώλησεις και να πάρεις ένα κινητό της προκοπής

Επεξ/σία από PLHROPPP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, PLHROPPP είπε

Το iPhone 13 αξίζει ρε παιδιά να λέμε και του στραβού το δίκιο υπό προϋποθέσεις όμως να το κερδίσεις σε κανενα διαγωνισμό χωρίς να δώσεις δηλαδή δικά σου λεφτά για να μπορέσεις να το μεταπώλησεις και να πάρεις ένα κινητό της προκοπής

σαν ποιο αλλο κινητο δηλάδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iphone χρήστης μέχρι και πέρυσι, όταν  είπα να δοκιμάσω το περίφημο android experience, πήρα ένα pixel με 500 ευρώ. Δεν τρελάθηκα, θα το κρατήσω όσο πάει αλλά σίγουρα το επόμενο δεν θα είναι android

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chemical είπε

Iphone χρήστης μέχρι και πέρυσι, όταν  είπα να δοκιμάσω το περίφημο android experience, πήρα ένα pixel με 500 ευρώ. Δεν τρελάθηκα, θα το κρατήσω όσο πάει αλλά σίγουρα το επόμενο δεν θα είναι android

Αν αγόρασες κάποιο pixel 4a στα λεφτά αυτά,λογικό είναι να μην τρελάθηκες,γιατί πέραν από την κάμερα(φωτογραφίες),σαν συσκευή είναι πολύ μέτρια στα υπόλοιπα.

Ειναι σαν να πάει κάποιος android χρήστης να αγοράσει για πρωτο του iphone το iphone SE ή Iphone XR το 2021. Προφανώς θα ξενερώσει σε πολλά πράγματα για τα λεφτά ποιυ έδωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν αγόρασες κάποιο pixel 4a στα λεφτά αυτά,λογικό είναι να μην τρελάθηκες,γιατί πέραν από την κάμερα(φωτογραφίες),σαν συσκευή είναι πολύ μέτρια στα υπόλοιπα.

Ειναι σαν να πάει κάποιος android χρήστης να αγοράσει για πρωτο του iphone το iphone SE ή Iphone XR το 2021. Προφανώς θα ξενερώσει σε πολλά πράγματα για τα λεφτά ποιυ έδωσε.

Ναι αυτό, δεν έχω παράπονο από θέμα hardware, είναι μια χαρά για αυτό που θέλω, αναφέρομαι κυρίως στο OS κομμάτι και την εμπειρία χρήσης, θεωρώ καλύτερο το προγενέστερο iphone SE μου από αυτήν την άποψη, δεν έχω πολλές απαιτήσεις για smartphones, αλλά  την εύχρηστη λειτουργία ενός keyboard είναι must για μένα. Αυτό του iOS είναι πολύ καλύτερο,  όπως και το Siri το οποίο χρησιμοποιούσα καθημερινά για πολύ συγκεκριμένες φυσικά εντολές μου έχει λείψει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/10/2021 στις 11:24 ΜΜ, EuphangeL είπε

Ίδια οθόνη ακριβώς λέμε, φίλε fmarko. Τι κοιτάς ένα Poco X3, τι ένα iPhone 13 είναι το ίδιο και το αυτό. Αν στα βάλουν δίπλα δίπλα δεν θα καταλαβαίνεις ποιο είναι ποιο λέμε..

τις οθόνες για τα i-phone 13 mini και i-phone 13 τις φτιάχνει η Lg και είναι τεχνολογίας * LTPs - tft oled * . όσο αφορά τα μοντέλα i-phone 13 pro Και i-phone 13 pro max , τις κατασκευάζει η samsung Και είναι τεχνολογία * LTPo - tft oled *  > ( η ίδια που έχει το s21 kai το One plus 9 pro ) .

Το Poco X3 έχει τεχνολογία Ips - lcd . 

το refresh rate μπορεί να μεταβληθεί σε οποιαδήποτε τεχνολογία οθόνης .
Η διαφορές όμως της κάθε τεχνολογίας αφορούν το τρόπο και την απόδοση των χρωμάτων , την ανάλυση της εικόνας , τη κατανάλωση μπαταρίας αλλά και τη θερμοκρασία της συσκευής .

 

Επεξ/σία από Spyka69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2021 στις 12:54 ΠΜ, apos είπε

Ή ο Marques Brownlee, ο YouTuber με τα δάχτυλα του Shaquille 😛

Συμφωνώ, Maximum το Pro και για τα δικά μου χέρια (είδες το έκανα εδώ, ε; )

Συνήθως τη διαφορά τη βλέπεις όταν επιστρέψεις σε κάτι παλιότερο, αργότερο, χειρότερο (εν προκειμένω στα 60Hz).

Κι εγω έτσι έλεγα και πάντα εμένα σε μέγεθος pro αλλά με το 12 πήγα σε pro max και με βόλεψε απίστευτα. Δεν μπορώ να πάω σε μικρότερο.

Στις 16/10/2021 στις 9:23 ΠΜ, Paanagn είπε

Μια από τα ίδια , το παράξενο βέβαια είναι ότι χθες πήγα στον κοτσοβολο μιας και από εκεί παρηγγειλα το δικό μου και λέω στην κοπέλα να με ενημέρωση ποτέ θα έχω το τηλέφωνο και μου λέει κύριε θα εξυπηρετηθείτε με την σειρά που έχουν γίνει η παραγγελίες , έχουμε λέει παραγγελίες από τον Σεπτέμβριο που περιμένουν 

Διάλεξες κι εσυ κατάστημα…. Μετά από τις αναμονές για ps5 ποτέ ξανά 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...